خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی دوو

آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی بصورت گام به گام

فهرست مطالب

فلیتر های جاروبرقی هر چند وقت یک بار نیاز دارند تا تعویض شوند و از بروز مشکلات تا حدودی جلوگیری کنند به همین منظور برای شما در این مقاله می خواهیم به آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی بپردازیم تا با رعایت این موارد بتوانید بدون هیچ گونه مشکلی فیلتر جاروبرقی تان را عوض نمایید. همچنین زمان مناسب تعویض و اهمیت آن را به صورت کامل و جامع شرح داده ایم پس توصیه می کنیم که تا انتهای مقاله با ما همراه باشید شاید سوالاتی در این باره دارید که در طول خواندن مطالب به تمامی سوالاتتان پاسخ داده شود.

در واقع جاروبرقی ها به عنوان وسیله های پر کاربرد شناخته شده اند که اگر فشاری منفی در داخل مخزنشان احساس کنند، آلاینده ها را به درون مخزن منتقل خواهند کرد و این امر با متراکم شدن آلاینده ها بدون هیچ گونه ذرات گرد و غبار، افزایش کیفیت هوای محیط بیرون را به همراه خواهد داشت و همین عوامل سبب شده است که طرفداران ویژه ای را داشته باشد. اگر چه کار این دستگاه ها تمیز کردن فضا و محیط های مانند منزل هستند اما خودشان نیز هر چند وقت یک بار نیازمند تمیز شدن هستند.

البته بهتر است بدانید که تمیز و تعویض کدن فیلتر های مکنده ها به عواملی مانند میزان استفاده از آن ها، مکان های جارو زدن و گرد و غبار موجود در محیط بستگی دارد. حال در مواردی که احساس نمودید مکش جارویتان کم شده یا به درستی عمل نمی کند، بایستی فیلترش را بررسی کرده و در صدد بروز مشکل برآیید. اگر این مسئله را جدی نگیرید ممکن است در اثر پر شدن کیسه آن به موتور دستگاهتان فشار وارد شود و عواقب بدی را در بر داشته باشد.

یکی از این ضرر ها می تواند سوختن موتور جاروبرقی باشد که با مشکلات اقتصادی و سایر عوامل ممکن است خریدن یک وسیله دیگر را برایتان دشوار و طاقت فرسا کند. پس این امر را کاملا جدی بگیرید.

نحوه عوض کردن فیلتر جاروبرقی

مراحل تعویض فیلتر جاروبرقی به ترتیب زیر است:

1- ابتدا یک روزنامه یا پارچه ای را در زیر جاروبرقی بگذارید تا موقع بیرون اوردن کیسه آن، زباله ها یا حتی گرد و غبار سبب کثسف شدن محیط اطراف نشوند.

2- این کار برای به حداقل رساندن میزان خاک پخش شده در هوا می باشد که با استفاده از یک نوار چسب یا نایلون بر روی آن به درستی انجام می شود.

3- باز کردن محفظه جاروبرقی برای عوض کردن فیلتر آن: برای شروع لوله را از دستگاه جدا نموده و سپس به آرامی کیسه جاروبرقی را از دورن محفظه اش بیرون بیاورید.

4- بررسی فیلتر جاروبرقی برای عوض کردن آن: حالا کیسه را بررسی نموده و اگر دیدید در حال ترکیدن می باشد زمان آن رسیده است که تعویض شود چون دیگر جایی برای مکیدن زباله ها و گرد و غبار ها ندارد.

5- عوض کردن فیلتر:  در این مرحله بایستی فیلتر را خیلی آرام از درون محفظه بیرون بیاورید و باتوجه به مدل وسیله تان آن را از جایگاهش جدا کنید. یعنی اغلب کیسه ها ممکن است یک قاب مقوایی مانند داشته باشند که یک دهانه کوچک و مدور شکل دارند و برخی دیگر دارای دکمه ای بوده که با فشردن آن می توانید کیسه را بیرون بیاورید.

