دلایل مهم بوی بد جاروبرقی

مهم ترین دلایل بوی سوختگی جاروبرقی

سپتامبر 10, 2022
عیب یابی لباسشویی

آموزش کامل عیب یابی لباسشویی دوو

اکتبر 13, 2022
نمایش همه

مهم ترین دلایل یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال دوو

علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال

یخ زدن مواد غذایی در داخل یخچال یکی از گسترده ترین مشکلاتی است که بسیاری از خانم های خانه دار با یخچال فریزرهای خود دارند. این مشکل در تمامی برندها وجود دارد؛ نمایندگی تعمیرات دوو در این پست قصد دارد تا به علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال دوو بپردازد. شما در انتهای این متن یاد خواهید گرفت که چه کار باید بکنید تا مواد غذایی شما در داخل یخچال دوو یخ نزند.

یخ زدن مواد غذایی در یخچال دوو

طبیعی است که در اولین اقدام پس از مواجه شدن با میوه و مواد غذایی در یخچال دوو، به سراغ تنظیمات دمای آن می‌روید. زیرا مهم ترین دلیل یخ زدن مواد غذایی در داخل یخچال بر هم خوردن تنظیمات دمایی و اُفت شدید دما می‌باشد. بنابراین به این نکته توجه داشته باشید همیشه دمای مناسب برای داخل یخچال در بازۀ 5/3 تا 5/5 درجه سانتی‌گراد است. لذا هر چند وقت یک بار تنظیمات دمای آن را بررسی کنید.

یخ زدن مواد غذایی

البته به این نکته توجه داشته باشید که محل قرار گرفتن مواد غذایی در داخل یخچال نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. مثلاً کشوی زون ویژه نگهداری سبزیجات و میوه ها است و اگر این مواد غذایی را در داخل طبقات و یا قفسه‌های دیگر قرار دهید، به درستی نگهداری نمی‌شوند. برای نگهداری مواد غذایی در داخل یخچال به دستورالعمل هایی که در دفترچه راهنمای یخچال فریزر دوو ارائه شده است، توجه داشته باشید.

اگر موارد بالا مورد بررسی قرار گرفتند، ولی مشکل یخ زدگی مواد غذایی همچنان ادامه داشت، به این موضوع توجه کنید که آیا مواد غذایی در مقابل دریچه های خروجی و کانال‌های خنک کننده قرار  نداشته باشند. این کانال ها وظیفه انتقال هوای سرد به داخل کابین یخچال را بر عهده دارند اگر مواد غذایی در نزدیکی این کانال ها قرار داشته باشند نیز منجمد خواهند شد.

مقالات مرتبط  فیلتر یخچال و تشخیص اصل و تقلبی بودن آن

به شما توصیه می کنیم دمای فریزر را به حالت نرمال تغییر دهید. ولی توجه داشته باشید که زیاد کار کردن یخساز یخچال هم می‌تواند فریزر را بیش از حد خنک کند. لذا یکی از دلایل یخ بستن مواد غذایی در داخل یخچال دوو همین موضوع است.

خالی بودن بیش از حد یخچال هم می تواند موازنه دمای داخل یخچال را بر هم بزند و باعث خنک شدن بیش از حد آن شود.

دلایل انجماد مواد غذایی در یخچال دوو

یخ زدن مواد غذایی دلایل متعدد میتواند داشته باشد، این انجماد موجب خراب شدن مواد غذایی میشود و برای در ادامه این مقاله مواردی که موجب آن میشود را برای شما بیان کرده ایم.

دلایل انجماد مواد غذایی

1.اختلال در عملکرد دریچه

دریچه خاص ورود هوای سرد به داخل یخچال که معمولاً در پشت آن قرار دارد، ممکن است بر اثر قرار گرفتن مواد غذایی در مقابل آن و عدم رعایت فاصله مناسب، عملکرد صحیح خود را انجام ندهد و باعث سرمایش بیش از حد یخچال و انجماد مواد غذایی شود.

2.وجود ایراد در ترموستات یخچال

در زمان بررسی دمای داخل یخچال ممکن است متوجه وجود ایراد در ترموستات آن شوید. برای تست ترموستات کافی است یک فنجان پر از آب و یک دماسنج در داخل آن را در داخل یخچال و بر روی یکی از قفسه های یخچال قرار دهید و دما را بالا و پایین ببرید. درب یخچال را ببندید و برای مدت ۶ تا ۸ ساعت آن را بسته نگه دارید. پس از این مدت زمان اگر دمای داخل آن با تغییراتی که در ترموستات ایجاد کرده‌اید مطابقت نداشته باشد، می‌تواند نشان دهندۀ بروز نقص در سیستم ترموستات باشد و برای رفع آن باید از یک تعمیرکار مورد تأیید نمایندگی دوو استفاده کنید.

مقالات مرتبط  مهم ترین علت های اتومات نکردن کولر گازی

3.وصل نبودن یخساز به آب ورودی

گاهی اوقات ممکن است بنا به دلایلی مثلاً جابجایی یخچال فریزر، آب ورودی به یخساز قطع شده باشد و یخساز به شلنگ وصل نباشد. در این صورت یخساز با فعالیت بیجای خود ضمن آن که صدای وزوز می دهد، به سرد شدن محیط یخچال و حتی سردتر شدن محیط فریزر کمک می‌کند و باعث انجماد مواد غذایی داخل یخچال می شود. در چنین مواردی ضمن خاموش کردن یخساز، از یک نفر تعمیرکار حرفه‌ای بخواهید که نسبت به وصل مجدد شلنگ آب اقدام نماید.

روش های جلوگیری از انجماد مواد غذایی در یخچال دوو

روش های پیشگیری انجماد مواد غذایی

  • دمای یخچال را در بهترین شرایط یعنی بین ۳۸ تا ۴۲ درجه فارنهایت و در فریزر بین ۰ تا ۲ درجه فارنهایت قرار دهید
  • از چسبیدن یا نزدیکی بیش از حد ظروف مواد غذایی در مقابل دریچه های هوای داخل یخچال جلوگیری کنید.
  • از قرار دادن مواد غذایی حساس مثل سس، تخم مرغ، میوه ها و سبزیجات در مقابل دریچه های هوای سرد یخچال جلوگیری کنید.
  • هر از چند گاهی دمای داخل یخچال و فریزر را مورد بررسی قرار دهید و در صورت لزوم از یک تعمیرکار با تجربه درخواست کنید که دمای یخچال شما را تنظیم کند و به شما آموزش دهد.

نتیجه گیری

مشکل یخ زدن مواد غذایی در یخچال مشکلی نیست که به دست خودتان حل نشود اما اگر در صورت اعمال موارد بالا باز هم مشکل شما حل نشد میتوانید از یک سرویس کار مجرب مانند نمایندگی تعمیرات یخچال دوو کمک بگیرید تا در سریع ترین زمان مشکل شما را حل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *