تعمیر و تعویض پدال آبسردکن یخچال دوو

آموزش تعمیر و تعویض پدال آبسردکن یخچال دوو

دسامبر 6, 2020
نحوه شارژ گاز یخچال

 نحوه شارژ کردن گاز یخچال

فوریه 2, 2021
نمایش همه

نحوه تعویض تسمه ماشین لباسشویی دوو

نحوه تعویض تسمه ماشین لباسشویی دوو

نحوه تعویض تسمه ماشین لباسشویی دوو

در برخی مواقع بعضی از مشکلات به وجود آمده در ماشین لباس شویی را می توانید خودتان با راه حل های آسان به راحتی حل کنید، اما نوعی دیگر از مشکلات را تنها با عملیات های فنی یا کمک گرفتن از افراد ماهر و تکنسین می توان برطرف کرد. بروز مشکل در تسمه ی دستگاه یکی از همین مشکلات می باشد. علامت های زیادی وجود دارند که خرابی این قطعه را به شما نشان می دهند، ابتدا درباره ی این علامت ها توضیح می دهیم و بعد از آن نحوه تعویض تسمه لباسشویی دوو را بیان خواهیم کرد تا بدون نیاز به کمک مشکل را از بین ببرید.

مقالات مرتبط  تعمیر لباسشویی دوو غرب تهران

علائم خراب شدن تسمه لباسشویی

اول برای شروع یک برنامه ی شست و شوی عادی درب دستگاه را ببندید. چک کنید که آیا بعد از ورود آب به درون ماشین لباس شویی، دیگ می چرخد یا نه. نچرخیدن دیگ بیانگر بروز مشکل یا کامل از کار افتادن تسمه است. البته گاهی اوقات خراب شدن قطعاتی مانند گیربکس یا موتور باعث شده که تسمه نچرخد، در نتیجه باید اقدام به عوض کردن پولی یا قرقره کنید.

علائم خراب شدن تسمه لباسشویی دوو

علائم خراب شدن تسمه لباسشویی دوو

چک کنید که آیا همزمان دستگاه آب را تخلیه می کند؟ بروز این مشکل به خاطر فرسوده یا شکسته شدن تسمه یا پمپ ماشین لباس شویی است. پس این قطعات را حتما بررسی کرده و مشکل را حل کنید.

اگر دستگاهتان بعد از اتمام روند شست و شو آب را تخلیه کرده اما نمی چرخد، یعنی تسمه دچار خرابی یا پارگی شده است. در صورتی که سرعت چرخش پایین آمده یا در آخر برنامه ی شست و شو لباس ها خیس هستند، تسمه معیوب شده یا از محل خود بیرون آمده است.

در صورتی که نمی دانید مشکل دستگاه از چیست با نمایندگی مرکزی لباسشویی دوو به شماره 22225007-021 تماس بگیرید تا تعمیرکاران این مجموعه شما را راهنمایی کنند.

مراحل تعویض تسمه لباسشویی دوو

در این بخش برای شما نحوه تعویض تسمه لباسشویی را به صورت مرحله به مرحله آورده ایم. با اجرای این مراحل می توانید خودتان این کار را انجام دهید.

مراحل تعویض تسمه لباسشویی دوو

مراحل تعویض تسمه لباسشویی دوو

– مرحله ی اول

قبل از انجام هر کاری دو شاخه ی دستگاه را از برق به بیرون بکشید و مطمئن شوید که نکات ایمنی را رعایت کرده اید. این گونه از برق گرفتگی و… جلوگیری خواهید کرد و جانتان در امان خواهد بود.

– مرحله ی دوم

بعد از انجام مرحله ی اول برای دسترسی به قطعه های داخل دستگاه، پنل و درب پشتی ماشین لباس شویی را باز کنید. سپس شاهد تسمه ای خواهید بود که وظیفه دارد دیگ دستگاه را بچرخاند.

می بینید که تسمه دور قرقره ی دیگ چرخیده و از قسمت پایین به دور یک قطعه ی کوچک به نام پولی که به موتور متصل شده، قرار گرفته است. در اصل مسئولیت چرخاندن دیگ بر عهده ی این سیستم که شامل تسمه، پولی و قرقره می شود، می باشد.

– مرحله سوم

برداشتن تسمه کار بسیار ساده ای است که حتی افراد معمولی هم می توانند انجام دهند، تنها کافی است که با دستتان قسمتی از تسمه را بگیرید و آن را از دور قرقره بیرون بیاورید. برای راحت کردن این روند قرقره را کمی بچرخانید.

مقالات مرتبط  تعمیر لباسشویی دوو جنوب تهران

– مرحله چهارم

اکنون برای جایگزین کردن تسمه ی جدید به جای قدیمی، ابتدا آن را به دور پولی بیندازید و سپس بدون هیچ گونه فشار تسمه را در اطراف قرقره قرار دهید. با دست آزاد خود قرقره را کم کم و به آرامی بچرخانید، با انجام این کار تسمه خود به خود و بدون هیچ فشاری در شیار قرقره جا می گیرد. در آخر دیگ را هم بچرخانید و مطمئن شوید که همه چیز کاملا درست در موقعیت خود وجود دارد و مشکل تاب برداشتن دیگ به وجود نیامده باشد. با بستن پنل و درب پتی لباس شویی شما روند تعویض تسمه را با موفقیت به پایان رسانده اید.

در صورتی که موتور شما کشنده دارد باید تسمه را متناسب با کشش صحیح تنظیم کرده باشید. در بیشتر دستگاه های جدید و بروز میزان کشش از قبل تعیین شده است. توجه کنید که هنگام خرید تسمه جدید، مثل همان مدل قبلی تهیه کرده کرده باشید. برای پیدا کردن مدل، بر روی تسمه قبلی یا چسب روی دهانه ی ماشین نگاه کنید.

شما می توانید در صورت هر سوالی با نمایندگی دوو در تهران تماس بگیرید تا در کمتر از یک ساعت تعمیرکار را به منزل شما بفرستیم. در این مجموعه تعمیرکاران هم دارای دانش و هم دارای مهارت بالایی هستند و می توانند به شما کمک کنند تا دستگاه تان به بهترین نحو ممکن تعمیر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *