آموزش تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی

چگونه اسپری ماشین ظرفشویی را تعویض کنیم؟

سپتامبر 3, 2021
علائم سوختن و کارنکردن کمپرسور کولر گازی

علائم سوختن و کارنکردن کمپرسور کولر گازی

سپتامبر 12, 2021
نمایش همه

باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی

باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی

باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی و عدم حل شدن قرص ماشین ظرفشویی یکی از رایج ترین مشکلاتی است که کاربران زیادی آن را تجربه کرده اند.

امروز در این مقاله قصد داریم به طور کامل درباره ی باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی دوو توضیح دهیم تا اطلاعات مورد نیاز را بدست آورید و بتوانید بدون کمک یک تعمیرکار به عیب یابی بپردازید و از پرداخت هزینه ی های اضافی و کلان در امان باشید.

در نهایت اگر شما هم با این مشکل مواجه شده اید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید و مطالب را با دقت بخوانید.

علت باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی

در ماشین ظرفشویی قطعه ای به نام دیسپنسر وجود دارد که وظیفه ی آن رقیق کردن مواد می باشد. در صورتی که این قطعه با مشکل مواجه شود و به درستی کار نکند، درب باز کن مواد شوینده بسته می ماند و به همین دلیل قرص ماشین ظرفشویی حل نمی شود.

البته ناگفته نماند که دلایل دیگری نیز وجود دارند که باعث باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی می شوند. در ادامه قصد داریم آن ها را برایتان بیان کنیم، در نتیجه تا انتها همراه ما باشید و مطالب را با دقت بخوانید.

باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی
1- از قرص های بی کیفیت و تقلبی استفاده می کنید.

برای ورود قرص رقیق شده و حل شده به داخل مخزن ظرفشویی، راهی وجود دارد که در برخی از مواقع این راه مسدود می شود. علت بروز این مشکل، استفاده از قرص های بی کیفیت یا تقلبی می باشد.

مقالات مرتبط  بهترین مکان نصب کولر گازی

برای رفع این مشکل باید قرص های ماشین ظرفشوییتان را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید تا مطمئن باشید که در آنها ناخالصی وجود ندارد.
لازم به ذکر است که گاهی اوقات به خاطر نگهداری قرص ها در یک مکان گرم یا مرطوب، باعث قدیمی یا فاسد شدن پوشش آنها می شوید. این مسئله نیز باعث حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی می شود.

در نتیجه همیشه مواد شوینده ی خود را در یک نقطه ی خنک و خشک قرار دهید تا مشکلی برای آنها به وجود نیاید.

 

باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی

2- چرخه ی شست و شو قطع شده است.

همانطور که در پاراگراف های بالا بیان کردیم، دیسپنسر در یک زمان مشخص در طول چرخه ی شست و شو، فرمانی را برای باز کردن قرص دریافت می کند. از همین رو اگر چرخه ی شست و شو پیش از رسیدن فرمان به دیسپنسر متوقف شود، قرص باز نخواهد شد.

برای رفع این مشکل باید دکمه ی start یا cancel را فشار دهید تا چرخه قطع شود. درب دستگاه را باز کرده و برای چند دقیقه صبر کنید. سپس درب ظرفشویی را مجددا ببندید و دکمه ی شروع را فشار دهید تا چرخه آغاز شود.

این گونه دیسپنسر فرمان را دریافت می کند و به حل کردن قرص می پردازد.

3- کلید سوئیچ یا سنسور درب معیوب شده است.

باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی

ممکن است درب جایگاه مواد شوینده ماشین ظرفشویی به یک سوئیچ گیر کرده باشد.

  • برای رفع مشکل ابتدا بررسی نمایید که :
  • سوئیچ آزاد باشد
  • باید این کار را با یک پارچه ی مرطوب انجام دهید و قطعه را به آرامی حرکت دهید
  • در صورتی که موفق شدید، سوئیچ و درب جایگاه مواد شوینده ماشین ظرفشویی را خشک نمایید و روند همیشگی خود را ادامه دهید
  • در غیر این صورت با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید و از او بخواهید تا به شما کمک کند زیرا شاید تایمر کنترل کننده ی درب جایگاه مواد شوینده معیوب شده باشد.
مقالات مرتبط  تعمیر برد ظرفشویی در مرکز تعمیرات برد ظرفشویی دوو

امروز در این مقاله به طور کامل درباره ی باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی توضیح دادیم و امیدواریم که اطلاعات مورد نیاز را بدست آورده باشید. در صورتی که شما هم با این مشکل مواجه شده اید دلایلی را که در بالا به آنها اشاره کردیم بررسی نمایید و سپس به برطرف کردن مشکل بپردازید.

اگر دانش و مهارت مورد نیاز را ندارید حتما با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید تا به شما کمک کند. این گونه از آسیب دیدن سایر قطعات ماشین ظرفشویی جلوگیری خواهید کرد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *