انواع ارورهای یخچال دوو

انواع کدهای خطا یا ارورهای یخچال دوو و راهکارهای رفع آن

فوریه 26, 2020
تعمیر برد لباسشویی دوو

تعمیر برد لباسشویی دوو در مرکز تعمیر برد ماشین لباسشویی

مارس 10, 2020
نمایش همه

مهمترین و اصلی ترین دلایل گرم شدن یخچال دوو

علت گرم شدن یخچال دوو

دلایل سرد نکردن یخچال دوو

امروزه یخچال از ضروری ترین و کاربردی ترین لوازم خانگی شناخته می شود به طوری که بدون آن نمی توان حتی یک ساعت هم زندگی کرد. یکی از یخچال هایی که در میان برندهای موجود در بازار طرفداران زیادی دارد یخچال فریزر دوو است که به دلیل وجود امکانات بالا نیاز به نگهداری و مراقبت ویژه ای است. در این میان از رایج ترین مشکلات یخچال دوو می توان به گرم شدن یخچال دوو اشاره کرد.

روزانه افراد زیادی با ما تماس می گیرند و در حالیکه بسیار کلافه و ناراحتند این خرابی را گزارش می دهند و اصولا می پرسند: علت گرم شدن یخچال دوو چیست، علت گرم بودن داخل یحچال دوو چیست، دلایل سرد نکردن یخچال دوو چیست، علت داغ شدن دیواره داخل یخچال دوو چیست. اگر یخچال فریزر دوو شما هم گرم نمی کند، باید به شما بگوییم جای نگرانی نیست. این مقاله را بخوانید تا متوجه شوید مشکل یخچال دوو از کجاست. سپس در صورت هرگونه سوال و نیاز به تعمیر سریعا با نمایندگی مجاز تعمیر یخچال دوو تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید و جهت تعمیر یخچال دوو شما اقدام شود. توجه به این نکته ضروری است که مشکل یخچال خود را پشت گوش نندازید و حتما با کارشناسی حرفه ای در این زمینه مشورت کنید.

در این مقاله که توسط متخصصان حرفه ای در زمینه تعمیر یخچال دوو نوشته شده است سعی کردیم تمامی دلایل اصلی گرم شدن یخچال دوو یا به عبارتی دیگر دلایل سرد نکردن یخچال دوو را برای شما عزیزان توضیح دهیم. در ادامه موارد زیر را که از مهمترین علل گرم بودن داخل یخچال دوو می باشد به طور کامل شرح می دهیم:

خرابی موتور یا کمپرسور

یکی از مهمترین قطعات یخچال موتور یا کمپرسور است که وظیفه اصلی آن خنک نگه داشتن سرد کردن فضای داخل یخچال و محفظه یخچال است. این کمپرسور برای سرد کردن یخچال از دو خازن استفاده می کند که با گذشت زمان دچار جرم و کثیفی می شوند. اگر این جرم و کثیفی زیاد شود، هوای خنک نمی تواند در داخل یخچال جریان پیدا کند و در نتیجه یخچال گرم می شود.

بنابراین، در صورت معیوب بودن موتور یا کمپرسور، یخچال دوو به درستی خنک نمی شود و به مرور دیواره داخل یخچال گرم تر  و گرم تر می شود. گرم بودن داخل یخچال باعث می شود به تدریج مواد غذایی خراب شود، پس اگر متوجه شدید که مشکل از موتور یخچال دوو است سریعا با ما تماس بگیرید تا یک تعمیرکار حرفه ای را به منزل شما بفرستیم.

مقالات مرتبط  علت کار نکردن لباسشویی چیست؟

خرابی فن کندانسور یا سیم پیچ های کندانسور

یکی دیگر از دلایل سرد نکردن یخچال دوو، خرابی فن کندانسور یا سیم پیچ های کندانسور است که در پشت یخچال قرار دارد. عملکرد این قطعه به این صورت است که گاز از موتور به سمت لوله های کندانسور حرکت می کند و در حین عبور موجب خنک شدن یخچال می شود. ممکن است به مرور زمان دو مشکل برای کندانسور ایجاد شود، اول اینکه فن آن خراب شود که با وجود این مشکل هوای خنک نمی تواند از میان لوله های کندانسور عبور کند و در نتیچه یخچال گرم می شود.

مشکل دوم این است که سیم پیچ های کندانسور را جرم و گرد و غبار پر کند و در نتیجه مانع عبور هوای خنک داخل لوله ها شود. در هر دو حالت حتما با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید تا جهت رفع و عیب یابی اقدام کند. ممکن است با یک شست و شو کار حل شود یا نیاز به تعویض کندانسور و فن آن باشد.

خرابی ترموستات

خرابی ترموستات نیز یکی دیگر از علل سرد نشدن یخچال دوو است که تشخیص خرابی آن خیلی راحت تر نسبت به قطعات دیگر یخچال می باشد. ترموستات هم یک قطعه مکانیکی است و هم یه قطعه الکترونیکی است که می توانیم با استفاده از آن دمای داخل یخچال را تنظیم کنیم. در صورتی که این قطعه خراب باشد موتور یخچال نمیداند چه زمانی روشن و شروع به خنک کردن یخچال کند. در نتیجه موجب گرم شدن فضای داخل یخچال می شود.

خرابی دیفراست

در یخچال فریزرهای بدون برفک برای ذوب شدن اتوماتیک یخ ها از سیستم دیفراست استفاده می شود. هنگامی که تایمر دیفراست به زمان دیفراست برسد، موتور یخچال، فن کندانسور و اواپراتور به طور کامل قطع می شوند و المنت شروع به گرم شدن یخچال می کند تا برفک ها ذوب شوند. بعد از ذوب شدن برفک ها و اتمام زمان دیفراست، المنت از کار می افتد و موتور یخچال، فن کندانسور و اواپراتور مجددا شروع به خنک شدن داخل یخچال می کنند.

اگر هر مشکلی برای دیفراست یخچال پیش بیاید، این فرایند دچار اختلال می شود. برای اینکه ببینید گرم شدن یخچال دوو از خرابی دیفراست است، به مدت 24 ساعت یخچال را از برق بیرون درآورید و دوباره وصل کنید. اگر مشکل حل نشد، بدون شک دیفراست دچار نقصی شده است.

مقالات مرتبط  چگونه ماشین لباسشویی دوو را تراز کنیم؟

خرابی گاز یخچال

هرگونه مشکل در گاز یخچال باعث می شود که یخچال نتواند به درستی خنک شود و به مرور زمان فضای درون یخچال به طور کامل گرم می شود. به عنوان مثال در صورتی که یخچال گاز کافی نداشته باشد یا نشتی گاز داشته باشد، گاز کافی از موتور به یخچال نمی رسد و در نتیجه یخچال گرم تر  و گرم تر می شود. برای حل این مشکل باید با نمایندگی تماس بگیرید تا جهت شارژ گاز یخچال اقدام کنند.

به طور کلی در این مقاله سعی شد، دلایل اصلی گرم شدن یخچال دوو را برای شما همراهان عزیز توضیح دهیم. اگر یخچال شما قادر به خنک کردن نیست باید جهت تعمیر آن اقدام کنید. توصیه می کنیم به هیچ وجه خودتان دست به کار نشوید و این کار را به متخصص بسپارید. بعضی از افراد فکر می کنند خودشان می توانند تعمیرات را انجام دهند ولی خسارت زیادی را به یخچال وارد می کنند.

خرابی دمپر

دمپر دریچه ای است که با باز شدن، هوای سرد را به داخل یخچال وارد می کند. در صورتی که این دریچه خراب شود و باز نشود هوای سرد نمی تواند به داخل یخچال برود و در نتیجه یخچال گرم می شود. در صورتی که دریچه دمپر بسته نشود باعث سرد شدن بیش از حد یخچال و در نتیجه یخ زدن مواد درون آن می شود.

خرابی فن یخچال

خرابی فن یخچال می تواند یکی دیگر از علل گرم شدن یخچال دوو باشد زیرا این قطعه وظیفه پخش هوای خنک در داخل یخچال را دارد. در نتیجه با خرابی فن، یخچال گرم به مرور گرم می شود. تشخیص اینکه فن یخچال خراب است یا نه خیلی راحت است. برای این کار درب یخچال را باز کرده و سوئیچ درب را فشار دهید و ببینید فن همچنان کار می کند. حتی اگر دیدید فن صدای بدی می دهد مطمئن باشید خراب شده است و باید برای تعمیر آن اقدام کنید.

ما به عنوان بهترین نمایندگی تعمیرات دوو می توانیم در این زمینه به شما کمک کنیم. فرقی نمی کند در کجای از این شهر هستید. با تماس شما تعمیرکاران ما در کمتر از یک ساعت خودشان را به منزل شما می رسانند. هدف ما تعمیر یخچال شما به بهترین نحو ممکن با کمترین هزینه می باشد. علاوه براین، جهت هرگونه سوال می توانید از مشاوره رایگان با متخصصان حرفه ای و کارآزموده ما بهره مند شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *