خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

نحوه تمیز کردن کندانسور یخچال دوو

فهرست مطالب

کندانسور یخچال یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین قطعات داخل یخچال می باشد. گاهی اوقات کثیف بودن این قطعه باعث مختل شدن عملکرد یخچال می شود و طول عمر دستگاه را کاهش می دهد. به همین دلیل شما باید به طور منظم کندانسور یخچال را بررسی نمایید تا در صورتی که کثیف شده بود آن را در اسرع وقت تمیز کنید. امروز در این مقاله قصد داریم درباره ی نحوه تمیز کردن کندانسور یخچال  توضیح دهیم. تا انتهای مقاله همراه نمایندگی مجاز تعمیر یخچال دوو باشید و مطالب را بسیار موشکافانه بخوانید و اطلاعات مورد نیاز را بدست آورید.

کندانسور یخچال چیست و چه کاربردی دارد؟

قبل از آنکه توضیح دهیم چگونه کندانسور را تمیز نمایید بهتر است ابتدا بیشتر با این قطعه آشنا شوید. کندانسور وظیفه ی خنک سازی گاز یا همان مبرد یخچال را بر عهده دارد. اگر بخواهیم به طور کامل تر توضیح دهیم، هوای محیط از بین لوله های مبرد رد می شود و گرما گاز را به بیرون هدایت می کند. کاربران زیادی از ما سوال می پرسند که تمیز کردن کندانسور یخچال چه ضرورتی دارد؟ به مرور زمان گرد و غبار هوای محیط در کندانسور جمع خواهد شد، از همین رو این قطعه نمی تواند وظیفه ی خود را به درستی انجام بدهد و عملیات خنک سازی یخچال دچار مشکل می شود. در نهایت فشار زیادی بر روی کمپرسور خواهد بود و آسیب های بسیار جدی به دستگاه وارد خواهد شد. در نتیجه باید به طور منظم و حداقل سالی دو بار اقدام به تمیز کردن کندانسور کنید.

انواع کندانسور یخچال

کندانسور مانند هر قطعه ی دیگری دارای مدل های مختلف، اندازه و شکل های متفاوتی می باشد که ما قصد داریم در ادامه بیشتر راجع به این موضوع توضیح دهیم:

انواع کندانسور یخچال

1- کندانسور هوایی یا بیرونی

این کندانسور به شکل یک شبکه ی نردبانی و توری شکل سیاه می باشد که در پشت یخچال قرار گرفته و بیشتر در مدل های قدیمی از آن استفاده می شود. در این نوع کندانسور گرد و غبار کمتری جمع خواهد شد زیرا به صورت ایستاده و مسطح در پشت یخچال نصب شده است. همچنین این کندانسور ها را می توانید تنها با یک دستمال تمیز کنید.

2- کندانسور استوانه ای، مکعبی یا حجمی

این نوع کندانسور ها در کنار کمپرسور قرار گرفته اند. در بیشتر این کندانسور ها یک فن نصب شده که وظیفه ی خنک کردن آنها و انتقال گرمای درون آنها به بیرون را بر عهده دارد.

چگونه کندانسور یخچال را تمیز کنیم

1- ابتدا برای رعایت نکات ایمنی و جلوگیری از خطر برق گرفتگی یخچال را از برق در آورید.
2- سپس برای دسترسی به کویل ها و پره های کندانسور، پنل پشتی را در آورید. معمولا این کار به آسانی انجام می شود.
3- برای تمیز کردن و از بین بردن گرد و غبار های درون این قطعه باید از یک برس دسته بلند (شبیه بورس های بطری است) و از لوله ی دراز و نازک جاروبرقی خود استفاده نمایید. برای تهیه برس می توانید به فروشگاه های لوازک یدکی مراجعه کنید. هنگام تمیز کردن پره های کندانسور حواستان باشد تا به آنها آسیب وارد نکنید.
4- تا جایی که ممکن است بین کویل ها را تمیز کنید. در مرحله ی بعدی با کمک یک پارچه، گرد و غبار سطوح را پاک نمایید.
5- در آخر باید پنل پشتی را دوباره سر جای خود قرار دهید و برق یخچال را وصل کنید.

امروز در این مقاله نحوه تمیز کردن کندانسور یخچال دوو را به شما آموزش دادیم. در صورتی که انجام این کار برای شما آسان نیست بهتر است با یک تکنسین ماهر یا یک تعمیرکار کاربلد تماس بگیرید و از او بخواهید تا این کار را برایتان انجام بدهد، این گونه به دستگاه آسیب های بیشتر و جدی تری وارد نخواهد شد. همچنین برای بهبود عملکرد یخچال حداقل سالی دوبار کندانسور را بررسی نمایید و آن را تمیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 5 =