خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

مراحل ریست کردن لباسشویی دوو

مراحل ریست کردن لباسشویی دوو

فهرست مطالب

ماشین های لباسشویی دوو یکی از کاربردی ترین و بهترین نمونه های لباسشویی در بازار ایران می باشند که از سطح کیفی و قابلیت های بسیار بالایی برخوردار هستند. این دسته از وسایل الکتریکی دوو به سبب اثربخشی بسیار بالا و کیفیت کار منحصر به فرد، همواره مورد خاص و اقبال مردم بوده است و به صورت گسترده ای خریداری شده است.

در برخی از موارد در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی دوو، به مشکلات و اختلال هایی بر خواهیم خورد که باید نسبت به برطرف سازی آنها اقدام نماییم. یکی از راهکاری هایی که می توان برای برطرف سازی مشکلات انجام داد که عموما در اعمال دستورات به دستگاه صورت می گیرد، ریست کردن لباسشویی می باشد. این اقدام تمامی تنظیمات صورت گرفته بر روی لباسشویی دوو را به حالت پیش فرض آورده که با این کار اختلالات ایجاد شده به صورت کامل برطرف می گردد.

در این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیرات لباسشویی دوو ، قصد داریم در خصوص نحوه ریست کردن لباسشویی دوو با شما کاربران عزیز صحبت نماییم و اطلاعات کامل این حوزه را در اختیار شما قرار دهیم. چنانچه در خصوص هریک از بخش های گفته شده در این مقاله سوال و یا ابهامی دارید می توانید آن را در بخش کامنت های صفحه قرار دهید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی آن باشیم.

طریقه ریست کردن لباسشویی دوو

ریست کردن ماشین لباسشویی دوو کمی با ریست کردن لباسشویی های سایر برند های مطرح متفاوت است و تقریبا می توان گفت از سیکل ساده و بدون پیچیدگی خاصی برخوردار است. ریست کردن دستی بهترین روش برای انجام این کار می باشد که به عنوا ساده ترین روش شناخته می شود.

برای ریست کردن ماشین لباسشویی دوو به حالت دستی، کافی است ماشین را به مدت یک دقیقه از جریان برق جدا نمایید و مجددا آن را وصل کنید. بعد از انجام این کار، درب ماشین لباسشویی را 6 مرتبه پشت سر هم باز و بسته نمایید. با انجام درست این کار، دستگاه به صورت دستی ریست می شود و بر روی تنظیمات پیش فرض قرار می گیرد. برای مطمئن شدن از این موضوع می توانید دستگاه را در حالت خالی روشن نمایید و بگذارید کار نماید. بعد از مطمئن شدن از این قضیه می توانید دستورات خود را به صورت دقیق به ماشین اعمال کنید.

برای تعمیر ماشین لباسشویی دوو در نمایندگی مرکزی می توانید با شماره 02122225007 تماس حاصل نمایید.

طریقه ریست کردن لباسشویی دوو

چه زمانی باید لباسشویی دوو را ریست نماییم؟

در برخی از موارد، ریست کردن لباسشویی دوو بهترین راهکاری می باشد که می تواند مشکلات ایجاد شده در دستگاه را به صورت کامل برطرف نماید و ماشین را به حالت عادی خود بازگرداند. اما این نکته را به خوبی بدانید که ریست کردن در لباسشویی های دوو زمانی به عنوان شاه کلید حل مشکلات شناخته می شود که مشکلات پیش آمده منشا فنی نداشته باشند و تنها اختلال در برنامه های دستوری باشد. در صورت وجود مشکلات با منشا آسیب ها فنی، ریست کردن نه تنها برای ماشین لباسشویی مناسب نمی باشد بلکه ممکن است میزان آسیب های وارده به آن را نیز افزایش دهد.

برای ریست کردن لباسشویی دوو زمان هایی تعیین شده است که به عنوان مناسب ترین گزینه ها برای انجام این کار شناخته می شوند. مهمترین زمان های ممکن برای انجام ریست به شرح زیر می باشد:

  • اختلال در انجام دستورات اعمال شده
  • عدم انجام شستشو با دستور تعیین شده
  • چشمک زدن صفحه نمایش ماشین لباسشویی
  • یه یکباره قطع شدن ماشین لباسشویی در هنگام شستشوی لباس ها
  • انجام تنظیمات اشتباه در ماشین

چه زمانی باید لباسشویی دوو را ریست نماییم

با وجود چه مشکلاتی ریست کردن لباسشویی دوو بی تاثیر است؟

اگر بخش قبلی محتوا را با دقت مطالعه کرده باشید، به خوبی متوجه خواهید شد که ریست کردن لباسشویی دوو در زمان وجود اختلالات و مشکلات فنی یک امر بی فایده می باشد و برای برطرف سازی آنها باید با یک تعمیرکار مجرب هماهنگ نمایید. شما تنها زمانی می توانید از قابلیت ریست برای برطرف سازی مشکلات خود استفاده کنید که بخش دستوری برنامه ها آن هم به دلیل عملکرد اشتباه، به خوبی عمل نکند.

در برخی از موارد انجام ندادن دستورات اعمال شده از سمت شما می تواند ناشی از خرابی برد دستگاه و یا صفحه کلید آن باشد. در این شرایط تنها با تعویض برد و یا صفحه نمایش دستگاه می توان مشکلات پیش آمده را برطرف نمود. در برخی از حالات ممکن است که کلمه خراب باشد که باز هم با ریست کردن لباسشویی دوو نمی توان مشکل پیش آمده را برطرف نمود.

اگر درب لباسشویی دوو باز باشد، دستگاه قادر به انجام دستورات شما نخواهد بود که دلیل باز ماندن درب می تواند از خرابی میکروسوئیچ باشد و یا در خوش بینانه ترین حالت، خود شما درب ماشین را به درستی نبسته باشید.

پرکردن بیش از حد دیگ لباسشویی موجب ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه می شود که با ریست کردن ماشین قطعا این مشکل برطرف نخواهد شد. برای آگاهی از این موضوع بر اساس وزن شستشوی تعیین شده دستگاه عمل نمایید تا با این چالش مواجه نشوید.

اگر شیلنگ تخلیه دستگاه به درستی عمل نکند، موجب ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه و آبگیری به موقع آن می شود. این موضوع به هیچ عنوان به ریست کردن لباسشویی دوو مربوط نمی باشد و برای برطرف سازی آن باید اقدام به تعمیرات دستگاه و باز نمودن مسیر تخلیه نمایید. باقی مانده آن در داخل دیگ و تخلیه نشده آن ارتباطی با موضوع ریست ندارد و باید پمپ تخلیه ماشین و مسیر های خروجی دیگ مورد بررسی قرار گیرد.

موارد گفته شده در این بخش را به هیچ عنوان نمی توانید با ریست کردن دستگاه برطرف نمایید و باید از اقدامات درست و درخور هر یک از مشکلات استفاده نمایید.

با وجود چه مشکلاتی ریست کردن لباسشویی دوو بی تاثیر است؟

سخن پایانی

ریست کردن لباسشویی دوو یکی از اقداماتی می باشد که برای برطرف سازی مشکلات برنامه ای در ماشین های لباسشویی این برند مورد استفاده قرار می گیرد. ریست کردن موجب می شود تا برنامه های دستوری در حالت پیش فرض خود کمپانی قرار گیرد و دستورات اشتباه به صورت کامل حذف گردند.
قابلیت ریست کردن ماشین لباسشویی دوو تنها زمانی ارزشمند است و به عنوان یک راهکار برای حل مشکلات شناخته می شود که موارد ایجاد شده هیچ ارتباطی با مشکلات فنی نداشته باشند. برطرف سازی این دسته از مشکلات تنها به دستان تعمیرکار متخصص صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =