خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

نشت آب از جاپودری ماشین لباسشویی دوو

مهمترین دلایل نشت آب از جاپودری ماشین لباسشویی دوو

فهرست مطالب

نشت آب از جاپودری ماشین لباسشویی دوو یکی از مشکلاتی است که شاید آن را تجربه کرده باشید و ندانید که چگونه آن را حل کنید. امروز در این مقاله درباره ی صفر تا صد دلایل خروج آب از جاپودری ماشین صحبت خواهیم کرد تا بیشتر با آن آشنا شوید. اگر هر گونه سوالی در این زمینه داشتید با نمایندگی مرکزی لباسشویی دوو به شماره 22225007-021 تماس بگیرید و با تکنسین های خبره ما مشورت کنید. تا جایی که امکان داشته باشد شما را راهنمایی می کنیم تا خودتان مشکل دستگاه را حل کنید.

نحوه کار جاپودری ماشین لباسشویی

قبل از این که درباره ی مشکلات این قسمت از دستگاه حرف بزنیم می خواهیم که بیشتر با خود آن آشنا شویم. این قسمت جزء قطعه های خارجی دستگاه می باشد که ما خیلی از آن استفاده می کنیم، ولی توجه زیادی به آن نداریم. با توجه نکردن و تمیز نکردن جاپودری مشکلات زیادی به وجود می آید که از آن خبر ندارید. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر توضیح دهیم.

بخش های مختلف جاپودری در لباسشویی

اگر دقت کنید می بینید که این قطعه خودش از بخش های مختلف دیگری ساخته شده که هر کدام با علامت های خاص مشخص شده اند. هر برندی جاپودری مخصوص خود را دارد. برای همین با توجه به برند دستگاهتان به خوبی از این قسمت استفاده کنید.

بخش های مختلف جاپودری در لباسشویی

لاین اول

علامت لاین اول | می باشد، مواد شوینده ای که در آن می ریزید برای شست و شوی مقدماتی استفاده می شود. دقت داشته باشید که مقدار کمی مواد در آن بریزید.

لاین دوم

علامت لاین دوم || می باشد، وظیفه ی این قسمت شست و شوی اصلی است. از مواد شوینده ی این بخش برای پاک کردن و سفید کردن لکه ها استفاده می شود.

لاین سوم یا نرم کننده

برای استفاده از نرم کننده در جاپودری از علامت * استفاده شده است که علامت لاین سوم می باشد. اگر مایع نرم کننده ی بیش از حد در آن بریزید، مایع اضافی در بالا و و لبه ی این بخش می ماند که با گذشت زمان و پر رنگ تر شدن آن، دستگاه بوی بدی به خود می گیرید. بنابراین بالاتر از خط Max مایع نریزید.

در صورتی که حواستان نبود و بیشتر از این خط جاپودری را پر کردید، بعدا لکه را با یک دستمال پاک کرده و اگر با دستمال مشکل حل نشد از جرم گیر استفاده کنید.

برخی از جاپودری ها که دارای ۴ قسمت هستند، آن بخش چهارم برای مواد رنگی است.

نکته: در صورتی که شئ بزگتری را می خواهید بشورید، به هیچ عنوان از کپسول های شست و شو و جای شوینده های توپی که باید در دیگ ماشین قرار دهید، استفاده نکنید.

هنگامی که لکه بر روی لباستان است، ابتدا ان را یک دور با دست و آب بشویید، سپس در دیگ بیندازید. این گونه به قرص ها و کپسول های شست و شو و توپ نیازی ندارید.

چگونه جاپودری ماشین لباس شویی را بشوییم؟

اگر هر چند وقت یکبار جاپودری را تمیز نکنید لکه های مواد شوینده داخل آن می ماند، و بعدا تبدیل به یک ماده ی ژله ای سیاه رنگ می شود. این ماده ی سیاه رنگ از ورود مواد شوینده به داخل ماشین جلوگیری می کند و برای همین آب از جلوی دستگاه به بیرون می ریزد.

چگونه جاپودری ماشین لباس شویی را بشوییم؟

روند شست و شوی جاپودری

اتصال برق به دستگاه را قطع کنید و هنگامی که مطمئن شدید بدنه برق ندارد جاپودری را از جا در بیارید. برای درآوردن آن روی بخش نرم کننده بیشتر مدل ها یک شاسی وجود دارد که اگر آن را فشار دهید می توانید جاپودری را به بیرون بکشید.

ابتدا قطعه های جا پودری را جدا کنید و سپس با برس یا اسفنج آنها را با دقت بشویید. در صورتی که لکه ها از بین نرفت از مواد شوینده استفاده کنید تا کامل تمیز شود. همچنین باید بخشی که خود جاپودری در آن قرار می گیرد را تمیز کنید تا بقایای مواد شوینده از بین برود.

بعد از اتمام شست و شو تمام قطعات را به جای خود برگردانید و جاپودری را هم در جای خود بگذارید. برای از بین رفتن باکتری ها و جرم ها این کار را باید حداقل یک ماه یکبار با استفاده از آب داغ انجام دهید.

برای چه آب از جاپودری ماشین خارج می شود؟

خارج شدن آب از قسمت جاپودری دلیل های زیادی دارد که حالا به انها می پردازیم. برای عیب یابی حتما با شماره نمایندگی دوو در تهران (22225007-021) تماس بگیرید تا یک تکنسین ماهر به شما کمک کند.

دلایل خروج آب از جاپودری لباسشویی

1- نصب اشتباه لباسشویی

بی دقتی در نصب یکی از دلایل خروج آب از آن می باشد. هنگامی که شیب دستگاه زیادی است آب قطعا از قسمت جاپودری چکه میکند. همین الان یک مکان مناسب برای ماشین لباس شویی تان فراهم کنید.

2- گرفتگی یا مسدود شدن جاپودری

با استفاده از لوله ی سیاه رنگی که زیر جاپودری وجود دارد، مواد شوینده به داخل دستگاه می ریزند. ریختن مواد بیش از حد ممکن است که باعث گرفتگی یا مسدود شدن این لوله شده باشد. گاهی اوقات پیچ خوردگی یا پوسیدگی این لوله باعث مسدود شدن آن نیز می شود. بنابراین آب به داخل دستگاه نمی ریزد و از جاپودری به بیرون ریخته می شود. بوی بد ماشین نیز به دلیل گرفتی این لوله از طریق مواد شوینده است.

برای عیب یابی و رفع این مشکل ها باید حتما از یک فرد متخصص یا تکنسین کمک بگیرید چون این یک کار تخصصی است.

3- بروز شکستگی

تمام دستگاه ها از دو جاپودری ثابت و متحرک تشکیل شده اند. قسمت متحرک همان جاپودری است که آن را مشاهده می کنید، و قسمت ثابت رابط خروجی و ورودی شلنگ ها است. با بروز مشکل مانند شکستی یا ترک در قسمت متحرک مواد شوینده و آب به بیرون ریخته می شوند. به همین دلیل باید مراقب جاپودری خود باشید و اگر ایرادی به وجود آمد آن را عوض کنید.

4- مواد شوینده نامناسب

برخی افراد فکر می کنند که هرچقدر لباس کثیف تر باشد باید از پودر و مواد شوینده ی بیشتری استفاده کنند. خیر، شما می توانید از مواد شوینده ی کم به همراه آب داغ استفاده کنید. آب سرد نیاز به مواد شوینده ی بیشتری دارد و در صورت استفاده ی مواد شوینده ی بیشتر آب و کف به بیرون ریخته می شود.

همچنین در لاین بزرگتر استفاده کنید نه قسمتی که برای پودر اضافی است. هنگامی که مجبورید مواد شوینده ی بیشتری به داخل جاپودری بریزید، لاین بزرگ را کامل پر نکنید و از بقیه ی قسمت ها نیز استفاده کنید.دو در آخر از مواد و پودر های استاندارد استفاده کنید. همچین دقت داشته باشید که مخصوص لباس شویی باشند نه برای شست و شو با دست.