خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

دلایل اصلی صدای بلند ماشین لباسشویی دوو چیست؟

دلایل اصلی صدای بلند ماشین لباسشویی دوو چیست؟

فهرست مطالب

دلیل های خیلی ساده ای مانند گیر کردن یک جسم در ماشین می توانند باعث تولید صدای بلند ماشین لباسشویی دوو شوند، پس اگر این اتفاق را تجربه کردید بدانید که ماشین لباس شوییتان دارای نقص فنی است. در صورتی که با خواندن این مقاله خودتان نتوانستید این مشکل را برطرف کنید حتما برای تعمیر ماشین لباسشویی دوو خود با شماره 22225007-021 تماس بگیرید. تعمیرکار مجرب خیلی سریع به منزل شما می آید و دستگاه تان را به بهترین نحو ممکن و با کمترین هزینه تعمیر می کند.

دلایل اصلی صدای بلند ماشین لباسشویی دوو

امروز می خواهیم درباره  دلایل صدای ماشین لباسشویی صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید که در صورت تجربه کردن این صدا ها بتوانید مشکل را پیدا کرده و آن را رفع کنید. البته اگر قضیه جدی بود باید از یک فرد متخصص یا تکنسین کمک بگیرید.

صدای خر خر کردن دستگاه

مسدود شدن قسمتی از لوله ی تخلیه می تواند یکی از دلیل های صدای خر خر کردن دستگاه باشد. قبل از این که کل لوله دچار مشکل شود و بترکد گرفتگی را حل کنید.

صدای کلیکی دستگاه

گیر کردن جسم خارجی در واشر تخلیه یا لاستیک دور درب ماشین باعث می شود که دستگاه صدایی مانند کلیک کردن تولید کند. به همین دلیل قبلا از شستن لباس هایتان مطمئن شوید که هیچ شئی مانند سکه، سنجاق و…در آنها وجود ندارد. برای رفع صدا لوله را چک کنید و در صورت وجود داشتن جسمی آن را خارج کنید.

صدای وزوز یا هوم دستگاه

قرار گرفتن جسم خارجی در پمپ ماشین یکی از دلیل های تولید صدای وزوز یا هوم دستگاه است. این مشکل را سریع رفع کنید وگرنه پمپ آسیب می بیند و شاید نیاز به تعویض دارد.

صدای تق تق دستگاه

بیش از حد پر کردن ماشین باعث می شود که دستگاه صدایی تق تق ایجاد کند. همچنین معیوب شدن بلبرینگ ها، پولی یا موتور لباس شویی یکی دیگر از دلیل ها می باشد. خراب شدن موتور تخلیه یا گیر کردن چیزی در آن می تواند صدای تق تق ایجاد کند.

صدای جیر جیر دستگاه

پر کردن بیش از حد ماشین یا تراز نبودن یکی از دلیل های تولید صدای جیر جیر دستگاه است، که افراد زیادی از این مشکل رنج می برند. علت های دیگری مانند به وجود آمدن مشکل در کمک فنر ها، بلبرینگ ها، تسمه ها، موتور، کوپلینگ موتور، دریچه یا شیر ورودی آب، خرابی لاستیک دور درب ماشین و پمپ تخلیه باعث می شوند که دستگاه صدای جیر جیر تولید کند.

پمپ تخلیه و موتور پمپ

تخلیه ی آب هنگام آب کشی و پر کردن دیگ ماشین از آب وظایف پمپ تخلیه است. حرکت کردن آن از طریق تسمه یا موتور است و گاهی اوقات خودش موتور الکتریکی دارد. پمپ تخلیه می تواند منشا سر و صداهای دستگاه باشد. برای عیب یابی باید پنل جلوی اتاقک باز شود، برای همین باید از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

پمپ تخلیه و موتور پمپ

دریچه ورودی آب

به وجود آمدن مشکل در دریچه ی ورودی آب یکی از دلیل هایی است که باعث می شود دستگاه سر و صدا تولید کند. تجمع رسوبات معدنی در داخل شیر منجر به مسدود یا تنگ شدن مسیر ورود آب به دستگاه می شود. باید دریچه ی ورودی آب را عوض کنید، اگر قصد تعمیر آن را داشته باشید ممکن است آن را بشکنید.

کلاچ

به وجود آوردن ارتباط بین گیریکس و دیگ داخلی یکی از وظیفه های کلاچ است. همچنین با کمک کردن به دیگ کاری می کند که چرخش مناسب داشته باشد، اما وقتی این قطعه دچار مشکل شود بعد از هر چرخش صدای ناهنجاری به وجود خواهد آمد. بعد از گذشت زمان کلاچ خراب خواهد شد و شما باید آن را عوض کنید نه تعمیر.

تسمه

این قطعه در برخی از دستگاه های درب از بالا موتور ماشین را به شفت، و در بیشتر دستگاه های درب از جلو موتور را به سبد شست و شو متصل می کند. تسمه گاهی اوقات ساده یا چند ردیف است و بیشتر اوقات از پلاستیک درست می شود. برای خوب نصب شدن تسمه در ماشین های درب از جلو از نوع چند ردیفه، و در دستگاه های درب از بالا از ساده با پوشش الیاف استفاده می کنند.

کوپلینگ یا بالشتک موتور

برای انتقال قدرت از موتور به شفت در بعضی از دستگاه های درب از بالا از بالشتک موتور استفاده می کنند. کوپلینگ دو شاخک درایو پلاستیکی و یک رابط پلاستیکی بین آنها  دارد. نیروی گشتاور توسط این رابط جذب می شود تا از شکسته شدن شاخک ها جلوگیری کند. بعد از مدتی بالشتک دچار فرسودگی شده و برای همین لغزش شاخک ها صدای ناهنجار تولید می کند. خرابی کوپلینگ ممکن است به خاطر متوقف شدن شفت یا آزادانه نچرخیدن سبد ماشین باشد. برای عیب یابی حتما از تکنسین کمک بخواهید.

کمک فنر

در ماشین های درب از جلو کمک فنر هایی وجود دارند که کار آنها کاهش یا جذب ارتعاشات دیگ می باشد. برای دسترسی به این قطعه ها باید پنل جلویی یا عقبی را بردارید چون به قاب پایه و بیرون دیگ متصل هستند. در صورت بروز مشکل در کمک فنر ها، بیشتر اوقات موقع چرخش دیگ صدا تولید می شود. اگر اقدام به تعمیر این قطعه ها نکنید ممکن است اجزا های دیگر ماشین نیز آسیب ببیند.

تسمه کاهش حرکت دیگ

ماشین های درب از بالا برای زیر سازی دیگ موقع چرخش از تسمه کاهش حرکت دیگ استفاده می کنند. چهار تسمه در بالای دیگ و گوشه اتاقک وجود دارد. به دلیل لاستیکی بودن این قطعات شاید در استفاده ی عادی هم خراب شوند. در صورت کش آمدن تسمه ها دیگ هنگام چرخش به اتاقک برخورد می کند و صدای ناهنجار به وجود می اید و باعث تاب برداشتن دیگ می شود. پس با نریختن لباس های بیش از حد در ماشین به این تسمه ها آسیب وارد نکنید.

تسمه کاهش حرکت دیگ

موتور

موتور یکی از اصلی ترین اجزا هاست که ممکن است دلیل تولید صداهای بلند دستگاه باشد. این قطعه شفت و چرخش سبد شست و شو در ماشین های درب از بالا، و در مدل های دیگر پمپ را اداره می کند. به حرکت در آوردن سبد شست و شو در دستگاه های درب از بالا وظیفه ی موتور متحرک تسمه ای است. صدای هوم یا وزوز و یا بوی سوختگی بیانگر به  وجود آمدن مشکل در این قطعه است. در برخی از عیب یابی ها موتور درست و در برخی دیگر باید عوض شود.

پولی شفت، پولی موتور و پولی پمپ

کمک کردن به تسمه ی متحرک و تسمه پمپ در ماشین های تسمه ای کار پولی موتور است. صدای جیغ یا ضربه ای ماشین به خاطر انباشته کردن گریس، خاک و خورده لاستیک توسط این قطعه می باشد. پس با شنیدن این صدا ها پولی ها را بررسی کنید و در صورت آسیب جدی آنها را عوض کنید.

تسمه پمپ

به حرکت در آوردن پولی در پمپ تخلیه در دستگاه های درب از بالا وظیفه ی تسمه پمپ ها است. تسمه پمپ طی استفاده منظم و طولانی مدت اسیب می بیند و باعث به وجود آمدن صدا های ناهنجار می شود. علاوه بر صدا های بلند دارای بوی سوختگی یا تخلیه ی ناقص است. در صورت بروز مشکل آنها را عوض کنید.

بلبرینگ های دیگ

آزادانه چرخیدن سبد شست و شو در دستگاه های درب از جلو و درب از بالا کار بلبرینگ ها است. علت هایی مانند استفاده پی در پی از ماشین، استفاده از مواد شوینده ی قلابی در مدت زمان زیاد و ریختن لباس بیش از حد به بلبرینگ ها آسیب می زند. صدا های مثل ناله بلند بیانگر شکستن این قطعه ها می باشد. بازی بیش از حد دیگ داخلی یا نشت آب در نزدیکی لاستیک دور دیگ دیگر نشانه ها هستند. سر و صدا های شدید هنگام خشک کردن یا دور تند شاید به خاطر خرابی این قطعه ها باشد. برای عوض کردن بلبرینگ ها از یک متخصص کک بگیرید.

سه نظام نگه دارنده ی درام

شکستن سه شاخه ی نگه دارنده درام یا حتی یکی از آنها موجب لنگر انداختن درام و در گیر شدن آن با دیگ فرعی می باشد. در این حالت علاوه بر هیتر، یاتاقان ها نیز آسیب می بینند. پس هنگام شنیدن صدا های غیر طبیعی از دستگاه به یک تکنسین تماس بگیرید.

سه نظام نگه دارنده ی درام

گیربکس

دنده هایی که در گیربکس وجود دارد شاید باعث به وجود آمدن صدا های بیش از حد باشد. اما کم این مشکل پیش می آید برای همین قبل از تعمیر اجزا های دیگه را هم چک کنید.

سخن آخر

در پاراگراف های قبلی درباره ی علت هایی که باعث می شوند دستگاه صدای ناهنجار درست کند توضیح دادیم. بعضی از علت ها بسیار ساده و قابل حل می باشند به طور مثال صداهای به وجود آمده هنگام خشک کردن شاید به خاطر برخورد جسمی به دیگ باشد، پس اصلا نگران نباشید.

همچنین برخی از سر و صداها ممکن است به خاطر نقص فنی باشد که در این مواقع باید مشکل را جدی گرفت. علاوه بر موارد فوق ممکن است دلیل های دیگری نیز علت تولید سر و صدا در دستگاه می باشند. بنابراین حتما با یک فرد متخصص یا یک تکنسین تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 10 =