خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

ارور OE ماشین لباسشویی دوو؛ راهنمای جامع عیب یابی و رفع مشکل

ارور OE ماشین لباسشویی دوو؛ راهنمای جامع عیب یابی و رفع مشکل

فهرست مطالب

یکی از رایج ترین خطاهایی که کاربران ماشین لباسشویی دوو با آن مواجه می شوند، ارور OE است. در این مقاله از نمایندگی تعمیرات دوو، به بررسی جامع ارور OE ماشین لباسشویی دوو می‌پردازیم و راهکارهای گام به گام رفع این مشکل را به شما ارائه می‌دهیم.

ارور  OE در ماشین لباسشویی دوو به چه معناست؟

ارور OE نشان‌دهنده مشکل در تخلیه آب ماشین لباسشویی است. به عبارت دیگر، زمانی که این ارور را مشاهده می‌کنید، به این معنی است که آب به درستی از دیگ لباسشویی تخلیه نمی‌شود. به طور معمول، این مشکل زمانی رخ می‌دهد که سنسور سطح آب، ارتفاع آب بیش از حد مجاز را در دیگ تشخیص می‌دهد. در این شرایط، ماشین لباسشویی به طور خودکار فرآیند شستشو را متوقف و کد OE را نمایش می‌دهد.

علت شرح راه حل
مسدود شدن شیلنگ تخلیه انسداد لوله تخلیه مانع از خروج آب از دیگ لباسشویی می‌شود. 1. لوله تخلیه را از نظر انسداد بررسی کنید. 2. اشیاء خارجی را که ممکن است لوله را مسدود کرده باشند، خارج کنید. 3. لوله تخلیه را با آب گرم بشویید.
خرابی پمپ تخلیه پمپ تخلیه معیوب قادر به تخلیه آب از دیگ لباسشویی نیست. 1. پمپ تخلیه را از نظر خرابی بررسی کنید. 2. در صورت نیاز، پمپ تخلیه را تعویض کنید.
خرابی هیدرواستات هیدرواستات معیوب قادر به تشخیص صحیح سطح آب در دیگ لباسشویی نیست. 1. هیدرواستات را از نظر خرابی بررسی کنید. 2. در صورت نیاز، هیدرواستات را تعویض کنید.
انسداد فیلتر تخلیه اگر فیلتر تخلیه مسدود شود، آب نمی تواند به درستی تخلیه شود 1. فیلتر را با آب تمیز بشویید.
خرابی برد خرابی برد می‌تواند منجر به بروز مشکل در عملکرد سایر اجزای ماشین لباسشویی شود. 1. برد را از نظر خرابی بررسی کنید. 2. در صورت نیاز، برد را تعویض کنید.
مشکل در شیر برقی شیر برقی معیوب می‌تواند مانع از تخلیه صحیح آب از دیگ لباسشویی شود. 1. شیر برقی را از نظر خرابی بررسی کنید. 2. در صورت نیاز، شیر برقی را تعویض کنید.

علت ارور OE ماشین لباسشویی دوو

ارور OE نشان دهنده مشکل در تخلیه آب از دیگ لباسشویی است. این مشکل می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد، از جمله:

 • انسداد فیلتر تخلیه
 • خرابی پمپ تخلیه
 • مشکل در شلنگ تخلیه
 • خرابی هیدرواستات
 • خرابی برد الکترونیکی
 • مشکل در شیر برقی

علت ارور OE ماشین لباسشویی دوو

 

انسداد فیلتر تخلیه

فیلتر تخلیه در قسمت پایین ماشین لباسشویی قرار دارد و از ورود اشیاء خارجی به پمپ تخلیه جلوگیری می کند. اگر فیلتر تخلیه مسدود شود، آب نمی تواند به درستی تخلیه شود و ارور OE ظاهر می شود.  اولین قدم برای رفع ارور OE، بررسی فیلتر تخلیه است. برای این کار، باید درب فیلتر تخلیه را که در قسمت پایین ماشین لباسشویی قرار دارد، باز کنید و فیلتر را خارج کنید. سپس، فیلتر را با آب تمیز بشویید و دوباره در جای خود قرار دهید.

خرابی پمپ تخلیه

پمپ تخلیه وظیفه خروج آب از ماشین لباسشویی را دارد. اگر پمپ تخلیه خراب شود، آب تخلیه نمی شود و ارور OE در لباسشویی دوو ظاهر می شود. اگر پمپ تخلیه خراب شده باشد، باید توسط یک تکنسین تعمیر یا تعویض شود.

مشکل در شلنگ تخلیه؛ علت ارور OE ماشین لباسشویی دوو

شلنگ تخلیه آب را از ماشین لباسشویی به فاضلاب هدایت می کند. اگر شلنگ تخلیه مسدود شود، آب تخلیه نمی شود و کد خطای OE  ظاهر می شود. شلنگ تخلیه را برای انسداد بررسی کنید. اگر شلنگ تخلیه مسدود شده باشد، باید آن را تمیز کنید و یا اگر دچار نشتی باشد باید آن را تعویض کنید.

خرابی هیدرواستات

هیدرواستات سنسوری است که سطح آب را در ماشین لباسشویی اندازه گیری می کند. اگر هیدرواستات خراب شود، ممکن است به اشتباه نشان دهد که مخزن پر از آب است و ارور OE ظاهر می شود. هیدرواستات را می توان با استفاده از یک مولتی متر تست کرد. اگر هیدرواستات خراب شده باشد، باید توسط یک تکنسین تعمیرات لباسشویی دوو تعمیر یا تعویض شود.

خرابی برد الکترونیکی

برد الکترونیکی مغز ماشین لباسشویی است و تمام عملکردهای آن را کنترل می کند. اگر برد الکترونیکی خراب شود، ممکن است به درستی نتواند پمپ تخلیه را کنترل کند و ارور OE ظاهر می شود. اگر برد الکترونیکی خراب شده باشد، باید توسط یک تکنسین تعمیر یا تعویض شود.

مشکل در شیر برقی

شیر برقی وظیفه دارد آب را به داخل ماشین لباسشویی هدایت کند. اگر شیر برقی خراب شود، ممکن است آب به طور مداوم وارد ماشین لباسشویی شود و ارور OE ظاهر می شود.  شیر برقی را می توان با استفاده از یک مولتی متر تست کرد. اگر شیر برقی خراب شده باشد، باید توسط یک تکنسین تعمیر یا تعویض شود.

علائم ارور OE ماشین لباسشویی دوو

علائم ارور OE می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

علائم ارور OE ماشین لباسشویی دوو

 

 • نمایش کد OE روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی
 • باقی ماندن آب در دیگ لباسشویی پس از اتمام شستشو
 • نشت آب از ماشین لباسشویی
 • عدم چرخش دیگ لباسشویی
 • صدای غیرعادی از ماشین لباسشویی

بیشتر بخوانید: ارور PFE لباسشویی دوو

جمع بندی

ارور OE یکی از رایج‌ ترین ارورهای ماشین لباسشویی دوو است که نشان‌دهنده عدم تخلیه آب از دیگ است. این مشکل می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. در این مقاله، به بررسی جامع ارور OE، علل بروز آن، روش‌های رفع مشکل پرداختیم. با مطالعه این مقاله می‌توانید اطلاعات لازم برای رفع مشکل ارور OE را کسب کنید.

سوالات متداول

ارور OE چه تفاوتی با ارور DE دارد؟

ارور OE نشان‌دهنده عدم تخلیه آب از دیگ است، در حالی که ارور DE به معنای مشکل در ورودی آب به ماشین لباسشویی است.

چگونه می‌توان از بروز ارور OE جلوگیری کرد؟

با رعایت نکات زیر می‌توانید از بروز ارور OE جلوگیری کنید:

 • به طور مرتب فیلتر پمپ تخلیه را تمیز کنید.
 • از شوینده‌های مناسب و باکیفیت استفاده کنید.
 • ظرفیت مجاز ماشین لباسشویی را رعایت کنید و از بارگیری بیش از حد آن خودداری کنید.
 • شلنگ تخلیه را به طور مرتب از نظر پیچ خوردگی و انسداد بررسی کنید.
 • از ورود اشیاء خارجی به داخل ماشین لباسشویی جلوگیری کنید.

هزینه تعمیر ارور OE چقدر است؟

هزینه تعمیر ارور OE به عواملی مانند نوع مشکل، مدل ماشین لباسشویی و دستمزد تعمیرکار بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 16 =