مرکز تخصصی تعمیر یخساز دوو

ارائه ی خدمات به صورت ۲۴ ساعته انجام می شود
کارشناسان متخصص و ماهر

تعمیر یخساز دوو

یکی از با کیفیت ترین برندهایی که در ساخت و تولید یخساز موفقیت زیادی داشته است، یخساز دوو است. بدون شک می توان گفت یخساز های دوو از بهترین کیفیت برخوردار هستند و می توانند سالیان سال بدون هیچگونه مشکلی به کار خود ادامه دهند. اما باز هم ممکن است همین یخساز ها نیز بعد از مدتی از کار بیفتند و نتوانند مانند سابق به کار خود ادامه دهند. در چنین شرایطی نیاز به یک تعمیر یخساز دوو پیدا می کنید.

نکته ای که وجود دارد این است که شاید تصور اشتباهی داشته باشید و بگویید یخساز قطعه زیاد مهمی نیست و برای تعمیر آن نیاز به یک تعمیرکار حرفه ای نیست. اما سخت در اشتباه هستید.

تعمیر یخساز از حساسیت بالایی برخوردار است و بدون یک تعمیرکار حرفه ای تعمیر آن دارای ریسک بالایی است. بهترین راهکار در این شرایط تماس با نمایندگی تعمیرات یخچال دوو است.

ما به عنوان بهترین نمایندگی تعمیر یخساز دوو می توانیم یخساز شما را به بهترین نحو ممکن و در سریع ترین زمان تعمیر کنیم. نیازی نیست نگران هزینه آن باشید. تعمیرکاران ما سابقه ای درخشان در زمینه تعمیرات یخساز دوو دارند و می توانند بهترین راهنمایی ها را به شما در این زمینه بکنند. کافی است همین امروز با ما تماس بگیرید تا یخساز شما را یکبار برای همیشه حل کنیم.

58

یخساز چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی و فناوری، قابلیت جدیدی به نام یخساز به یخچال ها اضافه شد که طرفداران زیادی را به خود جذب کرد به طوری که امروزه یکی از فاکتورهای مهم برای مردم در خرید یخچال داشتن یخساز است. نقش مفید یخساز را می توان در یک روز تابستانی که نیاز به یک نوشیدنی خنک دارید درک کرد. تا قالب یخ را از یخساز در آورید و آن را زیر آب بگیرید تا ذوب شود، به احتمال زیاد از تشنگی هلاک شده اید!!

با وجود یخساز دیگر نیازی نیست شما قالب های یخ را در فریزر قرار دهید و خود یخساز خیلی آسان یخ هایی را با قالب های کوچک تولید می کند و در اختیار شما قرار می دهد. شما تنها کافی است با فشردن یک دکمه بر روی یخچال، یخ هایی را در لیوان خود بریزید. به همین راحتی...


طرز کار و عملکرد یخساز

نحوه عملکرد یخساز دوو به این صورت است که آب از طریق یک شیر به پشت فریزر حرکت می کند و به شیر ورودی متصل می شود. به محض اینکه جریا ن الکتریکی از یخساز به شیر ورودی انتقال پیدا کند، سلونوئیدی که بر روی شیر ورودی قرار دارد فعال می شود و به آب اجازه می دهد تا جریان پیدا کند. به این ترتیب آب وارد قالب یخ می شود.

عموما در اکثر یخساز ها، قالب یخ به یک ترموستات وصل است و کار ترموستات این است که به بررسی دمای قالب می پردازد. به این صورت که به طور پیوسته دمای قالب را چک می کند و زمانی که دمای قالب از آستانه تعریف شده پایین تر برود، به یخساز دستور می دهد که فرایند یخسازی را شروع کند.

بعد از تولید یخ ها، به دلیل اینکه یخ ها محکم هستند نمی توانند خارج شوند. یک سری تیغه وجود دارد که شروع به فشار دادن یخ ها می کنند و همزمان با آن هیتری که بر روی قالب یخ قرار گرفته شروع به گرم کردن یخ ها می کند. پس از شل شدن یخ ها، هیتر متوقف می شود و یخ ها خارج می شوند.

ریست یخساز دوو

یکی از روش هایی که ممکن است خیلی سریع باعث حل مشکل یخساز دوو شود، ریست کردن یخساز است. برای ریست کردن ابتدا محفظه یخساز را خارج نمایید. سپس دکمه ریست را چند ثانیه فشار دهید تا یخساز دوو به طور کامل ریست شود. با این کار یخساز می چرخد و سپس ریست می شود و می تواند مجددا یخ تولید کند. محفظه یخساز را مجددا در جای قبلی خود قرار دهید و بعد از شش یا هفت ساعت خواهید دید که یخساز شروع به تولید یخ می کند.

در صورتی که این عملیات با موفقیت انجام نشود نشان دهنده این است که یخساز مشکل اساسی دارد و باید با یک نمایندگی یخساز دوو تماس بگیرید. نمایندگی یخساز دوو قادر است در کمترین زمان یخساز را عیب یابی کند و بهترین راه حل را برای تعمیر آن ارائه دهد. حواستان باشد که به جای تعویض یخساز، تعمیر یخساز اولویت اول شما باشد.

آیا یخساز دوو قابل تعمیر است؟

سوالی که اکثر مشتریان تماس می گیرند و می پرسند این است که آیا یخساز دوو قابل تعمیر است. در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله قابل تعمیر است. اما گاهی یک سری از تعمیرکاران ناوارد به اشتباه تشخیص می دهند که باید یخساز تعویض شود در صورتی که با یک تعمیر ساده و راحت می توان از آن مجددا استفاده کرد. بنابراین در تعمیر یخساز دوو حواستان جمع باشد.

ما در نمایندگی تعمیر یخساز دوو آماده ارائه خدمت در هر ساعت از شبانه روز و حتی روزهای تعطیل هستیم تا بتوانید یخساز خود را به سرعت و با دقت بالا تعمیر کنید. با نمایندگی ما دیگر نگران تعمیر یخساز خود نباشید. پس از تماس شما، تعمیرکار مربوطه به سرعت به محل شما اعزام می شود و با تجهیزات کامل یخساز دوو شما را تعمیر می کنند.

چرا بهتر است تعمیر یخساز دوو خود را به نمایندگی بسپارید؟

خرابی یخساز دوو ممکن است به دلایل زیر باشد:

  • شکسته شدن قالب یخ
  • خراب شدن موتور یخساز
  • خراب شدن سنسور یخساز
  • خراب شدن شیر یخساز
  • خراب بودن ترموستات یخساز
  • ایجاد جرم و کثیفی در فیلتر یخساز
  • نشتی یخساز
  • یخ زدن یخساز
  • یخ نزدن یخ ها
  • فعال شدن دکمه pause یخساز

مشکلات رایج یخساز دوو

یخساز کار نمی کند

زمانی که یخساز کار نمی کند می تواند علت های مختلفی داشته باشد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- یخساز خاموش است: شاید کلید on/off یخساز دستکاری شده باشد. مطمئن شوید که این کلید در حالت on قرار دارد که یا بر روی صفحه نمایشگر است یا در کنار خود یخساز قرار دارد.

- بازوی کنترل یخساز غیر فعال شده است: تمامی یخساز ها یک بازوی کنترلی دارند که وظیفه آن این است که زمانی که ظرف یخ پر می شود، فراید یخسازی را با قرار گرفتن در بالاترین وضعیت متوقف کند. بعضی اوقات امکان دارد بازوی کنترلی گیر کرده باشد و اجازه ندهد فرایند یخسازی ادامه پیدا کند.

- مسدود شدن یا قطع شدن ورودی آب: ممکن است مسیر ورودی آب مسدود شده باشد و یا شیر ورودی بسته شده باشد.

- مسدود شدن فیلترها: شاید فیلتر آب مسدود شده باشد و نیاز به تعویض فیلتر داشته باشید.

- عدم وجود سرمای کافی: کم بودن سرما می تواند از خرابی فن، کمپرسور و یا گاز باشد. حتما با یک نمایندگی تعمیر یخساز دوو تماس بگیرید تا یخساز را به درستی تعمیر کند.


به هم چسبیده شدن یخ ها

دلایل مختلفی می تواند باعث فشرده شدن و به هم چسبیدن یخ ها شود که دو علت زیر از مهم ترین آن ها است:

- پرشدن زیاد یخساز و استفاده نکردن از یخ ها: اگر شما زیاد از یخساز خود استفاده نمی کنید بهتر است هر از گاهی دکمه on/off را فعال کنید زیرا عدم استفاده از آن باعث می شود یخ ها به هم فشرده و چسبید شوند و بیرون نیایند. برای حل این مشکل یخساز را خارج کنید و یخ های با قالب بزرگ را بیرون آورید و بقیه یخ ها را از هم جدا کنید.

- بازوی کنترل یخساز غیر فعال شده است: تمامی یخساز ها یک بازوی کنترلی دارند که وظیفه آن این است که زمانی که ظرف یخ پر می شود، فراید یخسازی را با قرار گرفتن در بالاترین وضعیت متوقف کند. بعضی اوقات امکان دارد بازوی کنترلی گیر کرده باشد و اجازه ندهد فرایند یخسازی ادامه پیدا کند.

- عدم وجود سرمای کافی: در صورتی که سرمای کافی در یخساز جریان پیدا نکند یخ ها ذوب می شسوند و با بازگشت مجدد سرما در حالتی که بهم چسبیده اند یخ می زنند. برای حل این مشکل باید فن، کمپرسور و یا گاز توسط تعمیرکاران بررسی شود.

شماره های نمایندگی تعمیر یخساز دوو