خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

چگونه بازوی اسپری ماشین ظرفشویی را تعویض کنیم؟

فهرست مطالب

ماشین ظرفشویی یکی از پرکاربرد ترین و مهم ترین دستگاه هایی است که قطعا در هر آشپزخانه ای وجود دارد و کاربران بسیار زیادی از آن استفاده می کنند. همانطور که می دانید هر وسیله ی برقی ممکن است با گذشت زمان دچار مشکل شود و یا یکی از قطعات آن آسیب ببیند. بازوهای اسپری ماشین ظرفشویی جزء اصلی ترین بخش های دستگاه هستند که در صورت خراب شدن آنها، عملکرد ظرفشویی ضعیف خواهد شد. زیرا بازو های اسپری وظیفه ی هدایت کردن آب به داخل دستگاه و به ظروف را بر عهده دارند.

امروز در این مقاله نمایندگی تعمیرات ظرفشویی دوو قصد دارد برایتان درباره ی تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی توضیح دهد، در نهایت اگر برای این بخش از دستگاهتان مشکل به وجود آمده تا انتهای مقاله همراه ما باشید و مطالب را با دقت بخوانید تا اطلاعات مورد نیاز را بدست آورید. این گونه می توانید به تنهایی و در منزل، عیب یابی کنید. در صورت نیاز با بهترین تعمیرکار دوو تماس بگیرید تا به سوالات ما پاسخ دهندو برای تعمیر شما را راهنمایی کنند.

نشانه های خرابی بازوی اسپری ماشین ظرفشویی

خراب شدن بازوی اسپری ماشین ظرفشویی با نشانه هایی همراه است که در ادامه قصد داریم آنها را برایتان بیان کنیم. در صورتی که با هر کدام یک از موارد زیر مواجه شدید، در اسرع وقت اقدام به بررسی بازوی اسپری دستگاه خود کنید و در صورت نیاز آن را تعویض یا تعمیر نمایید:

  • گاهی اوقات پس از خروج ظرف ها از داخل ظرفشویی، متوجه می شوید که هنوز لکه های کثیفی بر روی آنها وجود دارد. این مسئله می تواند نشان دهنده ی معیوب شدن بازوی اسپری دستگاه باشد.
  • اگر در حین کار کردن ظرفشویی، سر و صدا های بسیار زیاد و عجیبی را شنیدید حتما بازوی اسپری را بررسی نمایید.
  • اگر متوجه شدید که در طول درز ها یا اتصالات بازوی اسپری شکاف به وجود آمده است حتما در اسرع وقت اقدام به تعویض یا تعمیر این قطعه کنید. در غیر این صورت عملکرد دستگاه ضعیف خواهد شد.

نشانه های خرابی بازوی اسپری ماشین ظرفشویی

علت معیوب شدن بازوی اسپری ماشین ظرفشویی

دلایل گوناگی می توانند موجب معیوب شدن بازوی اسپری ماشین ظرفشویی بشوند. در ادامه قصد داریم دو مورد بسیار مهم را برایتان بیان کنیم که جزء علت های اصلی خرابی این بخش از دستگاه می باشند.

  • در برخی از مواقع ممکن است ظروف بسیار بزرگ به بازوی اسپری گیر کنند و موجب شکستن یا ترک خوردن آن بشوند. حتما دفترچه راهنما دستگاه خود را مطالعه کنید تا متوجه شوید که چه ظرف هایی را می توانید در ظرفشویی قرار دهید.
  • اگر بست بازوی اسپری دچار مشکلاتی مانند ساییدگی و… شود، عملکرد بازو آبپاش ضعیف خواهد شد. از همین رو همواره قبل از اقدام به تعویض بازو های اسپری ماشین ظرفشویی، ابتدا بست یا یاتاقان را بررسی نمایید تا از سلامت آنها مطمئن شوید. در برخی از مواقع مشکل تنها با تعویض بست نگهدارنده ی پلاستیکی، برطرف خواهد شد.

نحوه ی تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی

اگر پس از بررسی بازوهای اسپری ماشین ظرفشوییتان مطمئن شدید که باید آنها را تعویض کنید، در ادامه همراه ما باشید تا به طور کامل با مراحل انجام این کار آشنا شوید. در صورتی که دانش و تخصص کافی ندارید توصیه می کنیم که حتما با یک تعمیرکار ماهر و کاربلد تماس بگیرید و از او بخواهید تا به شما کمک کند. این گونه از آسیب رساندن به ماشین ظرفشویی و دیگر قطعات آن جلوگیری خواهید کرد.

1.نکات ایمنی را رعایت کنید.

برای صرفه جویی در مصرف برق و جلوگیری از خطر برق گرفتگی، حتما دو شاخه ی ماشین ظرفشویی را از پریز برق بیرون بیاورید. سپس برخی از دکمه های دستگاه را فشار دهید تا مطمئن شوید که جریان برق به طور کامل قطع شده است.

2.بازوی اسپری پایینی را تعویض کنید.

برای دسترسی راحت تر و آسان تر به بازو های اسپری، باید ابتدا سبد ها را به آرامی و با دقت بیرون بیاورید. سپس بازوی اسپری پایینی را به سمت بالا بکشید تا از جایگاه خود خارج شود. پس از جایگزین قطعه ی جدید باید یک صدای کلیک بشنوید.

نحوه ی تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی

3.بازوی اسپری بالایی را تعویض کنید.

بازوی اسپری بالایی و لوله ی آن در قسمت پایینی سبد فوقانی قرار گرفته اند. با یک فشار ملایم بازوی اسپری بالایی را از جایگاه خود به بیرون بیاورید. سپس قطعه ی جدید را به همین صورت جایگزین کنید.

4.کانال تامین کننده ی اب را بررسی نمایید.

در داخل حفره ی ماشین ظرفشویی یک لوله پلاستیکی بزرگ و تیوب مانند را مشاهده خواهید کرد که به آن کانال تامین کننده ی اب می گویند زیرا وظیفه ی این کانال، گرفتن آب از زیر دستگاه و هدایت آن از موتور شست و شو به بازوی اسپری بالایی می باشد. در برخی از مواقع باید این قطعه را نیز تعویض نمایید. ابتدا با استفاده از یک پیچ گوشتی، نگهدارنده ی کانکتور را فشار دهید تا از جای خود جدا شود. در آخر کانال جدید را با کمک نگهدارنده در جایگاه خود قرار دهید.

5.کانکتور را تعویض کنید.

گاهی اوقات به کانکتور آسیب وارد خواهد شد که با وجود این شرایط باید آن را نیز تعویض کنید. برای انجام این کار همانند مراحل تعویض کانال تامین کننده ی آب، با کمک یک پیچ گوشتی به نگهدارنده ی کانکتور فشار وارد کنید تا جدا شود. در گام بعدی قطعه ی جدید را جایگزین نمایید.

6.برق دستگاه را وصل نمایید.

پس از تعویض تمامی قطعات، دوباره سبد ها را به آرامی در جایگاهشان قرار دهید. در آخر مجددا دو شاخه ی ماشین ظرفشویی را در پریز بگذارید تا جریان برق وصل شود. برخی از دکمه های دستگاه را فشار دهید تا مطمئن شوید که جریان برق وصل شده است.

سخن آخر

امروز در این مقاله برایتان به طور کامل درباره ی بازوی اسپری ماشین ظرفشویی و تعویض آن توضیح دادیم و امیدواریم که اطلاعات مورد نیاز را بدست آورده باشید. در صورتی که برای تعویض یا تعمیر بازوی اسپری دستگاه خود، دانش و تخصص کافی را ندارید حتما با یک تعمیرکار ماهر و حرفه ای تماس بگیرید تا به شما کمک کند. به هیچ عنوان خودسرانه کاری را انجام ندهید زیرا ممکن است به دستگاه و دیگر قطعات آن آسیب های بزرگی وارد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =