خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

شناور ماشین ظرفشویی

خرابی شناور ماشین ظرفشویی و آموزش تعمیر آن

فهرست مطالب

یکی از مهم ترین قطعات ماشین ظرفشویی شناور آن است که در عملیات آبگیری نقش بسیار مهمی دارد و از سرازیر شدن آب به بیرون از دستگاه جلوگیری می کند. هر ماشین ظرفشویی برای این که عملکرد درستی داشته باشد نیاز دارد تا به اندازه پر از آب شود و بعد از اتمام روند شست و شو، عملیات آبگیری نیز به درستی انجام شود. معیوب شدن این قطعه باعث بروز اختلال و مشکل در عملکرد ماشین ظرفشویی خواهد شد و این گونه دردسر های زیادی برایتان پیش خواهد آمد. اما اصلا نگران نشوید زیرا نمایندگی دوو در تهران امروز در این مقاله آموزش تعمیرات خرابی شناور ماشین ظرفشویی را در اختیارتان قرار دهد. این گونه اگر روزی این مشکل برایتان اتفاق افتاد به راحتی و با پرداخت هزینه ی کمتری آن را برطرف خواهید کرد. ناگفته نماند که اگر دانش کافی درباره ی این موضوع ندارید بهتر است از یک تعمیرکار ماهر برای تعمیر تخصصی ظرفشویی دوو کمک بگیرید. تا انتهای مقاله همراه ما باشید و اطلاعات لازم را بدست آورید.

شناور ماشین ظرفشویی چیست؟

این قطعه تحت نظر سنسور آب عمل میکند و یکی از مهم قطعات مهم ماشین لباسشویی است. این قطعه از سر ریز شدن و پر شدن زیاد ماشین ظرفشویی جلوگیری میکند. شناور در قسمت کف ماشین ظرفشویی است و معمولا در انتهای آن نصب میشود.

در صورت خرابی این قطعه ماشین ظرفشویی کنترل و میزان آب را از دست میدهد و آب را به بیرون سرریز میکند.

شناور چیست و چه وظیفه ای دارد

معیوب شدن شناور ظرفشویی و کلید شناور

شناور ماشین ظرفشویی و کلید های آن جزء قطعات ایمنی داخل ماشین ظرفشویی می باشند. وظیفه ی این دو قطعه این است که هنگام روشن شدن دستگاه، اجازه دهند تا آب به المنت گرم کننده وارد شود. لازم به ذکر است که در برخی از برند های ماشین ظرفشویی، تایمر میزان آب را تا المنت گرم کننده کنترل می کند و تنها وظیفه ی شناور جلوگیری از خروج آب به بیرون از دستگاه می باشد.

ورود بیش از حد آب به داخل دستگاه و یا خروج آب از داخل ماشین ظرفشویی به بیرون دو تا از رایج ترین مشکل هایی هستند که قطعا تا به الان یکی از آنها یا هر دو را تجربه کرده اید. اگر هر یک از موقعیت های بالا برایتان اتفاق افتاد باید ابتدا شناور ماشین ظرفشویی و کلید های شناور را بررسی نمایید. زیرا با معیوب شدن این دو قطعه، دستگاه از آب پر می شود و یا آب به بیرون از دستگاه چکه می کند. دسترسی به شناور و کلید های شناور کار بسیار آسانی نیست که هر فرد عادی بتواند آن را انجام دهد، در نتیجه برای تعمیر این دو قطعه باید از یک تکنسین ماهر کمک بگیرید. این گونه از وارد شدن ضرر جانی به خودتان و یا بروز مشکلات بیشتر برای دستگاه جلوگیری خواهید کرد.

خراب شدن شناور ماشین ظرفشویی

چگونه مونتاژ شناور ظرفشویی را بررسی کنیم؟

شناور ماشین ظرفشویی در سینک قرار گرفته است. هنگامی که شیر ورودی آب در ماشین ظرفشویی باز شود آب به درون سینک وارد خواهد شد. سپس شناوری که داخل سینک وجود دارد بالا خواهد آمد. زمانی که آب به سطح مخصوص میکروسوییچ برسد شناور دستور می دهد تا جریان آب به درون سینک قطع شود. در صورتی که حس می کنید مونتاژ شناور دچار مشکل شده باید مراحل زیر را انجام دهید تا مطمئن شوید آیا واقعا برای آن مشکلی پیش آمده است یا خیر. فراموش نکنید که برای صرفه جویی در مصرف برق و رعایت نکات ایمنی بهتر است ماشین ظرفشویی را از داخل برق در آورده و خاموش کنید.

  • پس از اینکه ماشین ظرفشویی را خاموش کردید و کابل برق آن را از پریز کشیدید، دستگاه را باز نمایید و شناور را پیدا کنید. شناور دارای پوششی است که باید آن را بردارید. گاهی اوقات این پوشش توسط یک پیچ در جایش سفت شده که در این موقعیت باید از پیچ گوشتی استفاده نمایید.
  • بعد از اینکه پوشش شناور را برداشتید، آن را کمی به سمت بالا برده و در نهایت رها کنید. این کار را چند بار انجام دهید و پس از رها کردن شناور حرکت آن را با دقت بررسی نمایید. شناور های سالم پس از رها شدن بر روی محل قرارگیریشان نمی چسبند و حرکت آزادانه ای خواهند داشت.
  • وجود انسداد درون شناور باعث می شود که این قطعه حرکات آزادانه نداشته باشد، در نتیجه اگر حرکات شناور این گونه که بیان کردیم نبود درون آن مسدود شده است و شما باید این مشکل را هرچه سریع تر برطرف نمایید.

تعمیر شناور ماشین ظرفشویی

معیوب شدن میکروسوییچ شناور ماشین ظرفشویی

میکروسوییچ در زیر شناور ماشین ظرفشویی قرار گرفته است. زمانی که این قطعه با شناور درگیر شود آب وارد دستگاه نخواهد شد. در نتیجه اگر متوجه شدید که ماشین ظرفشویی شما آبگیری نمی کند و یا آب وارد ماشین ظرفشویی نمی شود باید ابتدا شناور، میکروسوییچ و اتصالات موجود در آنها را چک کنید و اگر مشکلی به وجود آمده بود آنها را خیلی سریع رفع نمایید. همچنین شما می توانید با استفاده از یک مولتی متر سیم های داخل میکروسوییچ را تست کنید و مطمئن شوید که این قطعه سالم است یا خیر.

[irp posts=”4043″ name=”آموزش تعویض تایمر ماشین ظرفشویی به صورت گام به گام”]

سخن پایانی

همانطور که در ابتدای مقاله بیان کردیم ما آموزش تعمیرات خرابی شناور ماشین ظرفشویی را در اختیارتان قرار دادیم و قطعا با مطالعه ی آن اطلاعات کافی را بدست آوردید. فراموش نکنید که دسترسی به شناور کار تخصصی است که شما به راحتی نمی توانید آن را انجام دهید. در نتیجه بهتر است از یک تکنسین ماهر کمک بگیرید تا نه به خودتان و نه دستگاه آسیب های جدی تری وارد کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − شش =