خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

نحوه عملکرد سیستم گرمایشی کولر گازی دوو

نحوه عملکرد سیستم گرمایشی کولر گازی دوو

فهرست مطالب

سیستم گرمایشی یکی از مهم ترین مسئله هایی است که توانسته با پیشرفت تکنولوژی همراه باشد و امروزه شاهد وسیله های مختلف برای گرم کردن محیط های مختلف مانند خانه، اداره و … هستیم. کولر گازی ها یکی از پر کاربرد ترین وسایل گرمایشی می باشند بنابراین در این مقاله تصمیم گرفتیم شما را با نحوه کارکرد سیستم گرمایشی کولر گازی دوو آشنا کنیم و استفاده از آن ها را یاد بگیرید. این ابزار های مدرن و پیشرفته جایگاه بالاتر و بهتری دارند پس دقت کنید.

فقط قبل از اینکه به سراغ بحث برویم باید بگوییم کولر گازی از حساسیت بالایی برخوردار است و شما باید با کوچکترین مشکلی با نمایندگی تعمیرات کولر گازی دوو ارتباط برقرار کنید. زیرا در این نمایندگی بهترین تکنسین ها اماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

میزان مصرف برق گرمایش کولر گازی چگونه است؟

بسیاری از افراد تصور می کنند که کولر های گازی برای مواردی مانند خنک کردن محیط استفاده می شوند و به آن به چشم یک ابزار سرمایشی نگاه می کنند. در صورتی که برخی از آن ها دو کاره هستند یعنی دو زمانه می باشند پس هم برای سرد کردن و هم برای گرم کردن محیط کاربرد دارند. اگر مشتاق بهره گیره گیری از اسپیلیت ها می باشید توصیه می کنیم پیش از هر گونه اقدامی ابتدا این مقاله را بخوانید تا به پاسخ سوال هایتان برسید.

شاید این سوال ها هم ذهن شما را درگیر کرده باشد که اسپیلیت ها از نظر گرمایشی چگونه هستند یا میزان برق مصرفی آن ها در فصول مختلف متفاوت است یا نه. در این راستا بررسی های لازم را انجام دادیم تا به مشکل بر نخورید پس با ما همراه باشید.

میزان مصرف برق گرمایش کولر گازی چگونه است؟

نحوه کار کردن سیستم گرمایشی کولر گازی چگونه است؟

این وسیله با کمپرسور و گازی که در کولر وجود دارد، سبب ایجاد هوای گرم برای هر محیطی که داخل آن هستید می شود. به عبارتی دیگر شرط ایجاد هوای گرم به وجود این دو بستگی دارد و اگر زمانی گاز درون کولر به اتمام برسد دیگر کمپرسور قدرت تولید هوای گرم را نخواهد داشت. همچنین برای انتقال دادن هوای گرم به محیطی دیگر ابتدا هوا به بخشی به نام اواپراتور می رود و سپس خود کمپرسور به کمک شیر چهار طرفه، هوای گرم را به محیط های دیگر انتقال می دهد.

لوله ای که در آن هوای گرم رد و بدل می شود از جنس مس و آلومینیوم می باشد. این قطعات آلومینیومی هوای داخل لوله را گرم نموده و در نهایت آن را به محیط منتقل می کنند و باعث تولید هوای گرم می شوند. هر چقدر میزان گاز درون کولر زیاد و به اندازه باشد، گرمایش آن نیز بهتر خواهد بود.

نحوه کار کردن سیستم گرمایشی کولر گازی چگونه است؟

گرمایش کولر گازی در زمستان

درباره چرخه معکوس چه می دانید؟ زمانی که می خواهید از این وسیله برای گرم کردن فضا و محیط اطرافتان استفاده کنید، با یک فن آوری و تکنولوژی به روز مواجه می شوید که به آن چرخه معکوس می گویند. با استفاده از این حالت در فصل زمستان هوای بیرون به داخل کولر کشیده می شود تا بتوانید از آن لذت ببرید. این امر سبب می شود تا به نسبت دیگر وسیله های گرمایشی برتری داشته باشد. علاوه بر این انرژی بیشتری را در مقایسه با بخاری ها به همراه دارد.

اسپیلیت ها محدود به سیستم گرمایشی و سرمایشی نیستند و شما می توانید به راحتی دمای بالا و هوای با کیفیت، هزینه ها و مصرف برقتان را کنترل نمایید. کاربرد و مزیت چرخه معکوس را اکثر سیستم های تهویه امروزی برخوردار می باشند و با یک تیر دو نشان می زنید یعنی خانه، محل کار و .. خود را هم گرم و هم سرد می کنید که به چنین آپشنی، سیستم دو زمانه نیز می گویند. به جز اسپیلیت ها، وسایلی مانند تهویه مطبوع (Multi Split) و داکت هم این گونه کار می کنند.

گرمایش کولر گازی در زمستان

میزان مصرف برق در حالت گرمایشی تا چه اندازه است؟

برخی از افراد گمان می کنند مصرف برق در کولر گازی ها زیاد می باشد در صورتی که این نوع تفکر اشتباه است. درست است که دارای المنت نیستند تا به تولید هوای گرم مورد نیاز کمک کنند اما این موضوع سبب نمی شود که میزان برق مصرفی را دو برابر کند. بنابراین اصلا نگران چنین چیزی نباشید و با خیالی آسوده به بهره گیری از سیستم گرمایش کولر گازی بپردازید.

میزان مصرف برق در حالت گرمایشی تا چه اندازه است؟

نتیجه گیری

هم اکنون که با کولر گازی یا همان اسپیلیت ها آشنا شدید، پیشنهاد می کنیم که از آن برای گرم کردن محیط اطرافتان در فصل زمستان استفاده نمایید اما به هیچ وجه نگران افزایش برق مصرفی این نوع وسایل نباشید. زیرا عدم وجود المنت در آن ها به هیچ وجه افزایش برق را در بر نخواهد داشت و در دو حالت یکسان خواهد بود. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که بهترین گزینه در میان این همه وسیله گرمایشی، کولر گازی ها بهترین هستند. به تمام نکته هایی که در بخش های قبل اشاره نمودیم توجه کنید تا هنگام ستفاده از آن ها به مشکل بر نخورید.

از این که ما را تا انتهای مقاله یاری نمودید صمیمانه سپاس گزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 4 =