آموزش تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی

چگونه اسپری ماشین ظرفشویی را تعویض کنیم؟

سپتامبر 3, 2021
باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی

علت های حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی

جولای 4, 2022
نمایش همه

علائم و دلایل مهم سوختن و کارنکردن کمپرسور کولر گازی

خرابی گمپرسور کولر گازی

افراد زیادی تصور می کنند سوختن کمپرسور کولر گازی جزء آن دسته از مشکلاتی است که می توان آن را به راحتی و در منزل برطرف کرد در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است!

خرابی کمپرسور کولر گازی دوو یک مسئله ی بسیار جدی و تخصصی است که باید توسط یک فرد ماهر و کاربلد حل بشود، به همین دلیل باید حتما با یک تعمیرکار تماس بگیرید و از او کمک بخواهید.

امروز در این مقاله نمایندگی تعمیرات دوو قصد داریم علائم سوختن و کار نکردن کمپرسور کولر گازی دوو را برایتان بیان کنیم تا اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را بدست آورید و خیلی سریع متوجه خرابی کمپرسور دستگاه خود بشوید.

مقالات مرتبط  مهم ترین دلایل خاموش نشدن فن کولر گازی

نشانه های سوختن کمپرسور کولر گازی

سوختن کولر گازی دوو علائم و نشانه های مختلفی دارد که در ادامه قصد داریم تمامی آنها را برایتان بیان کنیم تا اطلاعات جامع و کاملی بدست آورید.

فراموش نکنید که برای تعمیر یا تعویض کمپرسور کولر گازی دوو باید مهارت و دانش مورد نیاز را داشته باشید، در غیر این صورت با یک تعمیرکار کاربلد و ماهر تماس بگیرید و از او کمک بخواهید.

1- کولر گازی روشن نمی شود.

در برخی از مواقع ممکن است متوجه شوید که برق یونیت خارجی کولر گازی دوو تامین شده و فن به درستی عمل می کند اما دستگاه عملکرد مناسبی ندارد و هوای مطبوعی تولید نمی شود. این مسئله نشان دهنده ی سوختن یا خرابی کمپرسور می باشد که برای برطرف کردن آن باید سریع دستگاه را خاموش کنید و با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

تعمیر کمپرسور هزینه بر است اما اگر در زمان مناسب آن را تعمیر نکنید به سایر قطعات آسیب های بسیار جدی وارد خواهد شد. این گونه مجبور به پرداخت هزینه ی بیشتری خواهید بود!

2- کولر گازی باد گرم تولید می کند.

کاهش قدرت خنک کنندگی کولر گازی دوو یکی از علائم سوختن کمپرسور است. البته ناگفته نماند که این مشکل می تواند به خاطر نشت گاز مبرد نیز باشد، زیرا اگر دستگاه با کمبود گاز مواجه شود به کمپرسور فشار زیادی وارد شده و در نهایت می سوزد.

برای برطرف کردن مشکل باید ابتدا کولر گازی دوو را خاموش کنید تا سایر قطعات آسیب نبینند. سپس با یک تعمیرکار کاربلد تماس بگیرید تا به شما کمک کند.

3- فیوز کولر گازی می پرد

گاهی اوقات افراد تصور می کنند که پریدن فیوز یا کلید مینیاتوری کولر گازی دوو مسئله ای طبیعی است، به همین دلیل پس از رخ دادن این اتفاق مدام سعی به روشن کردن دستگاه خود می کنند در صورتی که این کار کاملا خطرناک و اشتباه است!

اگر کمپرسور در حال خراب شدن باشد بیش از حد معمول گرم می شود و انرژی زیادی مصرف می کند. به همین دلیل فیوز کولر گازی با قطع کردن برق یونیت خارجی، مدار را خاموش می کند تا از خطرات احتمالی مانند آتش سوزی و… جلوگیری شود.

در نتیجه اگر فیوز کولر گازی دوو شما پی در پی می پرد از روشن نمودن مجدد دستگاه خودداری کنید و در اسرع وقت با یک تعمیرکار تماس بگیرید تا به شما در برطرف کردن مشکل کمک کند.

4- در حین کار کردن کولر گازی، یونیت خارجی تکان می خورد.

اگر پس از هر بار روشن کردن کولر گازی دوو خود متوجه می شوید که یونیت خارجی بیش از حد تکان می خورد، حتما کمپرسور را بررسی کنید زیرا این مسئله یکی از علائم سوختن یا خرابی کمپرسور می باشد. در صورتی که مهارت لازم را ندارید حتما از یک تکنسین حرفه ای بخواهید تا به شما کمک کند.

5- یونیت خارجی سر و صدا های زیادی تولید می کند.

ممکن است پس از روشن کردن کولر گازی دوو خود سر و صدا های غیر عادی یا جیغ مانندی را از یونیت خارجی بشنوید که این مسئله می تواند به خاطر سوختن کمپرسور باشد. برای برطرف کردن مشکل باید ابتدا دستگاه خود را خاموش کنید و سپس با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید تا در تعمیر یا تعویض کمپرسور به شما کمک کند.

6- در اطراف یونیت خارجی نشتی وجود دارد.

وجود رطوبت یا آب در اطراف یونیت خارجی یکی از نشانه های سوختن کمپرسور و نشت گاز مبرد می باشد. ناگفته نماند که نشت در نزدیک یونیت خارجی می تواند به خاطر شکستگی یا مسدود شدن لوله تخلیه نیز باشد.

قطعا می دانید که نشت گاز مبرد یک مسئله ی بسیار جدی و خطرناک است به همین دلیل اگر در زمان مناسب مشکل را برطرف نکنید امکان تحریک چشم، حالت تهوع، سرفه و سردرد در شما وجود دارد.

7- جریان هوا کاهش یافته است.

ممکن است وقتی دست خود را نزدیک دریچه کولر گازی دوو نگه می دارید، متوجه شوید که جریان هوا کاهش یافته و یا دستگاه مثل سابق هوا را به داخل اتاق پرتاب نمی کند.

این مسئله یکی از نشانه های خرابی کمپرسور یا موتور اسپلیت می باشد. برای تست و بررسی این مشکل باید حتما با یک تعمیرکار حرفه ای و کاربلد تماس بگیرید تا به شما کمک کند.

8- قبض برقتان هزینه ی غیر منطقی دارد.

هزینه ی غیر منطقی برق یکی از علائم خرابی یا سوختن کمپرسور می باشد. اگر کمپرسور آسیب دیده باشد برای خنک کردن و تولید هوای مطبوع، به آن فشار بیشتری وارد می شود و به همین دلیل مصرف برق نیز افزایش می یابد.

در نهایت اگر قبض برق خود را مشاهده کردید و با هزینه ی کلان وغیر منطقی مواجه شدید حتما با یک تکنسین حرفه ای و ماهر تماس بگیرید و از او بخواهید تا کمپرسور کولر گازیتان را بررسی و تست کند.

مقالات مرتبط  تعمیر برد کولر گازی دوو

نتیجه گیری

امروز در این مقاله علائم سوختن و کار نکردن کمپرسور کولر گازی دوو را برایتان بیان کردیم و امیدواریم که اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را کسب کرده باشید. در صورتی که با هر یک از نشانه های ذکر شده در پاراگراف های بالا مواجه شدید، در اسرع وقت کولر گازی خود را خاموش کنید تا قطعات دیگر دچار مشکل نشوند.

سپس با  تعمیرکار حرفه ای و ماهر تعمیرات اسپلیت دوو تماس بگیرید تا به شما کمک کند. اگر دانش و مهارت لازم را ندارید هیچ کاری را خودسرانه انجام ندهید زیرا ممکن است به کولر گازی دوو و سایر قطعات آسیب های بزرگ و بسیار جدی وارد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *