خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

کار نکردن دکمه های مایکروفر دوو

مهم ترین دلایل کار نکردن دکمه های مایکروفر دوو

فهرست مطالب

یکی از مشکلاتی که مایکروفرها با آن مواجه می شوند، این است که بعضی از مواقع ممکن است دکمه‌های آنها به درستی کار نکنند. که کار نکردن دکمه های مایکروفر دوو می تواند به دلایل متعددی صورت پذیرد که تعمیرگاه مرکزی مایکروفر دوو تصمیم دارد در این مقاله به صورت کامل و مرحله ای برای کاربران خود توضیح بدهد تا در کوتاه ترین زمان و با کم ترین هزینه مشکل دستگاه خود را حل کنید.

انواع علل کار نکردن دکمه های مکانیکی مایکروفر

گرچه کار نکردن دکمه های مایکروفر می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد، اما به طور کلی این دلایل یا فنی هستند و یا غیر فنی. چنان‌چه احساس می‌کنید دکمه‌های مایکروفر شما بنا به دلایل فنی عمل نمی‌کنند، بهتر است هیچ گونه اقدام خودسرانه‌ای بر روی آنها انجام ندهید و از یک نفر تعمیرکار مجرب بخواهید که دستگاه شما را مورد بازدید قرار دهد.

مایکروفر یک وسیله حساس است که برای پختن یا گرم کردن غذا نیاز به ولتاژ مشخصی دارد. در اینجا می‌خواهیم به بیان علت کار نکردن دکمه‌های مایکروفر بپردازیم.

خازن‌های مایکروفر وظیفه حفظ انرژی مورد نیاز آن را دارند و پس از قطع کامل برق دستگاه نیز همچنان برق زیادی را در خود ذخیره نگه می دارند. توجه داشته باشید که گاه ممکن است بیش از یک عامل باعث کار نکردن دکمه‌های مایکروفر شما شوند.

انواع علل کار نکردن دکمه های مکانیکی مایکروفر

1.اختلال در عملکرد برد اصلی دستگاه

چنان‌چه برد اصلی دستگاه مایکروویو بنا به هر دلیل کارایی واقعی خود را از دست دهد، دکمه‌های آن به خوبی کار نمی‌کنند. در این بخش می‌خواهیم شما را با رابطه میان خرابی برد اصلی مایکروویو و کار نکردن دکمه‌های آن آشنا کنیم.

  • هرگونه ایراد در مدارهای صفحه کنترل اصلی می‌تواند باعث بروز اختلال در عملکرد صفحه نمایش و دکمه های مایکروفر شود.
  • از بین رفتن محل لحیم و یا سوختن یا نیم سوز شدن خازن می تواند باعث ایراد در برد اصلی مایکروفر و عمل نکردن دکمه های آن شود.
  • اگر احساس می کنید دکمه های مایکروفر به درستی کار خود را انجام نمی‌دهند، ابتدا به سراغ تست برد اصلی مایکروفر بروید.
  • چنانچه ایراد در هر یک از قطعات برد اصلی مایکروفر مثل خازن ها باشد، آن را عوض کنید.
  • هر نوع شکستگی که در برد اصلی مشاهده می‌کنید را تعمیر کنید.

2.قطع مدارهای اصلی مایکروفر؛ کار نکردن دکمه های مایکروفر دوو

چنان‌چه هرگونه قطع شدگی در مدارهای اصلی متصل به پشت صفحه کلید روی دهد، باعث عدم کار کردن دکمه‌های مایکروفر می‌شود. از این رو باید مدارهای فوق را به دقت مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید. این کار نیاز به مهارت خاصی دارد و از عهده افراد ناآشنا خارج است. اگر بنا به هر دلیل موفق به کشف نواقص این مدارها نشدید، از یک نفر تعمیرکار با سابقه بخواهید که در این زمینه به شما کمک کند.

3.خرابی فیوز دستگاه مایکروفر

بروز هر نوع خرابی در فیوز دستگاه مایکروفر می تواند باعث عمل نکردن صحیح دکمه های روی آن شود. لذا در زمان مواجهه با عمل نکردن صحیح دکمه‌های مایکروفر، فیوز متصل به صفحه کلید مایکروفر را نیز تست کنید که آسیب ندیده باشد. در صورت سوختن فیوز باید آن را عوض کنید.

4.اختلال در عملکرد منبع تغذیه

اگر منبع تغذیه دستگاه مایکروفر شما دچار ایراد شده باشد، این ایراد باعث عمل نکردن دکمه‌های مکانیکی مایکروفر خواهد شد. از این رو یکی از محل‌هایی که باید مورد بازدید قرار دهید، منبع تغذیه دستگاه مایکروفر است. در این زمینه نیز رعایت مسائل ایمنی  و فنی دستگاه از الزامات مهم به شمار می رود.

5.نقص در سوئیچ غشائی مایکروفر

گاهی اوقات با وضعیتی مواجه می شوید که صفحه نمایشگر روشن می‌شود، اما دکمه های آن عمل نمی کنند. در این صورت بیشترین تردید ما به وجود نقص در سوئیچ‌های غشایی مایکروفر است. لذا از یک نفر تعمیرکار با سابقه بخواهید که در این زمینه به شما کمک کند.

چرا باید از یک نفر تعمیرکار ماهر دعوت به همکاری کنید؟

چون:

  • تعمیر دکمه های مکانیکی مایکروفر، یک فرآیند زمان‌بر و طولانی است. البته مدت زمان عیب یابی آن را نیز به این مدت اضافه کنید.
  • در صورت نیاز به تعویض قطعات، حتماً باید از قطعات اصلی استفاده شود.
  • قطعات اصلی و استاندارد معمولاً به خوبی در دسترس نیستند.
  • آشنا نبودن با مسائل فنی می‌تواند باعث بروز مشکلات بیشتر برای دستگاه و سلامتی خود شما شود.
  • عدم تعمیر اساسی دکمه‌های مایکروفر می‌تواند باعث آسیب دیدن قسمت‌های دیگر آن نیز بشود.

چرا باید از یک نفر تعمیرکار ماهر دعوت به همکاری کنید؟

سخن پایانی

کار نکردن دکمه های مایکروفر دوو، شاید در ابتدا یک ایراد جزئی و کم اهمیت به نظر برسد، ولی در ورای خود می‌تواند منعکس کننده یک ایراد بزرگ‌تر در دستگاه باشد. در زمان آغاز استفاده از مایکروفر حتماً راهنمای آن را به دقت مطالعه کنید تا با ایرادات احتمالی که ممکن است به آن دچار شود، آشنا شوید.

در زمان مواجهه با هر نوع ایراد در مایکروفر خود حتماً از طریق نمایندگی‌های معتبر و افراد تعمیرکار صلاحیت دار دعوت به همکاری کنید تا باعث بروز خسارت های مالی و حتی جانی نشوید. ما به شما تعمیر مایکروفر دوو رو پیشنهاد میکنیم در سریع ترین تایم و کم ترین هزینه مشکل شما حل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 6 =