خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

نحوه شستن میوه در ماشین ظرفشویی دوو

نحوه شستن میوه در ماشین ظرفشویی دوو

فهرست مطالب

میوه جات جزء یکی از پر مصرف ترین دسته از مواد غذایی ها هستند. میوه ها بعد از برداشت به دست میوه فروشان می رسند، آنها هم برای نگهداری از میوه ها از واکس میوه استفاده می کنند. همچنین قبل از برداشت موقع پرورش میوه ها سم پاشی های پی در پی انجام شده تا آنها رشد کامل و مطلوبی داشته باشند. حال با وجود تمامی این موارد مضر بر روی میوه ها آیا می توان بدون شست و شو اقدام به خوردنشان کرد؟ صد درصد خیر! اکنون با خود می گویید تمیز کردن این همه میوه بسیار زمان بر است و علاوه بر آن شاید با دست به خوبی آنها را تمیز نکنید.  ما امروز در این مقاله قصد داریم طریقه شستن میوه در ماشین ظرفشویی دوو را برایتان به طور کامل شرح دهیم. پس با تعمیرگاه مرکزی ظرفشویی دوو تا انتها همراه باشید و یک راه حل خوب برای از بین بردن باکتری ها و سم ها یاد بگیرید.

از چه برنامه ای باید برای شستن میوه ها در ماشین ظرفشویی استفاده کرد؟

برند های مختلفی مانند دوو، ال جی، جنرال، اسنوا، فریجیدر و… برای ماشین ظرفشویی وجود دارد. هر کدام یک از آنها قطعا برای شستن میوه ها برنامه خاصی دارند که شما نیازمند آگاهی کامل درباره ی آن هستید. به همین دلیل در ادامه برایتان بیان می کنیم که چه برنامه ای مناسب استفاده برای شستن میوه ها می باشد:

برند هایی مانند ال جی و سامسونگ برای شستن میوه ها از برنامه ی prewash استفاده می کنند و برند های دیگری مانند بوش و آاگ دارای برنامه پیش شست و شو یا میوه شور می باشند. حداقل زمان مناسب برای تمیز کردن میوه ها در ماشین 7 دقیقه و حداکثر آن 15 دقیقه است. در صورتی که در دستگاه شما، برنامه کوتاه مدت از 15 دقیقه زیاد تر مشخص شده، از شستن میوه در آن اجتناب کنید مانند برند آرچلیک که کوتاه ترین برنامه آن بالای 20 دقیقه است. همچنین اگر ظرفشویی شما برای شست و شو از المنت استفاده می کند مناسب برای تمیز کردن میوه ها نیست.

توجه داشته باشید که نباید برای برنامه دمایی انتخاب نمایید یعنی دمای آن صفر یا دمایی نداشته باشد. علاوه بر این اگر در برنامه ی شما از آب گرم استفاده می شود به هیچ وجه آن را انتخاب نکنید زیرا باعث کپک زدگی یا از بین رفتن میوه ها شده و از همین رو آب سرد بیشتر توصیه می شود. بیشتر ظرفشویی ها نکاتی که ما در این دو پاراگراف بیان کردیم را رعایت کرده اند پس با خیال راحت میوه هایتان را بشویید. ظرفشویی های رومیزی نیز دارای آپشن های مربوط به شست و شوی میوه ها هستند و استفاده از آنها موردی ندارد اما مدل های قدیمی که تایمری هستند قابلیت انجام این کار را ندارند.

از چه برنامه ای باید برای شستن میوه ها در ماشین ظرفشویی استفاده کرد؟

در کدام قسمت از ماشین ظرفشویی باید میوه ها را قرار داد؟

ما به شما قسمت پایین سبد ها را برای محل قرارگیری میوه ها پیشنهاد می دهیم زیرا این گونه با آبپاش ها برخورد نمی کنند. در گام اول سبد پایین دستگاه را بیرون بیارید و داخل آن یک سبد آبکش قرار بدهید. در گام دوم میوه ها را باید بسیار منظم و مرتب درون سبد بچینید چون این گونه در حین شست و شو کف ظرفشویی نمی ریزند. ممکن است که میوه ها یا سیب زمینی هایی که داخل دستگاه می گذارید دارای خاک و شن باشند. توصیه می کنیم که برای شستن آنها از ماشین ظرفشویی استفاده نکنید زیرا باعث گرفتگی پمپ تخلیه و فیلتر کف می شوند، ولی در هر صورت  پس از پایان روند شست و شو این دو قطعات را حتما بررسی کنید تا مسدود نشده باشند. اگر این کار را پشت گوش بیندازید ممکن است بعدا به تعمیر ماشین ظرفشویی نیازمند شوید.

در کدام قسمت از ماشین ظرفشویی باید میوه ها را قرار داد؟

از چه مواد شوینده ای باید برای شستن میوه ها استفاده کنیم؟

برای شستن میوه ها در دستگاه هیچ مواد شوینده ای مانند قرص، نمک ظرفشویی، مایع جلادهنده یا مایع های شست و شوی ظرفشویی مناسب نیست در نتیجه از به کار بردن آنها جدا خودداری کنید. اگر قصد دارید که باکتری ها و سم ها و مواد های مضر دیگری که بر روی میوه وجود دارند را با اطمینان خاطر از بین ببرید، می توانید از یک قطره ریکا به همراه یک قاشق سرکه استفاده نمایید. البته همین محلول را هم نباید مستقیم به خود میوه ها بزنید و بهتر است در کف دستگاه بریزید. شستن میوه ها با آب خالی نیز هیچ مشکلی ندارد و ما بیشتر آن را به شما توصیه می کنیم.

از چه مواد شوینده ای باید برای شستن میوه ها استفاده کنیم؟

سخن آخر

استفاده از ظرفشویی برای شستن میوه ها نیازمند آگاهی کامل است به همین دلیل نمایندگی تعمیرات ظرفشویی دوو تمامی اطلاعات مورد نیاز را به طور دقیق بیان نموده تا بدون هیچ مشکلی این روند را با موفقیت انجام دهید. اکنون که طریق شستن میوه در ماشین ظرفشویی را به همراه چند نکته ی بسیار مفید یاد گرفته اید، میوه هایتان همیشه با دستگاه بشورید تا هم در زمان صرفه جویی کنید و هم مطمئن باشید که تمامی میکروب ها از بین خواهند رفت. از طریق فرم تماس زیر با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =