علائم سوختن و کارنکردن کمپرسور کولر گازی

علائم سوختن و کارنکردن کمپرسور کولر گازی

سپتامبر 12, 2021
مهم ترین عوامل صدای یخچال فریزر دوو چیست؟

علت صدای یخچال دوو چیست؟

می 24, 2022
نمایش همه

علل خروج آب از جاپودری ماشین لباسشویی

علل خارج شدن آب از قسمت جا پودری ماشین لباسشویی

دلایل بیرون ریختن آب از قسمت جا پودری لباسشویی

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث سریع خراب شدن ماشین لباسشویی می شود بیرون ریختن آب از قسمت جا پودری است. زمانی که شما با این صحنه مواجه می‌شوید به احتمال زیادی سریع با تعمیرکار تماس می‌گیرید. اما بهتر است قبل از آن دلایل این خرابی را بیابید. چرا؟ چون گاهی دلیل نشت آب ازجا پودری ماشین لباسشویی، ساده‌ هست و نیازی به تعمیرکار ندارد. یا برعکس دلیل مهمی دارد و شما شخصا شروع به تعمیر می‌کنید، غافل از این که باعث خرابی بیشتر آن می‌شوید. پس دانستن علت نشتی بسیار مهم است. سایت نمایندگی تعمیرات دوو تمام این دلایل را به طور کامل و جامع به شما توضیح می‌دهد. پس با ما همراه باشید.

بخش های مختلف جاپودری ماشین لباسشویی

با توجه به برندهای موجود در بازار هر نوع ماشین لباسشویی، جاپودری مخصوص خود را دارند برای همین باید با توجه به برند دستگاه تان از این قسمت استفاده کنید. حال این نوع جاپودری که قصد دارم توضیح دهم از سه قسمت تشکیل شده است که:

در قسمت اول باید مواد شوینده کمی ریخته شود زیرا این قسمت برای شروع فرایند شست و شو استفاده می شود و نباید مواد شوینده بیش از حد در این قسمت ریخته شود.

در قسمت دوم از جاپودری مهم ترین وظیفه یا شاید اصلی ترین قسمت کار همین باشد چون شست و شوی اصلی در این قسمت اتفاق میافتد و باید مقدار پودر شوینده به اندازی کافی باشد تا سخت ترین لکه ها را از بین ببرد.

در قسمت سوم باید از مواد نرم کننده در این قسمت استفاده کنید این قسمت بسیار حساس است و بیشتر از خط max که کشیده شده، مایع نرم کننده نریزید. زیرا احتمال خشک شدن آن بسیار زیاد است.

به عبارتی آب از قسمت max به بالا را پوشش نمی دهد و باعث خشک شدن می شود و اگر چنین اتفاقی افتاد، می توانید به صورت دستی تمیز کنید و جاهای که لکه دارد شدن را پاک کنید.

چرا آب از جا پودری ماشین لباسشویی بیرون می ریزد؟

چرا آب از جا پودری ماشین لباسشویی بیرون می ریزد؟

یکی از دلایل شایع خارج شدن آب از قسمت جا پودری ماشین لباسشویی یکی از اتفاقات شایعی است که می تواند برای هر نوع ماشین لباسشویی اتفاق بیافتد. بیشتر زمان های این اتفاق رخ می دهد که توسط افراد ناآگاه ماشین لباسشویی نصب می شود. اگر در زمان نصب کردن ماشین لباسشویی از یک نصاب ماهر استفاده کنید، تا حد زیادی از بروز چنین اتفاقی جلوگیری کنید. برخی از مهم ترین دلایلی که باعث چنین اتفاق می شوند:

  • نصب اشتباه ماشین لباسشویی

اگر یک دستگاه ماشین لباسشویی نو خریداری کرده باشید، بهتر است که از یک نصاب ماهر برای نصب این دستگاه کمک بگیرید، تا خیالتان راحت باشد. زیرا نصب اشتباه  باعث سر و صدای بیش از حد یا کار نکردن ماشین لباسشویی می‌شود. همچنین یکی از علل  بیرون ریختن آب از قسمت جا پودری، نصب اشتباه است.

نصب ماشین لباسشویی یک فوت کوزه گری دارد. در زمان نصب ابتدا باید با تراز و شیب زمین سنجیده شود. به عبارت دیگر ماشین لباس شویی در صاف ترین حالت نقطه زمین نصب شود. چون اگر در آن قسمتی که زمین ناهموار باشد ماشین لباسشویی نصب شود، ممکن است در آینده به نشتی آب از این قسمت دچار شود.

مقالات مرتبط  چگونه ماشین لباسشویی دوو را تراز کنیم؟
  • مسدود شدن مسیر جاپودری

 به ندرت پیش می آید که مسیر جاپودری ماشین لباس شویی بسته شود. اما دلایلی که ممکن است رخ دهد و این مسیر مسدود شود؛ استفاده از پودر شوینده بی کیفیت و گیر کردن اجسامی است که در مسیر آب قرار گرفته‌اند.  همچنین خشک شدن پودر ماشین لباسشویی و انباشته شدن آن در طولانی مدت از جمله مواردی است که مسیر جاپودری را ممکن است مسدود کند.

  • فشار بالای آب

با توجه به مسائل کمبود آب در ایران دیگر هیچ جای ایران، فشار آب بالای را نخواهند داشت. ولی اگر در منطقه ای از ایران زندگی می کردید که از فشار آب بالای برخوردار بود، حتما باید این مسئله را برطرف کنید. چونکه فشار زیاد باعث حجم ورودی آب زیادی به لوله های ساختمان و از آن سمت هم وارد شدن حجم آب زیاد به قسمت پمپاژ ماشین لباس شویی می شود. همین امر احتمال سر ریز شدن آب از محفظه ی جاپودری را بسیار بالا می برد.

  • شکسته شدن جاپودری

مهمترین دلایلی که موجب شکسته شدن جاپودری می شود؛ فشار بالای آب، ضربه خوردن و یا فرسودگی محفظه جاپودری ماشین لباسشویی می‌باشد. همین امر می تواند باعث خارج شدن آب از محفظه جاپودری شود. در صورت بروز چنین اتفاقی می توانید با استفاده از چسب ضد آب این محفظه را به هم بچسبانید تا از خروج بیش از حد آب جلوگیری کنید.

  • خراب شدن هیدرواستاپ

یکی از ضروری ترین قطعات ماشین لباسشویی، هیدرواستاپ است. این قطعه وظیفه کنترل کردن میزان ورودی آب به داخل ماشین لباسشویی را دارد. با توجه به اهمیت بالای آن، بدانید که باید از سالم بودن این قطعه اطمینان حاصل نمایید.

این قطعه اگر با مشکل مواجه شود احتمال دارد آب بیشتر از حد نیاز به داخل محفظه ماشین لباسشویی وارد شود و در نهایت از قسمت جاپودری آب اضافی خارج می شود. پیشنهاد می شود که در صورت بروز چنین مشکلی حتما با نمایندگی آن شرکت تماس گرفته و از اطلاع دادن موضوع به آنها در جهت رسیدگی و برطرف کردن مشکل، اطمینان حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط  آموزش کامل عیب یابی لباسشویی دوو

چگونه جاپودری ماشین لباسشویی را تمیز کنیم؟

چگونه جاپودری ماشین لباسشویی را تمیز کنیم؟

همانطور که پیشتر گفته شد باید هر چند وقت یکبار قسمت جاپودری ماشین لباسشویی را تمیز کنید. زیرا احتمال دارد اجسامی در این قسمت جا بماند و یا پودر خشک شده انباشته شده در این محفظه باشد که دلیل سرریز شدن آب از جاپودری ماشین لباسشویی شده است.

بهترین کاری که می توان برای جلوگیری از سر ریز شدن آب از این محفظه کرد این است که؛ بعد از هربار استفاده از ماشین لباسشویی، این قسمت به صورت دستی تمیز شود. با اینکار از خشک شدن مواد شوینده و قرار گیری اجسام ریز در این قسمت جلوگیری می شود.

مقالات مرتبط  تعمیر برد لباسشویی دوو در مرکز تعمیر برد ماشین لباسشویی

سوالات متداول

چرا باید به دنبال علت نشت آب از جاپودری لباسشویی باشیم؟

خروج آب از جاپودری لباسشویی دلایل مختلفی دارد. گاهی به خاطر یک اتفاق ساده ایجاد شده است که راحت قابل حل است. اما گاهی دلایل پیچیده تری دارد که حتما نیاز به تعمیرکار تخصصی دارد.

دلایل بیرون ریختن آب از جاپودری لباسشویی چیست؟

نصب اشتباه ماشین لباسشویی، مسدود شدن مسیر جاپودری، فشار بالای آب، شکسته شدن جاپودری و خراب شدن هیدرواستاپ ، 5 دلیل مهم خروج آب از مخزن جاپودری لباسشویی می‌باشد. که در مقاله به طور کامل راجع به هریک توضیح داده ایم.

سخن آخر:

در این مقاله به طور کامل راجع به علت نشت آب از جاپودری ماشین لباسشویی صحبت کردیم. زمانی که با چنین صحنه‌ای رو به رو می‌شوید حتما علت آن را بررسی کنید و بعد به فکر تعمیر آن باشید. فراموش نکنید جاپودری یکی از قطعات مهم لباسشویی است. از تعمیر به موقع آن غافل نشوید. ما به عنوان نمایندگی تعمیرات دوو تمام تعمیرات ماشین لباسشویی دوو را انجام می‌دهیم. جهت برقراری ارتباط با شماره 22225007-021 تماس بگیرید.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *