خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

آموزش چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی دوو Daewoo

نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی دوو

فهرست مطالب

گاهی اوقات ممکن است وقتی ظروف خود را از داخل ماشین ظرفشویی به بیرون می آورید متوجه می شوید که به درستی تمیز نشده اند و هنوز لکه های غذا و خوراکی بر روی آنها وجود دارد. یکی از مهم ترین و ساده ترین مواردی که باعث بروز این گونه مشکلات می شود، چیدمان غلط و یا بیش از حد قرار دادن ظروف در ظرفشویی می باشد. در صورتی که ظرف ها را به درستی نچینید علاوه بر تمیز نشدن آنها به دستگاه نیز آسیب هایی وارد خواهد شد و مشکلاتی را برای شما به وجود خواهد آمد. امروز در این مقاله قصد داریم درباره ی نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی وضیح دهیم در نتیجه تا انتهای مقاله همراه نمایندگی مجاز تعمیرات ظرفشویی دوو باشید و اطلاعات کافی را بدست آورید.

نکاتی در رابطه با شستن ظروف با ماشین ظرفشویی

1- درست است که کم بودن تعداد ظروف در ظرفشویی تاثیری در روند شست و شو و عملکرد دستگاه ندارد اما شما بهتر است به اندازه ی کافی ظرف های کثیف داخل دستگاه قرار دهید تا ارزش انرژی برق و آبی که مصرف می شود را داشته باشد.
2- همیشه قبل از قرار دادن ظروف داخل ماشین، باقی مانده ی غذا ها و خوراکی ها را از روی آنها پاک کنید. همچنین اگر ظرفی دارید که در آن غذا سوخته است باید ابتدا مواد سوخته و چسبیده به آن را از بین ببرید و سپس برای شست و شو درون ظرفشویی قرار دهید.
3- ظروف آلومینیومی، مسی، طلا و نقره و یا ابکاری شده را به هیچ وجه برای شست و شو در داخل ظرفشویی قرار ندهید زیرا ممکن است به آنها آسیب وارد شود.
4- همچنین از ظرفشویی برای تمیز کردن اشیاء های ساخته شده از برنج ، برنز، چوب یا چینی با تزئینات طلا استفاده نکنید.
5- به طور کلی ظروف غیر مقاوم در برابر حرارت، دارای تزئینات فلزی و روکش دار، چدنی، رنگ شده و یا ظروف سفال دارای لایه طلا، ظروف دست ساز چوبی یا استخوانی، ظروفی که قابلیت شسته شدن در ظرفشویی را ندارند و ظروف آهنی یا مستعد زنگ زدن را در دستگاه قرار ندهید.
6- برخی از ظروف پلاستیکی و پیرکس گرما را به خاطر جنسشان جذب نخواهند کرد، از همین رو پس از شست و شو شاهد لکه های آب بر روی آنها خواهید بود.

نکاتی در رابطه با شستن ظروف با ماشین ظرفشویی

در سبد پایینی ظرفشویی باید چه ظرف هایی را بگذاریم؟

ظروف هایی مانند بشقاب، کاسه، قابلمه و درب آن را بهتر است در سبد پایینی دستگاه قرار دهید زیرا مناسب ترین محل برای آنها می باشد. در ادامه نحوه ی چیدمان صحیح و درست ظرف ها در سبد تحتانی را برایتان بیان خواهیم کرد پس با ما همراه باشید و مطالب را با دقت بخوانید:
1- بشقاب ها را به طوری که رویشان به سمت وسط باشد، در قفسه ی پایین قرار دهید این گونه آب پاش ها و قطعات چرخشی دستگاه به طور کامل ظروف را تمیز می کنند و آب به تمامی قسمت ظرف می رسد.
2- ظروف خیلی بزرگ مانند دیس های بزرگ و تخته ی آشپزی را بهتر است در کناره ها و عقب دستگاه بگذارید تا مانع رسیدن آب و شوینده به دیگر ظرف ها نشوند.
3- قابلمه ها را رو به پایین و طوری که در جهت باروی اسپری باشند، قرار دهید.
4- ظروف هایی که انتهای آنها گود است باید به صورت مورب داخل دستگاه گذاشته شوند به دلیل اینکه این گونه آب از درون آنها به راحتی تخلیه خواهد شد. همچنین مورب گذاشتن این گونه ظروف سبب بهتر خشک شدن آنها می شود.

بیشتر بخوانید: علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی دوو چیست؟

در سبد بالایی ظرفشویی باید چه ظرف هایی را بگذاریم؟

ظروف هایی مانند پیشدستی، فنجان، لیوان و ظروف پلاستیکی مخصوص ظرفشویی را بهتر است در سبد بالایی دستگاه بگذارید. در ادامه نحوه چیدمان صحیح و درست ظرف ها در سبد بالایی را برایتان بیان خواهیم کرد در نتیجه ما را همراهی کنید و اطلاعات خود را افزایش دهید:
1- لیوان ها، فنجان ها و کاسه های کوچک را باید برعکس و با فاصله از هم قرار دهید. اگر آنها را به هم بچسبانید آب بین ظروف نمی رود و ممکن است لیوان ها با یکدیگر برخورد کنند و بشکنند.
2- همچنین لیوان ها را طوری در ظرفشویی بگذارید که آب فشان با پایه های آنها برخورد نکند.

در سبد بالایی ظرفشویی باید چه ظرف هایی را بگذاریم؟

قاشق و چنگال ها را باید چگونه در ظرفشویی قرار دهیم؟

در هر یک ماشین ظرفشویی یک سبد مجزا برای قاشق ها و چنگال ها وجود دارد که باید آن را در طبقه پایین قرار دهید. دسته ی قاشق و چنگال ها باید رو به پایین باشد ولی دسته ی چاقو ها باید رو بالا قرار بگیرد به دلیل اینکه هنگام خارج کردن آنها از دستگاه به دستتان آسیب وارد نشود. قاشق ها و چنگال ها را به صورت دو به دو و رو به بالا و پایین بگذارید این گونه مطمئن خواهید بود که چرخش آب و روند شست و شوی آنها به درستی انجام خواهد شد.

سخن آخر

اکنون شما دیگر به طور کامل می دانید که نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی چگونه است در نتیجه با رعایت نکات و انجام کارهایی که بیان کردیم می توانید ظروف بسیار تمیزی داشته باشید و باعث بهتر شدن عملکرد دستگاه شوید. در صورتی که سوالی در این باره دارید با یک تکنسین ماهر و یا یک تعمیرکار کاربلد در نمایندگی مجاز تعمیرات دوو  تماس بگیرید و به جواب سوال خود برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =