خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

بوی بد یخچال دوو، علت و راه های رفع آن

بوی بد یخچال دوو، علت و راه های رفع آن

فهرست مطالب

همیشه فکر می کنیم یخچال خانۀ ما تمیز است و هیچ آلودگی اجازۀ ورود به آن را ندارد. اما با کمی سهل انگاری و سرکشی نکردن از یخچال و غفلت از تمیزکاری دوره ای و مرتب آن، به تدریج با باز و بسته کردن درب یخچال، بوی نامطبوعی از آن به مشام ما می رسد. بوی بد یخچال دوو، یکی از مشکلات روزمره ای است که اگر برای شما هم پیش بیاید، خیلی سریع به دنبال روشی برای خلاص شدن از شر آن هستید. بوی بد یخچال ها می‌تواند ناشی از موارد مختلفی باشد. ولی ما در این پُست انجام مراحلی را به شما آموزش می دهیم که بتوانید بر بوی بد یخچال غلبه کنید.

پیشنهاد می کنیم که حتی اگر هنوز به مشکل بوی بد یخچال دچار نشده اید، باز هم این مطلب را بخوانید تا از بروز آن پیشگیری کنید.

در صورتی که با خواندن مطلب زیر در یافتن علت بوی بد یخچال سوالی داشتید می توانید با نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر دوو تماس بگیرید تا به بهترین نحو ممکن توسط مشاوران ما به صورت رایگان راهنمایی شوید.

ما به عنوان معتبرترین نمایندگی دوو در تهران می توانیم بهترین تعمیرکار را در کمتر از یک ساعت به منزل شما بفرستیم و عیب یابی و سرویس یخچال دوو شما را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم.

علت بوی بد یخچال دوو

بوی بد یخچال دوو می تواند یا از داخل آن باشد، و یا از پشت یخچال باشد.

علل بوی بد داخل یخچال دوو

  • قرار گرفتن موادی از قبیل میوه‌ها و سبزیجات، بدون شستشو در داخل یخچال
  • قرار دادن مواد غذایی بدون ظرف درب دار درون یخچال
  • پر بودن بیش از حد یخچال
  • فاسد شدن مواد غذایی درون یخچال
  • پاشیده شدن مواد غذایی درون یخچال
  • استفاده نکردن از یخچال به مدت چند روز

علل بوی بد پشت یخچال دوو

  • تمیز نکردن یخچال برای مدت طولانی
  • جمع شدن آب در سینی تخلیه یخچال

علت بوی بد یخچال دوو

 روش های سریع برای از بین بردن بوی بد یخچال دوو

مرحله اول: چک کردن دمای یخچال دوو

یکی از دلایل بوی بد یخچال دوو، دمای نادرست آن است. به دفترچۀ کارنمای یخچال دوو‌ مراجعه کنید و یا مدل آن را گوگل کنید تا با چگونگی تنظیم دما و دمای مناسب یخچال آشنا شوید. به طور کلی دمای درون کابین یخچال دوو باید 37-35 درجه فارنهایت (2-3 درجه سانتی‌گراد) باشد. برای مناطق مرطوب نیز دمای یخچال را باید کمی متفاوت تنظیم کنید.

 مرحله دوم: خالی کردن یخچال

پیش از هر اقدامی، یخچال را از برق بکشید و پس از آن، تمامی موادی که درون آن هستند را خارج کنید. برخی از مدل ‌های جدیدتر دارای دکمه پاور ON/OFF  هستند که می‌توانید از آن استفاده کنید. در بیشتر مواقع علت بوی بد یخچال، فاسد شدن میوه و یا نوعی مادۀ غذایی است که در گوشه کنار یخچال و دور از چشم شما پنهان شده است. بهتر است که هر از چند گاهی تمامی وسایل داخل یخچال را از آن خارج کنید و آنها را چک کنید.

 روش های سریع برای از بین بردن بوی بد یخچال دوو

 مرحله سوم: تمیز کردن طبقات و کشوهای یخچال

حالا که یخچال را خالی کرده اید، طبقات و کشوهای آن را بیرون بیاورید و با کف و آب شستشو دهید. برای پاک سازی بهتر می‌توانید از محلول آب و جوش شیرین به همراه کمی سرکه استفاده کنید.

 مرحله چهارم: تمیز کردن فضای داخلی یخچال

پیش از قرار دادن کشوها و طبقات در سر جای خود، یک اسفنج را به کف و جوش شیرین و آب گرم آغشته کنید و تمامی قسمت‌ های داخل یخچال از جمله درون درب یخچال را کاملاً تمیز کنید. درب یخچال از قسمت‌ های مهمی است که باید در تمیز کردن آن نهایت وسواس را به خرج دهید.

 مرحله پنجم: تمیز کردن سینی یخچال دوو

بیشتر یخچال ‌ها در زیر خود دارای یک سینی تخلیه هستند، برای دسترسی به این سینی، با احتیاط یخچال را جلو بکشید، در پشت آن این سینی را از زیر یخچال بیرون بکشید و محتویات آن را خالی کنید. سپس با همان اسفنج آغشته به جوش شیرین و آب گرم، سینی تخلیه یخچال را به طور کامل تمیز کنید. پس از این که سینی را به طور کامل تمیز کردید، آن را با احتیاط سر جای خود قرار دهید. اگر یخچال دووی ‌شما از مدل ‌هایی است که فاقد سینی تخلیه است، نیازی به اجرای این مرحله ندارید. علت بوی بد موتور یخچال دوو و پشت یخچال به گرد و خاک و کثیفی سینی و موتور یخچال مربوط است. پس تمیز کردن آن را جدی بگیرید.

 مرحله ششم: قرار دادن مواد بوگیر در داخل یخچال

پس از این که کشوها و طبقات یخچال را خشک کردید و از بو نداشتن شان اطمینان کسب کردید، آنها را دوباره در یخچال قرار دهید. حالا برای اطمینان بیشتر، در یک بشقاب یا کاسه جوش شیرین یا وانیل بریزید و بدون بستن درب، آن را در یخچال قرار دهید تا مانند بوگیر عمل کند. همچنین اگر طبقات یخچال یا درون درب آن هنوز بوی ناخوشایندی می‌دهند، از دانه‌های قهوه استفاده کنید. یکی از سریع ترین راه های از بین بردن بوی بد یخچال استفاده از این مواد در داخل یخچال است. دانه‌های قهوه را بدون هیچ ظرفی، بر روی طبقات و درون درب بریزید. قهوه در زمینۀ جذب بو، کارآیی خوبی دارد. بگذارید جوش شیرین یا دانه‌های قهوه تا چند روز در یخچال بمانند.

اگر در خانه، یخچال جایگزین دارید، بهتر است پس از تمیز کردن یخچال دوو، بدون روشن کردن آن، درب آن را برای چند ساعت باز بگذارید و هیچ ماده غذایی در آن قرار ندهید. این کار برای رفع بوی بد یخچال خاموش توصیه می شود. زیرا باعث می‌شود هوا در یخچال جریان پیدا کند و بوی زنندۀ آن به طور کامل از بین برود.

قرار دادن مواد بوگیر در داخل یخچال برای از بین بردن بوی بد

 مرحله هفتم: بررسی مواد غذایی

قبلاً اشاره کردیم که علت بوی بد یخچال دووی شما می‌تواند از خود یخچال نباشد. از این رو پیشنهاد می‌کنیم تمامی مواد غذایی را قبل از بازگرداندن به داخل یخچال بررسی کنید. موادی که تاریخ انقضای آنها گذشته را دور بریزید. مطمئن شوید ظرف ‌های آنها تمیز هستند. به طور کلی هر کدام را از لحاظ بو، فاسد شدن و تمیزی چک کنید و سپس در یخچال قرار دهید.

سخن آخر

اگر با از بین بردن تمام دلایل بوی بد یخچال و تمیز کردن آن مطابق این مراحل، هنوز هم بوی بدی از یخچال حس می‌کنید با تعمیرکار ماهر و مجرب تماس بگیرید. در انتخاب تعمیرکار، نهاست وسواس را به خرج دهید. ولی در عوض به توصیه های او اطمینان داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − سه =