خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

صدای های اضافه یخچال دوو

اصلی ترین دلایل صدای های اضافه یخچال دوو

فهرست مطالب

یخچال دوو در زمان کار کردن عادی خود صدایی شبیه صدای زمزمه دارد که باعث آزار انسان نمی‌شود. این در حالتی است که کمپرسور در حال تلاش برای خارج کردن هوای گرم از محیط داخلی یخچال می‌باشد، یک وضعیت نرمال به حساب می‌آید. در این صورت اگر در فاصله چند متری از یخچال دوو خود قرار داشته باشید، می‌توانید صدای آرام آن را بشنوید. ولی در اینجا می‌خواهیم شما را با وضعیتی آشنا کنیم که صدای های اضافه یخچال دوو بیش از حد نرمال خود باشد. در این مقاله ما قصد داریم راه هایی برای قطع کردن این صدا ها به شما پیشنهاد بدیم اما در صورت حل نشدن مشکل خود میتوانید از نمایندگی تعمیرات یخچال دوو کمک بگیرید.

ریشه یابی صدای زیاد و غیرطبیعی یخچال دوو

علت سرو صدای اضافی یخچال های دوو

تراز نبودن دستگاه

در اولین گام برای رفع صدای زیاد یخچال دوو از تراز بودن آن اطمینان حاصل کنید. یخچال دوو مثه تمامی یخچال های دیگر دارای پایه های قابل تنظیم است گاهی اوقات ممکن است از تنظیم و رگلاژ خارج شود در این صورت نوسانات ریزه بین پایه و کف آشپزخانه می تواند باعث ایجاد صدای بیش از حد شود.

تماس ظروف مواد غذایی با دیواره های داخل یخچال

گاهی اوقات نحوه قرار گرفتن ظروف در داخل یخچال باعث حرکت نوسانی و تماس‌های پی در پی آنها با بدنه داخلی یخچال می‌شود؛ که این موضوع برای ظروف فلزی به مراتب آزار دهنده‌تر از سایر ظروف می‌باشد. لذا در چنین مواقعی چیدمان ظروف داخل یخچال را نیز مورد بررسی قرار دهید و چنان‌چه با بدن تماس دارند تماس آنها را قطع کنید.

خرابی تیغه یا اختلال در کارکرد موتور فن

با دقت به صدای ناهنجار یخچال گوش کنید. اگر صدای نامتعارف را از بین قسمت یخچال و فریزر شنیدید، می‌تواند به دلیل بروز اختلال در یکی از فن های یخچال باشد. برای بررسی دقیق این موضوع ابتدا یخچال را از برق بکشید و آن را به جلو حرکت دهید و فن را از پشت بازدید کنید. گاهی اوقات مقداری پرز و گرد و غبار محیطی دور فن را گرفته اند. لذا بهتر است تیغه فن را تعویض کنید. اما اگر مشکل فیزیکی خاصی در تیغه مشاهده نشود، احتمالاً باید به موتور فن مشکوک شوید. ارزیابی کارکرد موتور فن از عهده هر کسی ساخته نیست و این کار باید فقط به وسیله فرد متخصص و نمایندگی‌های مجاز دوو صورت پذیرد.

اختلال در سیستم موتور

همان طور که در بالا اشاره شد، یکی از دلایل به گوش رسیدن صدای زیاد و غیرطبیعی یخچال دوو می‌تواند مربوط به موتور آن باشد. بنابراین یخچال را کمی جلو بکشید و در حالی که مشغول به کار است، به دنبال منبع صدا بگردید. اگر مشکل صدای زیاد و غیر طبیعی یخچال دوو مربوط به کمپرسور آن باشد، معمولاً یخچال در زمان خاموش شدن یا شروع به کار صدای ناهنجاری از خود تولید خواهد کرد. بنابراین در این صورت می‌توانید به سراغ قطعات کمپرسور یخچال بروید.

بررسی لوله های کندانسور یخچال دوو

لوله‌های کندانسور، همان لوله‌های فلزی هستند که گاز مبرد را به گردش در می‌آورند. معمولاً سر و صدای این بخش مربوط به زمانی می‌شود که یخچال به تازگی جابجا شده باشد. لذا اگر جدیداً یخچال خود را جابجا نکرده‌اید، به لوله های کندانسور آن نیز شک نداشته باشید.

دمپر یخچال فریزر دوو نیز می تواند باعث ایجاد سر و صدا شود

معمولاً دمپر بین فریزر و یخچال قرار دارد. بدین ترتیب که دمپر محفظۀ خود را به روی هوای سرد فریزر باز می‌کند تا بخشی از آن هوا وارد یخچال شود. اگر به مرور زمان دمپر فرسوده و یا کثیف شود، با هر باز و بسته شدن می‌تواند ایجاد سر و صدای مزاحم کند. البته این قطعه به راحتی قابل بررسی است.

سخن پایانی

یخچال فریزرهای دوو جزو آن دسته از یخچال‌های امروزی و پیشرفته هستند که از مکانیزم ساده ای برخوردار نیستند. لذا هرگونه اقدام خودسرانه برای تعمیر یا تعویض قطعات آن به وسیله افراد غیر ماهر می تواند باعث بروز خسارت های شدید مالی و یا حتی جانی شود. لذا به شما توصیه می کنیم که ضمن رعایت موارد ایمنی و تأمین برق استاندارد از طریق دستگاه محافظ برق برای  یخچال، در زمان بروز هر گونه ایرادی در یخچال های دوو حتماً مراتب را با نمایندگی تعمیرات یخچال دوو حتماً در شهر شما نیز فعالیت دارند در میان بگذارید.