تفاوت مایکروفر و سولاردام

تفاوت بین مایکروفر، مایکروویو، فر، گاز و سولاردام

آگوست 22, 2022
بوی سوختگی ماشین لباسشویی

بوی سوختگی ماشین لباسشویی

سپتامبر 2, 2022
نمایش همه

نحوه درست ریست کردن ماشین ظرفشویی

ریست کردن ماشین ظرفشویی

تقریباً تمامی برندهای ماشین های ظرفشویی، گاهی اوقات نیاز به ریست شدن پیدا می کنند؛ چرا که برخی از اختلالات آنها حاصل اختلالات فنی نیستند؛ بلکه یک سری ایرادات کوچک، جزئی و زودگذر است که با یک ریست ساده برطرف می شود. اهمیت ریست کردن ماشین ظرفشویی به حدی است که در بسیاری موارد با یک ریست کردن ساده مشکلی که حس می کنید می تواند خسارت زیادی برای شما به همراه داشته باشد، برطرف می شود. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که گاهی اوقات ریست کردن به شما ثابت می کند که واقعاً یک مشکل حاد در ماشین ظرفشویی شما وجود دارد که باید برطرف شود. ولی اگر مشکل با ریست کردن حل نشد میتونید با نمایندگی تعمیرات دوو تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان مشکل شما را بدون کوچک ترین دردسر برطرف کنند.

مقالات مرتبط  چرا آب وارد ماشین ظرفشویی نمی شود؟

ریست کردن ماشین ظرفشویی دوو در چه زمانی لازم است؟

زمانی که یک برنامه شستشو را انتخاب می کنید، و یا دکمه های ماشین ظرفشویی را فشار می دهید، و هیچ اتفاقی نمی افتد، و یا در زمان مشاهده ایراداتی مثل قفل شدن بی مورد پنل کاربری، گرم نشدن آب، قطع شدن برق منزل در حین کار ماشین ظرفشویی، درست شسته نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی دوو و …، نخستین کاری که به عنوان کمک اولیه می توانید انجام دهید، ریست کردن ماشین ظرفشویی دوو است. البته در زمانی که قصد کم یا اضافه کردن ظروف در داخل ماشین ظرفشویی دوو و یا تغییر برنامۀ شستشوی آن را دارید نیز ریست کردن الزامی است.

گاهی اوقات بروز کد خطا یا ارور خطای ماشین ظرفشویی دوو اتفاقی می افتد؛ که معمولاً ارور های ماشین های ظرفشویی به صورت چشمک زدن چراغ ال ای دی ماشین ظرفشویی یا نمایش کد خطای مربوطه بر روی صفحه نمایشگر نشان داده می‌شود که باید مورد رسیدگی قرار گیرد.

آیا می دانید ریست کردن ماشین ظرفشویی یکی از بهترین و سنجیده ترین اقدامات برای رفع خطای ماشین ظرفشویی است؟ پس به عنوان اولین قدم، اقدام به ریست کردن ماشین ظرفشویی کنید و اگر این بار نیز دستگاه همچنان با اختلال مواجه باشد، از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

ریست ماشین ظرفشویی

ریست کردن ماشین ظرفشویی دوو با استفاده از دکمه ریست

برخی از ماشین های ظرفشویی برای راحتی کار کاربر خود، دکمه ای خاص به نام دکمه ریست (Reset) در روی پنل کاربری قرار داده اند که با استفاده از آن می توانید به راحتی دستگاه را ریست کنید. برای این کار فقط کافی است که به مدت چند ثانیه دکمه ریست را فشار دهید تا ماشین ظرفشویی شما ریست شود.

البته ممکن است کل فرایند ریست شدن ماشین ظرفشویی، چند دقیقه نیز طول بکشد تا دستگاه به طور کامل ریست شود. ولی اگر بر روی ماشین ظرفشویی شما دکمه ریست وجود ندارد، ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

ریست کردن ماشین ظرفشویی بدون دکمه ریست

تمامی ماشین های ظرفشویی به ویژه ماشین های قدیمی تر دکمه ریست ندارند. لذا زمانی که ماشین ظرفشویی شما نیاز به ریست شدن پیدا می کند، می توانید بدون استفاده از دکمه ریست، یکی از این دو کار را انجام دهید:

  • قطع جریان برق دستگاه و وصل مجدد آن
  • استفاده از دکمه های ترکیبی به جای دکمه ریست

ریست کردن ماشین ظرفشویی از طریق قطع جریان برق

یک راه ساده برای ریست کردن ماشین ظرفشویی این است که جریان برق دستگاه را قطع کنید. برای این منظور باید به این ترتیب عمل نمایید:

  • نخست کلید پاور ظرفشویی یا همان کلید روشن/خاموش را فشار دهید و آن را خاموش کنید.
  • دوشاخۀ برق دستگاه ظرفشویی را از پریز خارج کنید.
  • حداکثر ۱۵ دقیقه منتظر بمانید تا فرمان ریست به تمام بخش های دستگاه برسد.زمان نرمال برای این کار حدود ۳ تا ۵ دقیقه است اما در برخی از مدل ها ممکن است به زمان بیشتری نیاز داشته باشید.
  • حالا دوباره سیم برق ماشین ظرفشویی را به پریز بزنید و پس از ۳۰ ثانیه دکمه پاور آن را فشار دهید.
  • دستگاه ریست شده و مشکل آن به احتمال زیاد برطرف گردیده است.
  • برای تست کردن دستگاه یک برنامه آموزشی به آن بدهید.
مقالات مرتبط  آموزش تعویض تایمر ماشین ظرفشویی به صورت گام به گام

سخن پایانی

با این تفاسیر، ریست کردن ماشین ظرفشویی دوو کار دشوار و خطرناکی نیست و در اکثر قریب به اتفاق موارد باعث رفع ایرادات جزئی دستگاه می شود و شما را از تحمل پرداخت هزینه و خسارت بیشتر معاف می کند. شما برای این کار تنها کافیست با مکانیزم ریست کردن ماشین ظرفشویی دوو آشنا باشید. اما این خودکفایی و مداخله فنی را تنها تا پایان فرایند ریست کردن ادامه دهید و اگر احساس می‌کنید که دستگاه نیاز به سرویس مفصل‌تر و یا تعمیر یا تعویض یک قطعه دارد، هرگز این کار را به طور خودسرانه انجام ندهید و از تعمیرکار ظرفشویی دوو کمک بگیرید تا مشکلی در دستگاه شما پیش نیاید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *