خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

علت چشمک زدن درجه یخچال دوو

علت چشمک زدن درجه یخچال دوو

فهرست مطالب

یک وسیله پر اهمیت و مهمی که در همه خانه ها مهم است و اصلا بدون آن نمی توان مواد غذایی را در امان نگه داست، یخچال است. از دیرباز تا به الان حتی با پیشرفت تکنولوژی و فناوری این دستگاه روز به روز پیشرفته شد و با برند های مختلفی تولید شد و در بازار ها در اختیار فروشندگان قرار گرفت. از جمله وسایل برقی آشپزخانه ها که دائما در حال کار کردن می باشد و شب و روز یا فصلی نمی شناسد همین دستگاه است که از فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری می کند. به همین دلیل با گذشت زمان و سال های متمادی احتمال خراب شدن آن ها وجود دارد چون استهلاک پیدا می کنند. در این مقاله می خواهیم درباره یکی از این خرابی ها به نام چشمک زدن درجه یخچال دوو صحبت کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تا انتهای مقاله حتما همراه باشید.
در صورتی که با خواندن مطلب زیر در یافتن علت چشمک زدن درجه یخچال سوالی داشتید می توانید با تعمیر یخچال فریزر دوو تماس بگیرید تا به بهترین نحو ممکن توسط مشاوران ما به صورت رایگان راهنمایی شوید.

علت چشمک زدن درجه یخچال

خرابی و مشکلات ناشی از عملکرد مداوم یخچال می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که یکی از آن ها چشمک زدن صفحه نمایش است به طور عام و در صورت معمولی می گویند که این خرابی ناشی از سنسور ها بوده چون آن ها به شدت حساس هستند. همان طور که گفته شد این امر می تواند علت های مختلفی داشته باشد که به صورت کاملا ریزی به یکی از آن ها اشاره کردیم. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که این وسیله برقی صدا های بسیاری می کند اما هر صدایی نشان دهنده این نیست که دستگاهتان خراب شده است.
بنابراین توصیه می کنیم که زیاد در این خصوص حساس نشوید. این صدا های تولید شده از جانب این وسیله سرمایشی گاها خطرناک و مهیب بوده و نباید آن را نادیده بگیرید. در مارک های گوناگون امروزی مثل سامسونگ، بوش و … قوانین کمی تفاوت دارند و طراحیشان به گونه ای است که بر روی دربش صفحه نمایشی وجود دارد که با نمایان شدن یک سری خطوط ایراد را نشان می دهند. ما در این مقاله آموزشی و برای راحت تر شدن و رفاه حال شما عزیزان این موارد را به شیوه گزینه ای برایتان شرح می دهیم که به صورت زیر است:

علت چشمک زدن درجه یخچال

عدم تنظیم دما

زمانی که یخچالی خریده اید و می خواهید آن را نصب نمایید بهتر است که دمای آن را کنترل نمایید در غیر این صورت شروع به چشمک زدن می کند.

ریست کردن یخچال

در مواقعی که یخچال فریزر ریست می شود، در نهایت دمای آن هم بهم می خورد و باز شروع به چشمک زدن می کند. این امر تا جایی ادامه پیدا می کند که مجددا تنظیم شود. البته حالت دیگری نیز وجود دارد و آن این است که همچنان چشمک زدن وجود دارد و پیشنهاد می کنیم در این گونه مواقع در بازه زمانی 30 دقیقه یخچال را از برق بیرون بیاورید و تکرار کار های قبل برای جلوگیری از چشمک زدن. حالت سوم در موردی صدق می کند که دو مراحل قبل جواب ندهد!
در این شرایط ممکن است که یکی از بخش ها و قطعات وسیله دچار آسیب دیدگی شده باشند و باید علت را پیدا کنید و در ضدد بر طرف کردن آن بر بیایید. از جمله این قطعات عبارتند از:

ریست کردن یخچال

یخ ساز

با کار یخ ساز تا حدودی آشنا هستید بنابراین اگر لحظه ای هنگام تولید یخ، پراندن آن یا خارج شدن از یخ ساز مشکلی به وجود بیاید، بدانید که سنسور های آن نیازمند تعمیر و تعویض هستند.

سنسور یخ ساز

فریزرتان سنسوری دارد که وظیفه اش خنک کردن داخل آن می باشد حال اگر این ابزار خرابی به بار بیاورد صفحه نمایش با مشکل رو به رو می شود.

این سنسور به یخ ساز می گوید که عمل یخ سازی را به درستی انجام دهد اما برخی از مواقع به دلیل کوتاه بودن اتصال آن، قطع بودن سیم های برق و … می باشد از آن جایی که این سنسور حساس است اگر دمای آن از (58-) درجه پایین تر باشد اتفاق اشاره شده رخ می دهد. حال دو کار را می توانید بکنید یکی دمای مربوط به آن را تنظیم نمایید و در مورد دوم اگر باز هم عیب وجود داشت سنسور را تعمیر و تعویض کنید.

سنسور یخ ساز

محفظه جادویی

در مورد محفظه جادویی چه می دانید؟ این محفظه کاملا خودکار عمل می کند و به تنظیم دما می پردازد که نتیجه آن از بین بردن برفک ، مراقبت از میوه ها در دمای 3 درجه یا خنک کردن نوشیدنی ها است. زمانی چشمک زدن در این حالت رخ می دهد که سوکت سنسور یا سنسور محفظه خراب باشد که در این جا نیز نیازمند تعمیر و تعویض آن برای دمایی خوب هستیم.

سنسور برفک زدایی

اگر دمای فریزر چیزی کمتر از 57- درجه و بیشتر از 150 درجه باشد، یخچال شروع به چشمک زدن می کند که ناشی از اتصال کوتاه بودن سنسور ها یا خرابی سوکت آن و قطعی سیم ها می باشد.

سنسور برفک زدایی

سیستم برفک زدایی

حواستان باشد که سیستم و سنسور برفک زدایی را با یک دیگر اشتباه نگیرید. اگر این سیستم چیزی بیش از 80 ساعت طول بکشد و عمل یخ سازی به درستی صورت نگیرد، با چشمک زدن مواجه خواهید شد. مثلا پیامی از جانب یخچال دریافت می کنید که دائما هشدار می دهد.

فن یخچال

فن یخچال در مواردی مانند قطع بودن سیم های آن، خراب شدن موتورش و … اتفاق می افتد و با خرابی آن باید به این فکر باشید که چگونه ان را تعمیر یا تعویض نمایید.

فن یخچال

سخن آخر

اگر تمامی موارد فوق مورد استفاده شما قرار نگرفت و باز هم نتوانستید علت چشمک زدن درجه یخچال را دریابید می توانید با مراکز و کارشناسان نمایندگی دوو در تهران تماس بگیرید و با آن ها مشورت نمایید. اصلا فراموش نکنید که همین نکات و قطعات می توانند در کوتاه مدت دردسر ساز باشند و خسارت های جبران ناپذیری را به بار بیاورند. امیدواریم این محتوا برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد و در صورت بروز مشکل یکی از راهکار هایی را که بیان کردیم انجام بدهید.