علت برفک زدن یخچال چیست؟

علت برفک زدن یخچال چیست؟

دسامبر 1, 2020
نحوه عملکرد سیستم گرمایشی کولر گازی

نحوه عملکرد سیستم گرمایشی کولر گازی

دسامبر 1, 2020
نمایش همه

چرا ماشین ظرفشویی صدا می دهد؟

علت سر و صدای ظرفشویی

علت سر و صدای ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از مشکلات عمده و اصلی که سبب نارضایتی افراد در استفاده از ماشین ظرفشویی شده است، سر و صدای بیش از حد آن در زمان شستن ظروف می باشد. آگاه باشید که زمانی این صدا را شنیدید حتما دستگاهتان دچار مشکلی شده و باید خیلی زود آن را بر طرف نمایید.

یعنی ممکن است که در قطعات آن اختلالی به وجود آمده باشد به همین جهت در این راستا این مقاله را درباره علت سر و صدای ماشین ظرفشویی در اختیارتان قرار دادیم تا دیگر گرفتار چنین مسائلی نشوید. باز هم اگر با این راهکارها مشکل دستگاه برطرف نشد برای تعمیر ظرفشویی دوو در تهران با شماره 22225007-021 تماس بگیرید.

آیا پمپ تخلیه می تواند در ایجاد صدا دخیل باشد؟

پمپ تخلیه نقش مهمی در دستگاهتان دارد و ممکن است گاها اجسام خارجی در آن گیر کنند و باعث بسته شدن راه آن شوند. از این جهت اهمیت دارد که آب های کدر و کثیف را از ماشین بیرون می کند. حال به موارد زیر بسیار توجه کنید تا بتوانید علت سوت کشیدن ماشین را بررسی نمایید.

مقالات مرتبط  تعمیر برد ظرفشویی در مرکز تعمیرات برد ظرفشویی دوو

1) وجود خورده شیشه یا جسم های مختلف در پمپ تخلیه:

دلیل تاکید ما بر این امر این است که با گیر کردن چنین اجسامی در پمپ تخلیه، حرکت پروانه آن به درستی انجام نمی شود. در نتیجه از خودش صداهای عجیب و غریبی مانند سوت کشیدن ایجاد می کند که آزار دهنده است.

2) خرابی پمپ تخلیه:

این حالت دومی است که باعث ایجاد سر و صدا از جانب پمپ تخلیه می شود و ان خراب شدن پمپ تخلیه است. راه حل پیشنهادی ما به شما این است که پمپ قبلی و کهنه را بیرون اورده و پمپ نو و جدیدی را که خریداری نموده اید نصب کنید. اگر در خصوص تعویض پمپ ها تخصصی ندارید، توصیه می کنیم که دست نگه دارید و این کار را به تعمیر کاران بسپارید.

مقالات مرتبط  تعمیر ظرفشویی دوو شرق تهران

3) خرابی بازوی اسپری:

در حالت دیگری ممکن است اصلا پمپ تخلیه سالم باشد و در صورت بروز مشکل بایستی بازوی اسپری که در وسیله جاسازی شده است را بررسی نمایید. خرابی ناشی از آن می تواند بر اثر ساییدگی و یا برخورد آن به دیگر اجسام باشد در نتیجه شاهد شنیدن صداهای نا به جایی از آن می باشید. برای بر طرف شدن این مشکل ابتدا بازوی اسپری را با دو دستتان بگردانید.

اگر به آسانی چرخید از سالم بودن آن اطمینان پیدا کنید در غیر این صورت باید به فکر بر طرف کردن آن باشید یعنی یا آن را عوض کنید یا به تعمیرش بپردازید.

3) خرابی یاتاقان:

یاتاقان به علت خاصیت پلاستیکی و حلقه مانندی که دارد و همچنین بازوی اسپری و بازوی شستشو در آن تعبیه شده است. حال تصور کنید این حلقه نازک به هر دلیلی ساییده شود که بایستی علت را جویا شوید و سالم بودن آن در گرو درست چرخیدن بازوی اسپری می باشد.

4) خراب شدن بازوی آبپاش:

آبپاش را در نظر بگیرید که چگونه آب را پخش و پراکنده می کند وظیفه بازوی آبپاش هم در ماشین ظرفشویی هنگام شستن ظرف ها دقیقا همین است. اگر زمانی سر و صدای نا به هنجاری را شنیدید و تمامی علت های قبلی را جستجو کردید و هیچ کدام از آن ها نبود، ممکن است بازوی آبپاش خراب شده باشد. زمانی می توانید قاطعانه این را بگویید که در حین حرکت و جا به جایی ظروف کثیف در دستگاه به آن ها گیر کند و راه حل پیشنهادی چک کردن و محکم بودن آن می باشد.

تمامی عوامل و نکاتی که در بالا بیان کردیم می تواند در خراب شدن ماشین ظرفشویی و ایجاد سر و صدای بیش از حد دخیل باشد. لذا بایستی در مواقعی که با چنین مشکلاتی رو به رو می شوید اصلا استرس نگیرید و به نکاتی که اشاره کردیم دقت نمایید و آن ها را کاملا جدی بگیرید. اگر به سر و صدا و سوت کشیدن ماشین ظرفشویی اهمیت ندهید ممکن است در طول زمان به دستگاهتان آسیب برساند.

نتیجه گیری کلی

ایجاد سر و صدا در دستگاه می تواند یکی از دلیل های زیر را شامل شود مانند وجود اجسام خارجی یا برای نمونه خورده شیشه در آن گیر کرده باشد. علاوه بر این ها قطعه های دیگری از ماشین مثل پمپ تخلیه، بازوی اسپری و آبپاش یا … می باشد. جسم های خارجی گیر کرده را به آسانی و فوری می توانید بدون وجود هیچ گونه تخصصی از دستگاه خارج کنید. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که در برخی از مواقع شما از مشکل به وجود آمده آگاهیی ندارید و باید به مراکز معتبر مراجعه نمایید.

رفتن به مرکز های آموزشی و تعمیرات لوازم خانگی باعث می شود که هیچ اتفاقی برای وسیله شما نیفتد و فرآیند تعویض خیلی زود در عرض چند دقیقه صورت بگیرد. همان طور که می دانید افراد به دلیل وجود مسائل و مشکلات اقتصادی و .. در صدد هستند که بتوانند تا حدود زیادی جلوی هدر رفتن وقتشان را بگیرند. به همین دلیل تکنولوژی و پیشرفت فناوری سبب شد تا وسیله هایی از قبیل ماشین لباسشویی طراحی بشوند.

مقالات مرتبط  تعمیر لباسشویی دوو

با طراحی این وسیله کمک زیادی به افراد شد و با استقبال زیاد مشتریان در بازار عرضه گردید. البته نحوه استفاده و کارایی های آن بسیار همیت دارد که به هنگام خرید یک دفترچه راهنما در اختیار شما قرار می گیر که تاکید می کنیم حتما به خوبی مطالع نموده تا در هنگام استفاده دچار مشکل نشوید. ماشین ای ظرفشویی قابلیت های زیادی دارند.

از جمله مزیت های این وسیله برقی، قرار دادن انواع وسایل آشپزخانه درون آن می باشد از لیوان ها، قاشق و چنگال گرفته تا بشقاب ها و قابلمه ها که می توانید هر کدامشان را بر سر جای خودشان بگذارید و می بینید که با گذشت چند دقیقه تمامی ظروف به آسانی شسته شده اند و از پاکیزگی حرف اول را می زنند. راستی فراموش نکنید که مواد شوینده (قرص های مخصوص) آن را در دسترس کودکان نگذارید زیرا مسموم می شوند.

یکی دیگر از خدمات ظرفشویی عبارت است از مواد شوینده ای که در هنگام شستن ظرف ها از آن استفاده می کنیم. این مواد خاصیتی دارند که علاوه بر تمیز شدن ظروف به آن ها جلا می بخشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *