خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

نصب کولر گازی

بهترین مکان نصب کولر گازی

فهرست مطالب

می توان گفت مهم ترین و حساس ترین کاری که پس از خریداری کولر گازی باید انجام دهید، انتخاب یک جای مناسب برای نصب آن می باشد زیرا محلی که در آن کولر گازی خود را نصب می کنید بسیار مهم است و در عملکرد دستگاهتان تاثیر بسیار زیادی می گذارد. امروز در این مقاله تصمیم داریم به طور کلی درباره ی بهترین محل برای نصب کولر گازی دوو توضیح دهیم، این گونه می توانید با انتخاب بهترین مکان برای دستگاهتان، عملکردش را بهبود دهید. پس با نمایندگی مجاز تعمیرات کولر گازی دوو همراه باشید.

مواردی بسیار زیادی وجود دارند که شما هنگام نصب کولر گازیتان باید به آنها توجه کنید، به طور مثال باید با توجه به آیتم هایی مانند ساختار داخلی دستگاه و نوع طراحی ساختمان، مناسب ترین مکان را برای نصب دستگاهتان انتخاب کنید. قطعات سازنده و تشکیل دهنده ی کولر گازی در دو پنل خارجی و داخلی نصب شده اند که هر دوی این بخش نیز در تعیین مکان برای نصب دستگاه نقش بسیار مهمی دارند. همچنین انتخاب بهترین محل برای نصب کندانسور و کمپرسور کولر گازی باعث افزایش طول عمر و بهتر شدن عملکرد دستگاه می شود. در ادامه برایتان بیان خواهیم کرد که بهترین محل برای نصب پنل داخلی، خارجی، کمپرسور و کندانسور کجاست؟

بهترین مکان برای نصب پنل داخلی کولر گازی

پنل های داخلی کولر گازی موظف هستند تا هوای خنک را به فضای داخلی ساختمان و خانه انتقال دهند. همچنین قطعات و تجهیزات نصب شده در پنل داخلی بعد از اتمام روند هوا سازی و انتقال آن به محیط داخل خانه یا ساختمان، باید تنظیمات و پیام کم و زیاد شدن دما را به کنترل ارسال کنند. بهتر است پنل داخلی کولر گازی را همیشه کمی پایین تر از سقف نصب کنیم زیرا هوای گرم معمولا در زیر سقف بیشتر خواهد بود.

بهترین مکان برای نصب پنل داخلی کولر گازی

بهترین مکان برای نصب کمپرسور کولر گازی

توصیه می کنیم که کمپرسور کولر گازی خود را در محل و فضای آزاد و به دور از اشیاء، دیوار یا هر موانع دیگر ساختمانی نصب کنید. رعایت نکردن هر کدام یک از آیتم هایی که بیان کردیم باعث می شود تا هوای گرم و نامطبوع از داخل کولر گازیتان خارج شود و عملکرد دستگاه کاهش یابد. همچنین نصب کمپرسور کولر گازی در یک مکان مناسب باعث می شوید تا عمر این قطعه کمتر شود و مصرف برق افزایش یابد. قطعا با پرداخت قبض های کلان عصبانی خواهید شد در نتیجه در تعیین مکان برای نصب کمپرسور کولر گازی خود دقت کنید.

بهترین مکان برای نصب کندانسور کولر گازی

کندانسور کولر گازی موظف است هوای لازم برای تولید و ساخت باد خنک را فراهم و تامین کند، از همین رو مکانی برای نصب این قطعه مناسب است که پوشیده شده از سایه و دور از نور مستقیم آفتاب باشد. در صورتی که یک مکان اشتباهی را برای نصب کندانسور انتخاب نمایید، این قطعه دچار ساییدگی می شود و در روند هوا سازی اختلال به وجود می آید اما اگر محل مناسبی را تعیین کنید انرژی و برق کمتری مصرف خواهد شد و هوای خنک و مطبوعی را دریافت خواهید کرد.

بهترین مکان برای نصب پنل خارجی کولر گازی

مناسب ترین مکان برای نصب پنل خارجی کولر گازی در بالکن یا پشت بام است زیرا پنل خارجی برای عملکرد درست نیاز به هوای آزاد دارد. همچنین شما باید نصب این پنل در یک محیط بیرونی مانند بالکن یا پشت بام باعث می شوید که صدای کارکرد این دستگاه به محیط ساختمان و خانه ی شما وارد نشود.

بهترین مکان برای نصب پنل خارجی کولر گازی

نکته های بسیار مهم در رابطه با نصب کولر گازی

  • هنگام نصب کولر گازی مراقب باشید تا گرد و غبار وارد لوله های مبرد نشود زیرا وارد شدن این ذرات به درون لوله ها باعث معیوب شدن کمپرسور می شوند.
  • موقع نصب پنل داخلی مطمئن شوید که صفحه ی نگهدارنده محکم است. لازم به ذکر است که این قطعات را در رو به رو یا کنار بخاری، شوفاژ، سیستم های گرمایشی دیگر و یا سیستم های سرمایشی دیگر نصب نکنید.
  • کولر گازی یا داک اسپلیت را در پاساژ ها یا مراکز خرید باید در ارتفاعات بالا یا سقف نصب نمایید.

سخن آخر

اکنون که به طور کامل توضیح دادیم بهترین محل برای نصب کولر گازی دوو کجاست می توانید با خیال راحت اقدام به نصب کردن آن کنید. ناگفته نماند که اگر دانش کافی برای انجام این کار ندارید بهتر است از یک نصاب ماهر و حرفه ای در نمایندگی دوو کمک بگیرید تا به بهترین نحو ممکن این کار را برایتان انجام بدهد. به نکاتی که بیان کردیم حتما توجه کنید تا مشکلات جدی برایتان پیش نیاید.