خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

اتوماتیک شدن یخچال دوو

علت اتوماتیک شدن یخچال دوو چیست؟

فهرست مطالب

dشاید شما هم نمی دانید که مدت زمان اتومات یخچال چه مقدار است و برای همین همیشه نگران فشار آمدن به موتور یا صدای آن هستید. هنگامی که شما دلیل کار نکردن یخچال یا فریز یا مدت زمان اتوماتیک بودن آنها را بدانید راحت تر مشکل های پیش آمده را حل می کنید. امروز می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که اتوماتیک شدن یخچال دوو چه زمانی اتفاق می افتد. علاوه بر این، دلیل اتومایتک نبودن یخچال و علت یکسره کار کردن آن را نیز برایتان شرح دهیم. پس تا آخر مقاله ما را همراهی کنید.

در صورتی که برای تعمیرات یخچال دوو خود نیاز به تعمیرکار دارید با شماره 22225007-021 تماس بگیرید تا در کمتر از یک ساعت تعمیرکار دوو را به منزل شما بفرستیم. هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما شهروندان عزیز در تهران است تا بتوانیم رضایت صد در صدی شما را کسب کنیم.

اتوماتیک کردن یخچال چگونه است؟

ترموستات کار اتوماتیک کردن یخچال را انجام می دهد. همچنین این قطعه به صورت اتوماتیک دمای یخچال را ثابت و تنظیم می کند و در صورتی که لازم باشد به کمپرسور دستور می دهد که کار کند یا نکند.

به طور مثال دستگاهتان را بر روی ۵ درجه تنظیم می کنید. در این لحظه ترموستات دستور می دهد که تا وقتی که دمای یخچال به ۵ درجه برسد کار کند و کمپرسور نیز همکاری داشته باشد. سپس بعد از اتمام عملیات دما ثابت می شود و همکاری کمپرسور به پایان می رسد.  در صورتی که این روند به پایان نرسد اصطلاح اتومات نکردن به کار می رود. به وجود آمدن اختلال در ترموستات یخچال دلیل یکسره کار کردن آن است.

پس با دانستن این موضوع می توانید راحت تر دلیل خرابی یخچالتان را بفهمید. همچنین دلیل های دیگری وجود دارند که باعث اتومات نکردن یخچال و فریز می شوند:

  • ممکن است یخچالتان در مقابل نور مستقیم خورشید باشد.
  • دستگاه در محل بسیار گرمی قرار گرفته است.
  • مواد گرمی را تازه در یخچال قرار داده اید.
  • بیش از حد باز و بسته کردن در یخچال یکی دیگر از دلایل است.

یخچال فریزر هرچند دقیقه اتومات میکند؟

تمامی یخچال فریزرها باید بعد از مدتی کار به حالت استراحت بروند و اینجور نباشد که پیوسته کار کنند. اما سوالی که اینجا مطرح می شود این است که یخچال چند دقیقه یکبار اتومات می کند؟ در پاسخ باید گفت بسته به نوع برند این زمان متفاوت خواهد بود ولی به طور معمول زمانی که یخچال شما 45 دقیقه کار می کند باید 15 دقیقه به حالت خاموشی برود.

بعضی از افراد زمانی که یخچال به حالت استراحت می روند فکر می کنند که دستگاه شان خراب است. اصلا نباید برای این مساله نگران باشید. برعکس زمانی که یخچال تان اتومات نکند باید نگران باشید.

زمان نرمال روشن و خاموش شدن یخچال

زمان نرمال روشن و خاموش شدن یخچال

ممکن است تا حالا به این موضوع فکر کرده باشید که اصلا زمان نرمال روشن و خاموش شدن یخچال چقدر است؟ البته که این موضوع در همه برندها یکی نیست و بستگی به نوع یخچال شما دارد. اما به طور معمول هر نیم ساعت یا 30 دقیقه ای که یخچال در حال کار است بهتر است که پانزده دقیقه در حالت خاموش باشد.

ناگفته نماند که زمان نرمال روشن و خاموش شدن یخچال با توجه به شرایط زیر می تواند تغییر کند و متفاوت باشد:

  1. حجم مواد غذایی که داخل یخچال گذاشته اید.
  2. هوای بیرون از یخچال و دمای آن
  3. هوای داخل یخچال و دمای آن که شما تنظیم می کنید.
  4. باز و بسته کردن درب یخچال و تعداد دفعات آن

دلیل های مهم پشت سر هم کار کردن یخچال و فریزر

دلیل های مهم پشت سر هم کار کردن یخچال و فریزر

۴ دلیل زیر مهم ترین دلایل اتومات نکردن یخچال یا یکسره کار کردن آن هستند. در شرایط نرمال ۳۵ تا ۸۵ درصد مواقع یخچال شما در دمای عادی کار می کند و هرچی محیط ثابت باشد این مدت زمان بیشتر است. اما پشت سر هم کار کردن دستگاه شما مشکل جدی تری از اتومات نکردن است. موارد بعدی دلیل هایی هستند که باعث می شوند دستگاهتان اتومات نکند:

کاهش سرما و نشتی گاز

این دلیل باعث می شود که موتور دستگاه شما خاموش نشود. نحوه ی بروز این مشکل در دستگاه ها متفاوت است. برفک، چکه کردن آب، خیس شدن یخچال نشانه هایی بودند که در ماشین لباس شویی هایی مدل قدیمی اتفاق می افتادند. با بروز شدن مدل یخچال ها برفک حذف شد.

ابتدا یخچال را از برق بکشید تا برفک ها آب شوند. بعد از آن برق را دوباره وصل کنید. اگر هنوز سرمای یخچال کم است می توان فهمید که نشتی یا کاهش سرما دلیل بروز این مشکل شده است.

ایجاد خرابی در ترموستات

خرابی در ترموستات یکی دیگر از دلایل پشت سر هم کار کردن دستگاه شما است. یخ زدن مواد داخل یخچال نشانه ی خرابی در این قطعه است، چون وظیفه ی ثابت نگه داشتن هوای یخچال بر عهده ی ترموستات است. اگر این قطعه دچار مشکل شود ممکن است  به خاطر پشت سر هم کار کردن یخچال و داغ کردن موتور بقیه ی قسمت ها نیز خراب شوند.

اگر خرابی یخچالتان به ترموستات ربط داشت، ورودی آن را به راست و چپ بگردانید و اگر بعد از وصل شدن کلید عقربه به سمت صفر و بعد از قطع شدن آن عقربه به سمت بی نهایت رفت بدانید هیچ مشکلی وجود ندارد، اما اگر بر عکس این جمله اتفاق افتاد ترموستات یخچالتان خراب است.

قوی نبودن موتور

موتور در صورتی ضعیف است که یخچال موقع کار کردن صدای بیش از حد تولید کند و عملکرد اتومات را به خوبی انجام ندهد. دلیل داغ شدن موتور نیز همین می باشد. در این مواقع قبل از بروز مشکل جدی تری با یک فرد متخصص تماس بگیرید.

تمیز نبودن لوله های کندانسور

لوله های کندانسور کار گردش هوا را برای خنک شدن دستگاه انجام می دهند. هنگامی که این لوله ها تمیز نباشند و رسوبات، گرد و خاک و… در آنها وجود داشته باشد، هوا به خوبی گردش ندارد و یخچال سرد نمی شود. پس اگر دیدید که یخچال پشت سر هم کار می کند شاید یکی از دلایل تمیز نبودن همین لوله ها باشد، پس از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

بروز مشکل در تایمر یخ زدایی

جلوگیری از یخ زدگی و برفک در یخچال به خاطر این قطعه ی الکترونیکی و مکانیکی است. بروز مشکل در آن باعث می شود که یخچال پشت سر هم کار کند.

نتیجه گیری

تا الان آموختید که پشت سر هم کار کردن یخچال به خاطر چه دلیل هایی است، همچنین اتومات نکردن دستگاه به موتور فشار می آورد و باعث می شود مدت زیادی کار کند. پس اگر هر یک از موارد بالا در یخچال یا فریزر شما اتفاق افتاده بود هر چه سریع تر برای جلوگیری از بروز مشکل بزرگ تر با متخصصین تماس بگیرید.