خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

ارورهای یخچال دوو

انواع کدهای خطا یا ارورهای یخچال دوو و راهکارهای رفع آن

فهرست مطالب

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای یخچال فریزر دوو پیش بیاید کدهای خطا یخچال دوو یا ارورهای یخچال فریزر دوو می باشد که رفع آن ها از اهمیت زیادی برخوردار است. اکثر افراد تصور می کنند این ارورها بعد از مدتی خود به خود حذف می شوند و نیازی به عیب یابی و رفع آن ها نیست. ولی این یک تصور کاملا غلط است!! در صورتی که هر اروری بر روی دیسپلی یا صفحه نمایشگر یخچال دوو خود مشاهده کردید، خیلی سریع برای رفع آن اقدام کنید.

یک سری از این کدهای خطا مربوط به مشکلات موقتی یخچال فریزر دوو می شود و تنها با عملیاتی جزئی می توانید کد خطا را برطرف کنید تا یخچال دوو دیگر این خطا را نمایش ندهد. در چنین شرایطی دانستن دلایل ارور یخچال دوو، انواع کد خطای یخچال دوو و راه های رفع ارورهای یخچال دوو خیلی سودمند خواهد بود و به راحتی می توانید هر گونه خطایی که بر روی صفحه نمایشگر یخچال دوو نمایش داده شده رو با اقداماتی کوچک برطرف کنید.

یک سری دیگر از این ارورها، ارورهای پیچیده تری هستند و دانستن انواع کد خطاهای یخچال دوو به شما کمک می کند تا بدانید مشکل از کدام قطعه از یخچال است؛ ولی برای رفع آن ها حتما باید با نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر دوو تماس بگیرید تا تعمیرکاری حرفه ای در زمینه تعمیرات یخچال فریزر دوو با دقت بالا به رفع این ارورها بپردازد. بدون یک فرد حرفه ای در این زمینه شما نمی توانید این ارورها را برطرف کنید و ممکن است اسیب جدی را به یخچال خود وارد کنید.

در صورتی که علاقمند به دانستن انواع ارور یخچال دوو یا همان کد خطای یخچال دوو هستید این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله تمامی ارورهای یخچال دوو، دلایل ارورهای یخچال دوو، بهترین راهکارهای رفع آن به طور کامل توضیح داده شده است. با خواندن این مقاله غیر ممکن است اروری بر روی صفحه یخچال دوو شما ظاهر شود و معنای آن را ندانید. پس با ما همراه باشید تا تک تک این ارورها را برایتان توضیح دهیم. در این مقاله مباحث زیر توضیح داده می شود:

علت بوق زدن یخچال دوو

علت بوق زدن یخچال دوو میتواند مربوط به خراب شدن هر یک از قطعات یخچال مربوط باشد. در واقع میتوان گفت هر چیزی که برد یخچال را حساس کند شروع به بوق زدن میکند تا شما را قبل از خرابی های بزرگتر و غیر قابل جبران یا هزینه های سنگین تعمیر مطلع میکند.

در یخچال ساید دوو از رایج ترین دلایلی که باعث بوق زدن ان میشود به بوی نامطبوع، ایجاد برفک و از همه مهم تر کد های خطای یخچال است. صد در صد راه های از بین بردن دو مورد اول را بلد هستید و نیازی به توضیح یا اموزش نیست اما برای از بین بردن کد های خطا شما را در ادامه آشنا میکنیم.

کدهای خطای یخچال دوو چیست؟

امروزه بر روی اکثر یخچال های دوو دیسپلی یا صفحه نمایشگری وجود دارد که یکی از مهمترین وظایف آن نمایش کد خطایی است که در یخچال اتفاق افتاده است. هرکدام از این کدهای خطا مربوط به یک قطعه از یخچال است و باعث می شود شما هر چه سریع تر متوجه شوید کدام قطعه از یخچال دوو خراب شده و جهت تعمیر آن اقدام کنید. در واقع این ارورها به شما سرنخی می دهند تا نیاز نباشد مدت طولانی را صرف عیب یابی یخچال خود کنید و هر چه زودتر به سراغ قطعه معیوب بروید.

صفحه نمایشگر یخچال دوو

دلیل ارور یخچال فریزر دوو چیست و از کجا می آیند؟

ممکن است این سوال به ذهن شما خطور کند که ارورهای یخچال دوو از کجا می آیند یا دلیل ارور یخچال دوو چیست؛ در واقع چه قطعه ای دستور نمایش آن را می دهد. در یخچال دوو برد الکترونیکی این کار را انجام می دهد. به این صورت که برد الکترونیکی مرتب تمامی قطعات یخچال دوو را بررسی می کند و در صورت مشاهده نقصی در یکی از آن ها، کد خطای مربوط به قطعه مورد نظر را بر روی دیسپلی نمایش می دهد.

چگونه کدهای خطای یخچال دوو را رفع کنیم؟

در این مقاله تمامی اطلاعات مورد نیاز درباره ارورهای یخچال دوو و روش های رفع آن را برایتان توضیح می دهیم تا دانش کافی در این زمینه را داشته باشید. ولی باید توجه کنید که برای رفع این کدهای خطا باید علاوه بر دانش مهارت لازم در این زمینه را نیز داشته باشید. بدون مهارت شما نمیتوانید قطعه ای را تعویض کنید و از معیوب بودن آن مطمئن شوید. پس اگر مهارت کافی ندارید حتما برای رفع ارورهای یخچال دوو با نمایندگی تعمیر یخچال دوو تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. بدون شک تعمیرکار دوو بهترین راه حل را پیش روی شما می گذارند.

رفع ارورهای یخچال دوو

ارور های رایج یخچال فریزر دوو

در این بخش انواع ارورهای یخچال دوو متناسب با مدل یخچال، دلیل نمایش آن ها و راهکارهای حل آن ها به طور کامل توضیح داده شود.

ارور یخچال دوو مدل FR – 660P

در این قسمت تمامی ارورهای مربوط به یخچال دوو مدل fr-660p توضیح داده می شود.

ارور F1 یخچال دوو fr-660p

ارور F1 نشاندهنده این ایت که جریان برق در سنسسور فریزر دجار مشکل شده است و یا اتصال کوتاه در آن رخ داده است. برای حل این مشکل باید سنسور فریزر و اتصالات برق را چک کنید.

ارور r1 یخچال دوو fr-660p

ارور r1 بیانگر وجود مشکل در جریان برق مربوط به سنسور یخچال می باشد یا اینکه اتصال کوتاه در سنسور یخچال رخ داده است. برای حل این مشکل باید سنسور یخچال و اتصالات برق را بررسی کنید.

ارور rt یخچال دوو fr-660p

کد خطای rt نشان می دهد که نقصی در سنسور RT یخچال دوو رخ داده است یا اینکه دچار اتصال کوتاه شده است. برای حل این مشکل باید سنسور RT و اتصالات برق مربوط به این سنسور را چک کنید.

ارور d1 یخچال دوو fr-660p

ارور d1 نشان دهنده معیوب بودن سنسور d1 و رخ دادن اتصال کوتاه در آن است. برای رفع آن سنسور d1 و اتصالات مربوط به آن را چک کنید.

ارور dr یخچال دوو fr-660p

کد خطای dr خرابی در میکروسوییچ یخچال دوو را گزارش می دهد. برای حل این ارور باید درب یخچال را یکبار به ارامی باز و بسته کنید. در صورتی که تغییری ایجاد نشد باید میکروسوییچ را عوض کنید.

کد خطای dF یخچال دوو fr-660p

ارور dr خرابی در میکروسوییچ فریزر دوو را گزارش می دهد. برای حل این ارور باید درب فریزر را یکبار به ارامی باز و بسته کنید. در صورتی که تغییری ایجاد نشد باید میکروسوییچ فریزر را عوض کنید.

کد خطای dH یخچال دوو fr-660p

ارور dH وجود خرابی در میکروسوییچ موجود در home bar را گزارش می دهد. برای رفع این ارور ابتدا باید درب home bar را باز و بسته کنید. اگر تغییری ایجاد نشد باید برای تعویض میکروسوییچ در home bar اقدام کنید.

کد خطای F3 یخچال دوو fr-660p

ارور F3 یخچال دوو بیانگر مشکلی در جریان برگشتی از دیفراست می باشد. برای حل این ارور باید ببینید آیا در یخچال بیش تر از یک دقیقه باز بوده است یا نه. در صورتی که در یخچال بیش تر از یک دقیقه باز نبوده باشد باید دیفراست  را تعمیر کنید.

[irp posts=”3682″ name=”یخچال چند دقیقه یکبار اتومات می کند؟”]

ارور E9 یخچال دوو fr-660p

ارور E9 یخچال دوو بیانگر پر بودن مخزن یخ است. برای حل این ارور به سادگی می توانید یخ های اضافه را از مخزن خارج کنید.

ارور یخچال دوو مدل FRS – 3315

در این قسمت تمامی ارورهای مربوط به یخچال دوو مدل FRS-3315 و بهترین راهکارهای رفع آن ها توضیح داده می شود.

ارور یخچال دوو مدل FRS – 3315

ارور E2 یخچال دوو مدل frs-3315

ارور E2 یخچال دوو نشاندهنده وجود خرابی در سنسور فریز است یا اینکه اتصال کوتاه در این قسمت رخ داده است. برای حل این ارور باید تمامی اتصالات متصل به سنسور فریزر را چک کنید.

ارور E4 یخچال دوو frs-3315

ارور E4 یخچال دوو نشاندهنده وجود نقصی در سنسور اپراتور است. باید چک کنید ببینید سنسور اپراتور دچار اتصال کوتاه نشده است و اتصالات برق مربوط به این سنسور را با دقت بررسی کنید.

ارور E6 یخچال دوو frs-3315

کد خطای E6 یخچال دوو بیانگر این است که فن فریزر معیوب شده است. برای رفع این ارور اتصالات برق مربوط به فن فریزر را چک کنید. در صورتی که خرابی از اتصالات نبود باید فن فریزر را تعویض کنید.

ارور E9 یخچال دوو frs-3315

ارور E9 یخچال دوو نشاندهنده وجود نقصی در هیتر اپراتور است. شما باید برای رفع این ارور هیتر اپراتور را با دقت کامل چک کنید و در صورت نیاز جهت تعویض آن اقدام کنید.

ارور E10 یخچال دوو frs-3315

کد خطای E10 یخچال دوو زمانی اتفاق می افتد که سنسور محیط بیرونی خراب شده باشد. برای حل این مشکل باید اتصالات مربوط به سنسور محیط بیرونی را چک کنید و ببینید اتصال کوتاه اتفاق افتاده است یا نه.

ارور E11 یخچال دوو frs-3315

کد خطای E11 یخچال دوو نشان دهنده وجود خرابی در فن کندانسور است. برای رفع این ارور باید سیم کشی های متصل به فن کندانسور را بررسی کنید. در صورتی که مشکل از اتصالات نبود باید خود فن را تعویض کنید.

ارور E13 یخچال دوو frs-3315

کد خطای E13 یخچال دوو بیانگر خراب بودن کمپرسور است. برای رفع این ارور باید اتصالات برق مربوط به کمپرسور را چک کنید. اگر مشکل از اتصالات نبود باید خود کمپرسور را به لحاظ فنی بررسی کنید.

ارور یخچال دوو مدل S13

در این قسمت تمامی ارورهای مربوط به یخچال دوو مدل S13 و بهترین راهکارهای رفع آن ها توضیح داده می شود.

ارور E01 یخچال دوو S13

کد خطای E01 یخچال دوو به شما خرابی سنسور یخچال را گزارش می دهد. باید سنسور یخچال را بررسی کنید.

ارور E02 یخچال دوو S13

کد خطای E02 یخچال دوو نشان می دهد که سنسور فریزر خراب شده است. باید سنسور فریزر بررسی شود.

ارور E03 یخچال دوو S13

کد خطای یخچال دوو نشان می دهد که سنسور اپراتور یخچال معیوب شده است. جهت تعویض آن اقدام کنید.

ارور E04 یخچال دوو S13

کد خطای E04 یخچال دوو نشان می دهد که سنسور اپراتور فریزر خراب شده است. جهت رفع آن باید به دقت سنسور را بررسی کنید و از محکم بودن اتصالات آن اطمینان حاصل کنید.

ارور E07 یا E7 یخچال دوو S13

ارور E7 یخچال دوو نشان دهنده سرمایش ضعیف یخچال است. این ارور ممکن است به دلیل کمبود گاز یخچال یا کارکرد بیش از حد یخچال رخ دهد.

ارور یخچال دوو مدل S5 Ref & Frz

در این قسمت تمامی ارورهای مربوط به یخچال دوو مدل S5 Ref & Frz و بهترین راهکارهای رفع آن ها توضیح داده می شود.

ارور یخچال دوو مدل S5 Ref & Frz

ارور F5 یخچال دوو S5 Ref & Frz

ارور F5 یخچال دوو نشان دهنده خرابی سنسور یخچال است.

ارور F6 یخچال دوو S5 Ref & Frz

ارور F6 یخچال دوو نشان دهنده خرابی سنسور اپراتور یخچال است.

ارور F3 یخچال دوو S5 Ref & Frz

ارور F3 یخچال دوو نشان دهنده نقص در فن یخچال است.

ارور F1 یخچال دوو S5 Ref & Frz

ارور F1 یخچال دوو نشان دهنده عدم سرمای کافی در یخچال است.

ارور F2 یخچال دوو S5 Ref & Frz

ارور F2 یخچال دوو نشان می دهد که هیتر اواپراتور یخچال خراب شده است.

ارور F4 یخچال دوو S5 Ref & Frz

در ارور F4 یخچال دوو فن کندانسور خراب شده است.

ارور DR OP یخچال دوو S5 Ref & Frz

ارور DR OP یخچال دوو نشان می دهد که کلید درب یخچال خراب شده است.

ارور F8 یخچال دوو S5 Ref & Frz

ارور F8 یخچال دوو بیانگر این است که ارتباط بین نمایشگر و برد فرمان قطع شده است.

سخن پایانی

به طور کلی، در این مقاله تمامی ارورهای یخچال دوو (کد خطای یخچال دوو) به همراه بهترین راهکارهای رفع برای چندین مدل یخچال توضیح داده شد. اگر پس از خواندن مقاله باز هم سوالی در این زمینه دارید می توانید با نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال دوو در تهران تماس بگیرید. تعمیرکاران در این نمایندگی دارای سابقه ای طولانی مدت در زمینه تعمیرات یخچال دوو دارند و می توانند بهترین راهکارها برای رفع ارورهای یخچال دوو را به شما پیشنهاد دهند. پس همین الان با شماره نمایندگی دوو تماس بگیرید.