در صورتی که برای تعویض فیلتر جاروبرقی خود مشکلی داشتید با تعمیرکاری حرفه ای در زمینه تعمیر جاروبرقی دوو تماس بگیرید تا مشکل شما را یکبار برای همیشه حل کند. ب این منظور می توانید با شماره 22225007-021 تماس حاصل فرمایید.

نحوه عوض کردن فیلتر جاروبرقی دوو

نکته هایی درباره تعویض فیلتر جاروبرقی

• اگر وسیله شما سیستم جذب مایعات را ندارد هرگز نباید آن را در سطوح خیس و مرطوب بکشانید زیرا اختلالاتی در موتور آن بوجود می آید.

• رطوبت باعث می شود که منفذ های فیلتر جارو برقی شما بسته شده و جریان مکش را مختل می کند و آسیب ای جدی را به همراه خواهد داشت.

• وقتی تعویض کیسه هوا به خوبی انجام شد و قصد استفاده از آن را دارید، توصیه می کنیم که برای شروع با قدرت و توانی پایین تر از آن استفاده کنید.

• در ادامه نکته بالا باید گفت که روشن کردن جاروبرقی با مکش بالا باعث پاره شدن کیسه آن می شود.

چه زمانی مناسب برای تعویض فیلتر جاروبرقی می باشد؟

همه جاروبری ها در رابطه با کیسه هوا یکسان نیستند و هر کدام ظرفیت و گنجایش خاصی دارند تا بتوانند ذرات گرد و غبار را به درستی مکش کنند و باعث تمیز شدن محیط شوند. اگر فیلتر پر شود ظرفیت مکش آن هم پایین می آید که در این زمان باید فیلتر آن را عوض کنید زیرا دیگر قادر نیست که زباله ها را از روی زمین جمع نماید. با تعویض در واقع فلیتر به حالت اولیه اش باز می گردد و قدرت آن مانند روز اولش می شود.

فلیتری که انتخاب می کنید باید مناسب باشد تا بتوانید به آسانی از آن برای تمیز کردن محیط استفاده کنید و انواع مختلفی دارند که بسته به نیازتان می توانید از ان ها بهره مند شوید. فیلتر اصلی که در اغلب وسیله ها استفاده می شود فیلتر ستاره ای می باشد که در بازه زمانی حدود 3تا 5 سال نیاز به تعویض خواهند داشت و یا در مواقعی که عملکرد جاروبرقی با مشکل مواجه است.

چه زمانی مناسب برای تعویض فیلتر جاروبرقی دوو می باشد؟

بهترین زمان تعویض میکرو فلیترهای جاروبرقی

میکروفیلتر ها اغلب هوا را قبل از رسیدن به موتور فیلتر می کنند، با گذشت 3 ماه یا تغییر رنگ خود به خودی فیلتر بایستی عوض شوند. اما در مورد فیلتر های هپا باید گفت که اگر هزار ساعت از کار با آن ها گذشته باشد نیازمند تعویض می باشند علاوه بر این ها فراموش نکنید که هر چقدر از جاروبرقی در مدت زمان طولانی تری استفاده نمایید، از عمر فیلتر کاسته می شود.

چرا تعویض فیلتر ها اهمیت دارد؟

عوض کردن فیلتر جاروبرقی باعث می شود که هوای محیط بهبود پیدا کند و مانع از این می شود که الودگی ها و ذرات دوباره بر روی محیط بریزند (عمل مکش). به همین دلیل است که می گوییم فیلتر ها نقش اصلی و مهمی دارند زیرا میزان کیفیت محصولات را زیاد می کند و اگر به خوبی عمل نکند این کیفیت نیز پایین خواهد آمد.

بیشتر بخوانید: بالشتک موتور جاروبرقی و علت جرقه زدن کلکتور جاروبرقی

سخن آخر

همه موارد بیان شده را در نظر بگیرید و فراموشتان نشود که در زمان مناسب به تعویض فیلتر های جاروبرقی بپردازید تا به خوبی عمل کند. در صورتی که هر گونه سوالی درباره تعمیر و تعویض فیلتر جاروبرقی خود دارید با نمایندگی تعمیرات دوو به شماره 22225007-021 تماس بگیرید. از همراهیتان متشکریم.