خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

گرم شدن یخچال دوو

مهمترین و اصلی ترین دلایل گرم شدن یخچال دوو

فهرست مطالب

امروزه یخچال از ضروری ترین و کاربردی ترین لوازم خانگی شناخته می شود به طوری که بدون آن نمی توان حتی یک ساعت هم زندگی کرد. یکی از یخچال هایی که در میان برندهای موجود در بازار طرفداران زیادی دارد یخچال فریزر دوو است که به دلیل وجود امکانات بالا نیاز به نگهداری و مراقبت ویژه ای است. در این میان از رایج ترین اشکالات یخچال ساید دوو می توان به گرم شدن یخچال دوو اشاره کرد.

روزانه افراد زیادی با ما تماس می گیرند و در حالیکه بسیار کلافه و ناراحتند این اشکالات ساید daewoo را گزارش می دهند و اصولا می پرسند: علت گرم شدن یخچال دوو چیست ؟ علت گرم بودن داخل یخچال دوو چیست؟ دلایل سرد نکردن یخچال دوو چیست؟ علت داغ شدن دیواره داخل یخچال دوو چیست؟ اگر یخچال فریزر دوو شما هم گرم نمی کند، باید به شما بگوییم جای نگرانی نیست. این مقاله را بخوانید تا متوجه شوید مشکل یخچال دوو از کجاست. سپس در صورت هرگونه سوال و نیاز به تعمیر سریعا با نمایندگی مجاز تعمیر یخچال دوو تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید و جهت تعمیر یخچال دوو شما اقدام شود. توجه به این نکته ضروری است که مشکل یخچال خود را پشت گوش نندازید و حتما با کارشناسی حرفه ای در این زمینه مشورت کنید.

علل گرم بودن داخل یخچال

گرم بودن داخل یخچال یکی از مشکلات رایجی است که ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد. شاید این سوال ذهنتان را درگیر کرده باشد که چرا فریزر خنک است اما داخل یخچال گرم است؟ سیستم یخچال و فریزر جدا از هم هستند؟ در مرحله اول شما باید قلب یخچال خود یا همان کمپرسور را بررسی کنید اگر سالهاست که از یخچال خود استفاده می کنید و کمپرسور با صدای زیادی کار می کند و همیشه هم داغ است به احتمال زیاد مشکل از کمپرسور است و باید توسط  تعمیرکار دوو عیب یابی شود.

قطعه دیگر که وظیفه تنظیم دما داخل یخچال را بر عهده دارد ترموستات است که اگر کار نکند دستور روشن بودن به موتور و یا کمپرسور جهت سرد شدن داخل یخچال ارسال نمی شود و در نتیجه داخل یخچال گرم می شود.

تمام شدن گاز یخچال هم یکی دیگر از علت گرم بودن داخل یخچال می باشد. اگر گاز یخچال شما نشتی داشته باشد و یا بر اثر استفاده طولانی مدت تمام شده باشد موجب گرم شدن داخل یخچال خواهد شد.

در این مقاله که توسط متخصصان حرفه ای در زمینه تعمیر یخچال دوو نوشته شده است سعی کردیم تمامی دلایل اصلی گرم شدن یخچال دوو یا به عبارتی دیگر دلایل سرد نکردن یخچال دوو را برای شما عزیزان توضیح دهیم. در ادامه موارد زیر را که از مهمترین علل گرم بودن داخل یخچال دوو و یا جزو اشکالات یخچال ساید دوو می باشد را به طور کامل شرح می دهیم:

خرابی موتور یا کمپرسور

یکی از مهمترین قطعات یخچال موتور یا کمپرسور است که وظیفه اصلی آن خنک نگه داشتن سرد کردن فضای داخل یخچال و محفظه یخچال است. این کمپرسور برای سرد کردن یخچال از دو خازن استفاده می کند که با گذشت زمان دچار جرم و کثیفی می شوند. اگر این جرم و کثیفی زیاد شود، هوای خنک نمی تواند در داخل یخچال جریان پیدا کند و در نتیجه یخچال گرم می شود.

بنابراین، در صورت معیوب بودن موتور یا کمپرسور، یخچال دوو به درستی خنک نمی شود و به مرور دیواره داخل یخچال گرم تر  و گرم تر می شود. گرم بودن داخل یخچال باعث می شود به تدریج مواد غذایی خراب شود، پس اگر متوجه شدید که مشکل از موتور یخچال دوو است سریعا با ما تماس بگیرید تا یک تعمیرکار حرفه ای را به منزل شما بفرستیم.

مقالات مرتبط: تعمیر برد یخچال دوو

خرابی موتور یا کمپرسور

خرابی فن کندانسور یا سیم پیچ های کندانسور

یکی دیگر از دلایل سرد نکردن یخچال دوو، خرابی فن کندانسور یا سیم پیچ های کندانسور است که در پشت یخچال قرار دارد. عملکرد این قطعه به این صورت است که گاز از موتور به سمت لوله های کندانسور حرکت می کند و در حین عبور موجب خنک شدن یخچال می شود. ممکن است به مرور زمان دو مشکل برای کندانسور ایجاد شود، اول اینکه فن آن خراب شود که با وجود این مشکل هوای خنک نمی تواند از میان لوله های کندانسور عبور کند و در نتیچه یخچال گرم می شود.

مشکل دوم این است که سیم پیچ های کندانسور را جرم و گرد و غبار پر کند و در نتیجه مانع عبور هوای خنک داخل لوله ها شود. در هر دو حالت حتما با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید تا جهت رفع و عیب یابی اقدام کند. ممکن است با یک شست و شو کار حل شود یا نیاز به تعویض کندانسور و فن آن باشد.

خرابی ترموستات

خرابی ترموستات نیز یکی دیگر از علل سرد نشدن یخچال دوو است که تشخیص خرابی آن خیلی راحت تر نسبت به قطعات دیگر یخچال می باشد. ترموستات هم یک قطعه مکانیکی است و هم یه قطعه الکترونیکی است که می توانیم با استفاده از آن دمای داخل یخچال را تنظیم کنیم. در صورتی که این قطعه خراب باشد موتور یخچال نمیداند چه زمانی روشن و شروع به خنک کردن یخچال کند. در نتیجه موجب گرم شدن فضای داخل یخچال می شود.

خرابی دیفراست

در یخچال فریزرهای بدون برفک برای ذوب شدن اتوماتیک یخ ها از سیستم دیفراست استفاده می شود. هنگامی که تایمر دیفراست به زمان دیفراست برسد، موتور یخچال، فن کندانسور و اواپراتور به طور کامل قطع می شوند و المنت شروع به گرم شدن یخچال می کند تا برفک ها ذوب شوند. بعد از ذوب شدن برفک ها و اتمام زمان دیفراست، المنت از کار می افتد و موتور یخچال، فن کندانسور و اواپراتور مجددا شروع به خنک شدن داخل یخچال می کنند.

اگر هر مشکلی برای دیفراست یخچال پیش بیاید، این فرایند دچار اختلال می شود. برای اینکه ببینید گرم شدن یخچال دوو از خرابی دیفراست است، به مدت 24 ساعت یخچال را از برق بیرون درآورید و دوباره وصل کنید. اگر مشکل حل نشد، بدون شک دیفراست دچار نقصی شده است.

خرابی دیفراست

خرابی گاز یخچال

هرگونه مشکل در گاز یخچال باعث می شود که یخچال نتواند به درستی خنک شود و به مرور زمان فضای درون یخچال به طور کامل گرم می شود. به عنوان مثال در صورتی که یخچال گاز کافی نداشته باشد یا نشتی گاز داشته باشد، گاز کافی از موتور به یخچال نمی رسد و در نتیجه یخچال گرم تر  و گرم تر می شود. برای حل این مشکل باید با نمایندگی تماس بگیرید تا جهت شارژ گاز یخچال اقدام کنند.

به طور کلی در این مقاله سعی شد، دلایل اصلی گرم شدن یخچال دوو را برای شما همراهان عزیز توضیح دهیم. اگر یخچال شما قادر به خنک کردن نیست باید جهت تعمیر آن اقدام کنید. توصیه می کنیم به هیچ وجه خودتان دست به کار نشوید و این کار را به متخصص بسپارید. بعضی از افراد فکر می کنند خودشان می توانند تعمیرات را انجام دهند ولی خسارت زیادی را به یخچال وارد می کنند.

مقالات مرتبط: نحوه شارژ گاز یخچال دوو

خرابی دمپر

دمپر دریچه ای است که با باز شدن، هوای سرد را به داخل یخچال وارد می کند. در صورتی که این دریچه خراب شود و باز نشود هوای سرد نمی تواند به داخل یخچال برود و در نتیجه یخچال گرم می شود. در صورتی که دریچه دمپر بسته نشود باعث سرد شدن بیش از حد یخچال و در نتیجه یخ زدن مواد درون آن می شود.

خرابی فن یخچال

خرابی فن یخچال می تواند یکی دیگر از علل گرم شدن یخچال دوو باشد زیرا این قطعه وظیفه پخش هوای خنک در داخل یخچال را دارد. در نتیجه با خرابی فن، یخچال گرم به مرور گرم می شود. تشخیص اینکه فن یخچال خراب است یا نه خیلی راحت است. برای این کار درب یخچال را باز کرده و سوئیچ درب را فشار دهید و ببینید فن همچنان کار می کند. حتی اگر دیدید فن صدای بدی می دهد مطمئن باشید خراب شده است و باید برای تعمیر آن اقدام کنید.

خرابی فن یخچال

 

سایر اشکالات یخچال ساید دوو

ممکن است یخچال ساید دوو به غیر از مشکل گرم شدن و یا خنک نکردن اشکالات دیگری هم داشته باشد که در ادامه ذکر می کنیم:

  • برفک زدن در ساید دوو: برفک یخچال از مشکلاتی است که اگر به آن اهمیت ندهید در دراز مدت باعث مشکلات جدی تری برای یخچال شما خواهد شد.
  • صدا دادن یخچال
  • روشن نشدن یخچال
  • یکسره کار کردن کمپرسور یخچال
  • بوی نامطبوع
  • ارورها و کدهای خطای ساید بای ساید دوو: که در لینک زیر به طور کامل به آن پرداخته ایم.

سخن آخر

ما به عنوان بهترین نمایندگی تعمیرات دوو می توانیم در این زمینه به شما کمک کنیم. فرقی نمی کند در کجای از این شهر هستید. با تماس شما تعمیرکاران ما در کمتر از یک ساعت خودشان را به منزل شما می رسانند. هدف ما تعمیر یخچال شما به بهترین نحو ممکن با کمترین هزینه می باشد. علاوه براین، جهت هرگونه سوال می توانید از مشاوره رایگان با متخصصان حرفه ای و کارآزموده ما بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =