خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

علت سوختن غذا در مایکروفر دوو

علت سوختن غذا در مایکروفر دوو

فهرست مطالب

در برخی از اوقات به دلیل کمبود وقت، غذایمان را با مایکروفر داغ می کنیم و با این مشکل مواجه می شویم که غذایمان می سوزد ولی دلیل آن را نمی دانیم. در این مقاله می خواهیم درباره علت سوختن غذا در مایکروفر دوو با شما صحبت کنیم تا بتوانید به دلایل آن پی ببرید و دیگر غذاهایتان را نسوزانید. این مقاله خیلی به درد افرادی می خورد که دائما در حال سوزاندن غذاهایشان می باشند. بنابراین تصمیم نهایی این است که یاد بگیرید چطوری مواد غذایی را در درون آن پخت و پز کنید. پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

علت بوی بد و سوختگی حاصل از مایکروفر در چیست؟

وقتی غذایی می سوزد بوی خوبی نمی دهد در نتیجه در حالت کلی به دنبال این مورد هستیم که چگونه مانع سوختن غذا در مایکروفر شویم و از بوی بد آن جلوگیری نماییم. این در حالتی است که شما می دانید بسیاری از وقت ها اکثر افراد با چنین مشکلاتی مواجه هستند و به دنبال نمایندگی تعمیرات مایکروفر دوو مطالعه این محتوا می تواند برای شما امر بسیار مناسبی باشد تا بتوانید از این طریق کمی اطلاعاتتان را بالا برده و افزایش بدهید پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا تجربه های خوبی را کسب نمایید.

علت بوی بد و سوختگی حاصل از مایکروفر در چیست؟

به نظر شما در زمان هایی که مواد غذایی بوی بدی به خود می گیرند، چگونه می توانیم بوی بد آن ها را از بین ببریم؟ برای مثال بوی بد گوشت و … می تواند در بسیاری از موارد حال دلخراشی را داشته باشد بنابراین راه حل ها و ترفند های در این موارد را بسیار جدی بگیرید که به شما آموزش خواهیم داد. یکی از مواردی را که می توانیم به شما بگوییم این است که زمان یا برنامه اشتباهی را برای مواد غذایی در نظر گرفته اید در نتیجه بوی بد ناشی از سوختگی را هم احساس کرده اید. برای شرح موارد و نکته های لازم به عبارت های زیر حتما دقت کنید:
1) اولین دلیلی که غذا در مایکروفر می سوزد، عدم درست تنظیم کردن زمان در دستگاه می باشد که شما با توجه به برند وسیله برقیتان می توانید کار هایی که می گوییم را انجام دهید برای نمونه غذای شما هر چیزی که هست با توجه به آن دما را در نظر بگیرید، حواستان باشد که پخت و پز بسته به نوع غذایتان دارد که چگونه آن را از حالت یخ بودن گرم نمایید.
2) دومین دلیل می تواند ناشی از استفاده از ظرف هایی باشد که جنس های مختلفی دارند. ظروف های که حالت چینی یا لب پر دارند، همچنین آلومینیوم یا فلزی می باشند. حتی توصیه ما در این است که ظرف هایی که تزیین آب طلا در آن ها شده است نیز در مایکروفر گذاشته نشوند.
3) آیا می دانستید که در برخی از مواقع ممکن است به دلیل خرابی برخی از اجزای دستگاهتان این بوی سوختگی ایجاد شود تا جایی که غذای شما را بسوزاند؟ در چنین مواقعی چاره چیست و چه باید کرد؟ در این گونه مواقع حتما باید با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید و بگویید که عیب یابی کنند چون این کار سبب می شود که خسارت زیادی به سیستم شما وارد شود چون این احتمال وجود دارد که امواج بسیار زیادی برای گرم کردن غذا به آن ها سرایت کند و در نتیجه همین امر باعث سوختن غذای شما می شود.
4) در حالت دیگری که باید به آن اهمیت بدهید این است که شما غذایتان فاقد رطوبت نباشد چون چنین چیزی سبب می شود تا غذای شما بسوزد یا با گرفتن میزان و درصد رطوبتش برشته و حالت خشک شدن را به خودش بگیرد.

از گذاشتن چه غذاهایی در مایکروفر باید بپرهیزیم؟

1) لیوانی را که در درون آن آب قرار دارد و می خواهید آن را گرم کنید (به اصطلاح بجوشانید) در این حالت گمان می کنید چه اتفاقی رخ می دهد؟ لیوان هایی مانند آب یا قهوه یا … بنا به دلیل بالا رفتن حرارت درونشان سبب می شوند که علاوه بر سرازیر شدن بسوزند و در نهایت منجر به شکسته شدنشان می شود.
2) تخم مرغ را در هیچ حالتی در درون دستگاه قرار نخواهید (در حالت خام) چون سبب ترکیده شدن آن می شود و این امر می تواند برای خود سیستم شما نیز دردسر ساز نیز باشد.

از گذاشتن چه غذاهایی در مایکروفر باید بپرهیزیم؟
3) اگر می خواهید به مسمومیت دچار نشوید به هیچ وجه برنج خام را در درون مایکروفر، این وسیله برقی کاربردی نپزید چون اصلا برای سلامت شما مفید نمی باشد.
4) تا به حال نان را در مایکروفر گرم کرده اید؟ شاید نان خشک و جمع شده باشد. دلیلش می تواند این باشد که امواج مغناطیسی مایکرو نشاسته و قندی را که نان از آن تشکیل می شود را بگیرند و در نهایت سبب خشک شدن آن بشوند.
5) سیب زمینی هایی که به مدت یک بار داغ یا پخته شده اند را نباید برای بار دیگری در این وسیله برقی نگذارید چون هم کار درستی نیست و هم باعث آسیب رساندن به دستگاه می شود.

نتیجه گیری پایانی

در این محتوا یاد گرفتید که علت سوختن غذا در مایکروفر چیست و بایستی چگونه غذا هایی را در درون آن گرم نموده یا پخت و پز کنید چنانچه در این راستا سوالی برایتان پیش آمد می توانید با نمایندگی دوو در تهران تماس بگیرید تا مبادا دچار اشتباه شوید و به مشکلات دیگری بر بخورید. افزون بر این ها در مورد منع گذاشتن برخی از غذا ها نیز با شما دوستداران صحبت نمودیم تا یاد بگیرید برای افزایش عمر مایکروفر یا همان وسیله برقیتان چنین کارهایی را نکنید همچنین غذای مد نظرتان را نسوزانید. برخی از مواد غذایی مانند سیب زمینی ضرر بسیاری دارند که برای بار دوم بخواهید آن ها را گرم نمایید. موارد دیگری مانند تخم مرغ، نان، ظروف تزیینی یا لب پر و دیگر عواملی که در بالا ذکر کردیم را حتما رعایت کنید تا از وسیله برقی که دارید به درستی و آسانی استفاده نمایید.
این وسیله برقی اگر چه مزایای بسیار زیادی برای شما دارد اما در عین حال نیز باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + نوزده =