خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

تعمیر یخساز دوو

تعمیر یخساز یخچال دوو | مشکلات رایج یخساز یخچال

فهرست مطالب

یکی از قابلیت های ویژه در یخچال های ساید دوو، تعبیه یخساز بر روی درب دستگاه است. تا کاربران به راحتی به یخساز دسترسی داشته و از آن استفاده نمایید. اما گاهی اوقات ممکن است یخساز یخچال دچار مشکلاتی شود و نیاز به تعمیر یخساز دوو باشد. از این رو در این مقاله از نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر دوو به بررسی مشکلات متداول یخساز و نحوه رفع مشکل و تعمیرات یخساز دوو می پردازیم. همچنین اگر یخچال فریزر دوو شما دچار خرابی ها دیگری شده و نیاز به تعمیر دارد می توانید با نمایندگی تعمیرات یخچال دوو تماس گرفته و از خدمات تعمیراتی ما بهره مند شوید.

تلفن نمایندگی دوو در تهران : 22225007-021

مشکلات رایج یخساز دوو

زمانی که یخساز یخچال فریزر دچار مشکل و خرابی می شود، این مشکل با علائم مختلفی ظاهر می شود که هریک از این عوامل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه این مقاله به بررسی دقیق دلایل خرابی یخساز یخچال و تعمیرات یخساز دوو می پردازیم. مشکلات رایج یخساز دوو شامل:

 • روشن نشدن یخساز دوو
 • یخ نساختن یخساز
 • به هم چسبیده شدن یخ ها در یخساز دوو
 • بیرون نیامدن یخ از یخساز

روشن نشدن یخساز دوو

علت‌های مختلفی می‌تواند باعث عدم روشن شدن یخساز یخچال شود. در ادامه به برخی از این علل اشاره خواهم کرد:

روشن نشدن یخساز دوو

 • در صورتی که موتور یخچال دچار خرابی شود؛ در صورت بروز چنین مشکلی برای تعمیر و تعویض یخچال اقدام نمایید.
 • ممکن است یخساز یخچال خاموش بوده و فعال نماشد، بررسی کنید که بر روی پنل کاربری دکمه on یا روشن بودن یخساز فعال باشد.
 • خرابی برخی قطعات یخچال مانند برد الکترونیکی، ترموستات، سیستم خنک‌کننده یا فن و… می توانند باعث روشن نشدن یخساز یخچال شوند.

یخ نساختن یخساز

علت یخ نساختن در یخساز یخچال ممکن است به دلایل مختلفی باشد:

یخ نساختن یخساز

 • یکی از این دلایل ممکن است گرفتگی فیلتر آب باشد، این موضوع می‌تواند باعث مسدود شدن یا کاهش عملکرد یخساز شود و در نتیجه یخساز یخ نسازد. توصیه می شود هر 6 ماه فیلتر تصفیه آب را تعویض نمایید.
 • همچنین، ممکن است دمای یخچال بیش از حد استاندارد بالا باشد که باعث عدم تولید یخ شود. دمای فریزر یخچال را بر اساس دفترچه راهنمای آن تنظیم نمایید.
 • اگر گاز یخچال نیز کم باشد، یخساز یخ تولید نمی کند. کم بودن گاز یخچال، باعث عدم کارکرد کمپرسور و در نتیجه عدم تولید سرمای لازم برای ساختن یخ می شود.
 • اگر فشار آب ورودی کم باشد، یخ ساز نمی تواند یخ تولید کند.

به هم چسبیده شدن یخ ها در یخساز دوو

علت به هم چسبیده شدن یخ‌ها در یخساز یخچال:

به هم چسبیده شدن یخ ها در یخساز دوو

عدم تنظیم درست دما: تنظیم درست دما در داخل یخچال و یخساز نقش بسیار مهمی در جلوگیری از به هم چسبیده شدن یخ‌ها دارد. اگر دمای یخساز خیلی بالا باشد، این امر می تواند باعث ذوب شدن یخ‌ها و سپس مجدداً چسبیده شدن آنها شود.

عدم استفاده طولانی مدت از یخساز: در صورتی که یخساز دوو به مدت طولانی بدون استفاده کار کرده و یخ تولید کند، ممکن است به علت انباشت زیاد، یخ‌ها به هم چسبیده شوند. در صورت عدم استفاده از یخساز، آن را خاموش نمایید. در قسمت پنل کاربری دستگاه دکمه ای قرار داده شده به نام ice maker lock که با فشردن این دکمه یخساز یخچال خاموش می شود.

خرابی بازوی کنترل یخساز: بازوی کنترل یخساز یکی از اجزای اصلی یخساز هاست که وظیفه‌ی کنترل و مدیریت فرایند تولید یخ را بر عهده دارد. حال در صورت خرابی آن و تولید زیاد یخ، در نتیجه یخ ها به یکدیگر می چسبند.

بیرون نیامدن یخ از یخساز

اگر یخساز دوو یخ را بسازد ولی یخ از آن خارج نشود، 2 عامل زیر می تواند دلیل آن باشد:

بیرون نیامدن یخ از یخساز

 • اگر بازوی کنترل یخساز از جای خود خارج شود باعث بروز این مشکل خواهد شد در این صورت باید بازوی کنترل را در جای خود قرار دهید.
 • اگر اتصالات الکتریکی یخساز موتور و گیربکس با مشکل مواجه شده باشد، این مورد به وجود می یاید.

بیشتر بخوانید: تعویض پدال آبسردکن یخچال 

تعمیر یخساز دوو

اگر یخساز دوو شما با هر یک از مشکلات بالا مواجه شده است، توصیه می شود برای تعمیر آن از یک تکنسین متخصص تعمیر یخچال دوو کمک بگیرید. تکنسین در اولین گام  برق یخچال را قطع کرده و آن را خاموش می کند. سپس پنل یخساز را از داخل یخچال باز می کند این پنل معمولاً در بخش فریزر یخچال قرار دارد. در این مرحله یخساز را بررسی و عیب یابی کرده و به تعمیر آن می پردازد. پس از تعمیر یخساز، پنل را دوباره می بندد و مطمئن می شود که همه قطعات درست قرار گرفته‌اند. در آخر، یخچال را دوباره روشن کرده و نحوه عملکرد یخساز را چک می کند تا مطمئن شود یخساز به درستی کار می کند. همچنین اگر تعمیرات یخساز دوو خود را در نمایندگی مجاز تعمیر یخچال دوو انجام دهید. به شما این اطمینان را می دهیم که هزینه تعمیرات، ارزان تر از مراکز دیگر خواهد بود.

سخن آخر

در نهایت، باید به یاد داشته باشید که تعمیر یخساز دوو نیازمند دقت و دانش فنی است. بنابراین، هرگاه با مشکلات یخساز یخچال مواجه شدید، بهتر است از خدمات یک نمایندگی مجاز تعمیرات استفاده کنید تا از ایجاد مشکلات بیشتر جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 2 =