خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

مایکروفر، مایکروویو و سولاردام

تفاوت مایکروفر، مایکروویو و سولاردام

فهرست مطالب

خیلی وقت ها این سوال ذهنمان را درگیر می کند که تفاوت مایکروفر، مایکروویو و سولاردام در چیست؟ به عبارتی دیگر در حین خرید نمی دانیم که از هر یک از این ها چه توقعات و چه انتظاراتی داریم؟ بنابراین بهتر است که با کارایی هر یک در ابتدا آشنا شویم و به مقایسه بهترین های روز بپردازیم تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید.  از نظر شما بهترین انتخاب چگونه است؟ در این گونه مواقع چه باید بکنیم؟ به شما توصیه می کنیم که با ما تا انتهای محتوا همراه باشید تا به نتیجه گیری درست تری دست پیدا کنید. بسیاری از افراد سوال می کنند که غذا در کدام از این ها خوش پخت تر است یا بوی خوبی دارد؟ در قسمت های بعدی شما را با تفاوت های بیشتری آشنا خواهیم کرد.

در صورتی که با خواندن مطلب زیر درمورد تفاوت این دستگاه ها سوالی داشتید می توانید با نمایندگی تعمیرات مایکروفر دوو  تماس بگیرید تا به بهترین نحو ممکن توسط مشاوران ما به صورت رایگان راهنمایی شوید.

تفاوت مایکروفر، مایکروویو و سولاردام

در ابتدای امر این مورد را باید ذکر کنیم که شما چه نیازی از دستگاه مورد نظرتان دارید؟ همه موارد بیان شده برای طبخ غذا مناسب هستند تمامی این وسیله های گازی را با یکدیگر مقایسه می کنیم تا بتوانید در میان گزینه های پیش رو بهترین را انتخاب کنید همه این محصولات بر اساس نظرات کاربران و بررسی های انجام شده از جانب تیم ما در این مقاله آورده شده است.  در بخش بعدی شما را با کارکرد و نحوه مصرف این وسایل برقی به صورت جامع و کامل آشنا می کنیم که به شرح زیر هستند:

انواع مختلف فر

انواع فر

به طور کل دو نوع فر وجود دارد ک تقریبا کارایی های مشابهی ارند از نحوه استفاده و … آنها متفاوت است در ادامه برای شما این تفاوت ها را به صورت کامل بیان کرده ایم.

گازی

از میان فر های موجود، رایج ترین نوع آن فر های گازی هستند که تنها تفاوتشان در میزان زمان و هزینه پرداختی می باشد حتی طراحیشان به گونه ای است که در یک فضایی بسته و دمایی متعادل غذا را پخت و زود تر گرم می کنند. دمایی که از آن صحبت می کنیم حدودا بین 100 تا 250 درجه سانتی گراد بوده و طبقات جداگانه ای دارد.

برقی

این نوع وسیله برقی که نسبت به انواع آن از خطر کمتری برخوردار است از این جهت که دارای یک جوجه گردان بوده و از این برق برای گرما دادن و جرارات دهی استفاده می کند. از لحاظ پخت و پز هم می توانید به عنوان یک اجاق گاز مفید از آن بهره بگیرید. چون از تعداد صفحات (ورقات) با محیطی بسته تشکیل شده است.

کارایی فر با هالوژن به چه صورت است؟

اگر بخواهیم هالوژن را در یک جمله به شما معرفی کنیم باید بگوییم دستگاهی شیشه ای می باشد که مستقیما با نور لامپ کار می کند به عبارتی دیگر المنت پر توانی دارد و برای پخت و پز بایستی از آن بهره بگیرید.

کارایی فر با هالوژن به چه صورت است؟

در مورد نحوه عملکرد گاز اینداکشن چه می دانید؟

جالب است بدانید که بر اساس پیشرفت فناری یا تکنواوژی این نوع گاز به نوعی با القای مغناطیسی عمل می کند و اگر در ظرف مختص خودش عملیات گرم کردن را شروع نکنید، اصلا گرمایی صورت نمی گیرد.

در مورد عملکرد و کارایی هر یک از این اجاق گاز ها تا حدودی بیان کردیم یا به بیان تفاوت هایشان پرداخته ایم در این راستا قصد داریم در همین بخش شما را با دیگر ابزاری مانند توستر، سولاردام و … آشنا نماییم. از این پس با خواندن چنین مقاله ای دیگر نیاز به تحقیقات ندارید چون همه چیز درباره آن ها به صورت کاملا مفید گفته شده است.

تنها تفاوت فاحش مایکروویو و ماکروفر در نوع گرم کردن آن ها می باشد. به این معنا که به ترتیب در اولی اشعه ویو Wave غذا هایتان را گرم نموده و تحویل شما می دهد و در دومی همان گونه که از نامش پیدا است با استفاده از المنت های برقی طبخ مواد خوراکی انجام می شود. به همین راحتی!

آیا امواج ماکروویو مضر است؟

ماکروویو ها دارایامواجی هستند که برای انسان ها مضر است اما با بسته شدن درب آن میتوان جلوی آن راگرفت این مواج تا دو متری دستگاه برد دارند اما بسیار قوی هست و به کوچک ترین چیز ها میتواند نفوذ کند.

شما میتوانید برای اطمینان بیشتر درب دستگاه یا لولاهای آن و میکروسوئیچ آن را چک کنید تا از سلامت آن ها نطمئن شوید که به بیرون امواجی نمی آید.

آیا امواج مایکروویو مضر است؟

کدام دستگاه مناسب تر است؟

همانطور که خواندید هر کدام از این دستگاه ها ویژگی و کارایی خاص و منحصر به فرد خودشان را دارند. اما اگر بودجه شما کافیست میتوانید سولاردام ها را انتخاب کنید که کیفیت پخت بهتری دارند و بروز تر و برنامه های متنوع ای هم روی آن ها اجرا شده برای پخت انواع شیرینی فست فود و … مناسب است.

نتیجه گیری کلی برای مباحث نام برده شده در فوق

در بالا اشاره ریزی به برخی از موارد کردیم و حتی درباره آن ها نکاتی را هم بیان کردیم اما در بسیاری از مواقع زمان و کیفیت گرم کردن غذا برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد. حتی در این باره برخی معتقدند که باید زمان طولانی تری طی شود تا مواد خوراکی مورد نیازمان بهتر داغ یا گرم شوند. این مورد در هنگامی که به سبزیجات احتیاج داریم توصیه می شود و بحث بازه زمانی برایمان مطرح می باشد.

کسانی که مایکروویو دارند خوب می دانند که برای گرم کردن غذا ها شاید گزینه راحت تر و مناسب تری باشد اما با گذشت زمان سلامتی بدن خود و اطرافیانشان را به خطر می اندازند چون در عرض چند دقیقه می توانند به گرم کردن غذایشان بپردازند.

امادر مورد نحوه و عملکرد صحیح فر باید بگوییم که اکثر خانم ها یا رستوران های پیشرفته برای پختن غذا های فست فودی مانند انواع پیتزا، ماهی ، مرغ و … از آن بهره گیری می کنند.

توجه داشته باشید مایکروفر حتی برای زمان هایی که وقت زیادی ندارید و شاغل می باشید گزینه مناسب تری از میان تمامی این ابزار های طبخ غذا می باشد.

و اما در نهایت می رسیم به مقایسه فر با گاز، که با بررسی هایی که صورت گرفته است فر را به اجاق گاز ترجیح می دهیم چون در بالا اشار کردیم که به هر اندازه ای که مواد غذایی و خوراکی در زمان بیشتری گرم شوند، در نتیجه کلی برای بدن آسیب و ضرر بیشتری دارد. آن چه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد کنترل و حفظ کیفیت غذا می باشد با گذاشتن زیاد از حد انواع غذا در این وسیله های برقی تصور نکنید که به طبخ آن ها کمک کرده اید .

امیدواریم توانسته باشید با خواندن این مطلب تفاوت مایکروفر، مایکروویو، فر، گاز و سولاردام را دریافته باشید و به این نتیجه برسید که گاز نیز از جمله وسیله های مهم و اساسی منزل و آشپزخانه شما می باشد. در نهایت در حفظ و نگهداری آن ها کوشا باشید چون وقوع خسارت های جبرات ناپذیر سبب می شود تا در بلند مدت نتوانید آن ها را جبران نمایید. در صورت داشتن سوال می توانید سریعاً با کارشناسان در این حوزه تماس بگیرید و موضوع را با آن ها در میان بگذارید. از همراهی شما صمیمانه متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 3 =