خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

علت صدا دادن ساید دوو

علت صدا دادن ساید دوو

فهرست مطالب

علت صدا دادن ساید دوو چیست؟ چرا ساید دوو در زمان روشن شدن سروصدا می کند؟ چه دلایلی موجب صدا دادن ساید دوو می شود؟ چگونه می توان علت های صدا دادن ساید دوو را بدون هیچ هزینه ای یا با کمترین قیمت برطرف کرد؟

اگر از استفاده کنندگان ساید دوو می باشید و این دسته از مشکلات را در دستگاه خود مشاهده می کنید باید بدانید که این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیرات دوو به صورت کامل نیاز شما را پوشش می دهد چرا که قرار است در این مقاله جامع به بررسی علت صدا دادن ساید دوو بپردازیم و راهکار های برطرف سازی این مشکل را مطرح نماییم پس تا به انتهای مقاله با ما همراه باشید.

صدا دادن ساید دوو یکی از مجموعه مشکلات پیش آمده در این دستگاه می باشد که موجب آزار و ناراحتی دارندگان این برند می شود. عموما این مشکل زمانی ایجاد می شود که ساید در حال کار کردن می باشد و در حالت خاموش صدای بسیار کمی از ان شنیده می شود.

یکی از اقدمات اولیه ای که در این خصوص باید انجام دهید این می باشد که منشا صدا را بررسی نمایید و بدانید که صدا های ایجاد شده طبیعی می باشد یاکه کاملا غیرطبیعی به نظر می رسد. در بعضی مواقع فعالیت موتور و کمپرسور دستگاه با صداهایی همراه است که این موضوع کاملا طبیعی است و جایی برای نگرانی ندارد.

اما اگر صدا های ایجاد شده غیر عادی و دارای شدت بالایی است پس باید برخی از موارد را مورد بررسی قرار دهید تا متوجه شوید این صد ا از کدام بخش دستگاه می باشد. دقت داشته باشید که بررسی برخی از موارد کاملا تخصصی می باشد و توسط نیروی متخصص باید صورت پذیرد پس توصیه می کنیم که از اقدامات سرخورد بدون داشتن دانش کافی به شدت خودداری نمایید.

جهت درخواست تعمیر ساید دوو در نمایندگی مرکزی و ارسال تعمیرکار متخصص با شماره 22225007-021 تماس حاصل نماییید.

علت صدا دادن ساید دوو چیست؟

ساید دوو از بخش های مختلفی تشکیل شده است که قرار گیری این بخش های در کنار هم موجب ایجاد یک فعالیت منظم و اصولی می شود. گاهی موارد اختلال در عملکرد یک بخش موجب ایجاد مشکلاتی در دستگاه می شود که به عنوان عیب و یا نقص شناخته می شوند. عیب های ایجاد شده در دستگاه در حالات مختلفی خود را نشان می دهند که ایجاد سروصدا یکی از رایج ترین حالات ممکن می باشد.

سیستم برفک زدایی، لوله های داخلی، انتقال گاز در دستگاه، روغن قرار گرفته در کمپرسور، موتور ساید، موتور فن، پره های فن، شیر برق یا رله، تراز نبودن ساید، شل بودن پیج های دستاگاه و برخی دیگر از موارد که به صورت کامل آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد، از جمله موارد می باشند که در ایحاد صدا در ساید دوو دخالت دارند.

حال بیایید به بررسی هریک از موارد ایجاد صدا در یخچال ساید بای ساید دوو بپردازیم و راهکار های تشخیص آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

علت های طبیعی صدا دادن ساید دوو

برخی از علت های صدا دادن ساید دوو کاملا طبیعی بوده و به سبب عملکرد نورمال و طبیعی دستگاه می باشد. باید بدانید که یخچال های ساید بای ساید در حالت نورمال صدا هایی از خود تولید می کنند که مربوط به عملکرد بخش های تشکیل دهنده دستگاه می باشد.

علت های طبیعی صدا دادن ساید دوو

برخی از مهمترین علت های طبیعی صدا دادن ساید دوو به شرح زیر می باشد:

1) صدا دادن کمپرسور ساید دوو

کمپرسور یکی از مواردی است که موجب ایجاد صدا در دستگاه می شود. این صدا در بیشتر مواقع طبیعی بوده و به سبب فعالیت کمپرسور ایجاد می شود. اما گاهی اوقات به دلیل شل بودن پیچ های کمپرسور موتور صدایی همچون نویز به گوش می رسد.

2) صدای کلیک دادن ساید دوو

گاهی مواقع یک صدایی همانند تق تق یا کلیک کردن در دستگاه می شنوید که تقریبا نگران کننده است. باید بدانید که این صدا یکی از صدا های طبیعی در ساید دوو می باشد که از سمت شیر برق یا رله های دستگاه ایجاد می شود. این مورد در شب، هنگامی که میزان صدای محیط بسیار پایین است به گوش می رسد و جایی برای نگرانی ندارد.

3) صدا دادن بدنه ساید دوو

صدا های ایجاد شده توسط بدونه دستگاه یکی دیگر از علت های صدا دادن ساید دوو می باشد که برطرف سازی آن کاری بسیار ساده بوده و به سادگی در منزل قابل انجام است. این صدا به دلیل تراز نبودن دستگاه ایجاد می شود که مورد نرگان کننده ای نمی باشد.

4) صدای شکستگی در دستگاه

اگر گاهی اوقات صدایی همانند شکستگی از دستگاه می شنوید اصلا نگران نباشید. شنیدن این صدا در تمامی یخچال ها به خصوص فریزر و ساید کاملا طبیعی است و به سبب انبساط و یا انقباض در دستگاه ایجاد می شود.

5) صدا دادن یخساز ساید دوو

این نوع از علت صدا دادن ساید دوو در ساید هایی که دارای سیستم یخساز می باشد زخ می دهد. یخسازی و خالی کردن آن در مخزن با صدا های زیادی همراه است و امری کاملا طبیعی می باشد پس در این خصوص هم جایی برای نگرانی نیست.

علت های غیر طبیعی صدا دادن ساید دوو

در برخی از موارد، صدا هایی که از دستگاه ایجاد می شود، منشا طبیعی نداشته و به دلیل خرابی یک یا چند بخش در داخل دستگاه می باشد. عموم صدا هایی که به صورت غیر طبیعی ایجاد می شوند توسط خود شخص قابل برطرف شدن نمی باشد و باید از تعمیرکار متخصص در این زمینه استفاده نمود.

علت های غیر طبیعی صدا دادن ساید دوو

1) صدا دادن سیستم برفک زدایی ساید دوو

سیستم نوفراست یکی از مدرن ترین سیستم های برفک زدایی در ساید های دوو می باشد که از یک عملکرد کاملا هوشمند برخوردار است و مانع از ایجاد برفک در داخل کابین دستگاه می شود. سیستم ضد برفک نوفراست برای برفک زدایی از المنت استفاده می کند. راه اندازی المنت ها در راستای از ببین بردن برفک ها خود با صدا هایی همراه است که شدن آن زیاد بالا نمی باشد اما اگز میزان صدا های تولید شده زیاد باشد این موضوع غیر طبیعی بوده و باید برای برطرف سازی آن اقدام کرد.

2) صدا دادن لول های داخلی ساید دوو

لوله های داخلی ساید دوو با تزریق نوعی فوم خاص ایجاد می شوند که کیفیت ساخت آنها بسیار مهم می باشد. در برخی از مواقع لوله های مونتاژ شده از کیفیت بالایی برخوردار نمی باشند و در اثر انقباض و انبساط در دستگاه، صدایی همانند شکستگی از خود ایجاد می کنند.

متاسفانه این مورد به دلیل قرار گیری لول های در داخل بدنه ساید، به عنوان یکی از چالش های پیش رو در ساید دوو می باشد که برطرف سازی آن تقریبا دشوار است و باید در نمایندگی تخصصی تعمیرات دوو صورت پذیرد.

3) صدا دادن گاز داخل ساید دوو

اگر صدایی همانند زوزه کشیدن از ساید خود می شنوید باید بدانید که این مشکل عموما از سمت لوله های انتقال گاز می باشد. این دسته از لوله ای وظیفه انتقال گاز را بر دوش دارند و زمانی که قطر داخلی لوله کاهش یابد صدایی همانند زوزه کشیدن از آن شنیده می شود.

کیفیت پایین لوله های انتقال گاز موجب فرسودگی زود هنگام آنها می شود که این موضوغ سبب ایجاد رسوب در مسیر می شود. گاز در حین جریان خود این رسوبات را جمل کرده و به دلیل تجمع آنها، مسیر حرکت به شدت محدود می شود.

4) صد دادن روغن کمپرسور ساید دوو

یکی دیگر از علت های غیر طبیعی صدا دادن ساید دوو مربوط به روغن کمپرسور می باشد. اگر تحت هر عنوانی مانند جابجایی غیر اصولی، روغن کمپرسور به بخش کندانسور و یا اپراتور ورود کند، صدایی مانند جوشیدن به گوش خواهید رسید. برای از بین بردن این صدا باید گاز داخل دستگاه تخلیه شود و لوله ها به شستشو داده شوند.

5) صدا دادن موتور فن ساید دوو

موتور فن به دلایل مختلفی مانند فرسودگی، خشکی و گیر کردن به بدنه خود سروصدا تولید می نماید که هرچه شدت موارد گفته شده بیشتر باشد، حجم صدا های تولید شده نیز بیشتر می باشد. این صدا به دلیل ایجاد مشکل در فن بوده و از موارد غیر طبیعی علت صدا دادن ساید دوو می باشد.

6) صدا دادن پروانه فن ساید دوو

یکی دیگر از مواردی که به عنوان علت غیر طبیعی صدا دادن ساید دوو شناخته می شود، سروصدایی است که پروانه های فن ایجاد می کنند. این صدا به دلیل تماس پروانه ها با برفک های ایجاد شده می باشد.

7) صدا دادن موتور فن کندانسور ساید دوو

فن کندانسور قطعه ای می باشد که جهت خنک کردن کندانسور ساید مورد استفاده قرار می گیرد و به صورت کلی در پشت یا بخش انتهایی دستگاه جای می گیرد. یکی از علت های صدا دادن ساید دوو ایجاد نقص در موتور فن کندانوسر می باشد. این قطعه در اثر عوامل مختلفی مانند ضربه خوردن و گرد و غبار دچار نقص شده و از خود صدا های غیر عادی تولید می نماید.

8) صدا دادن ساید دوو در بخش اتصالات موتور

یکی دیگر از علت های صدا دادن ساید دوو شل شدن قسمت اتصالات موتور می باشد. فعالیت کمپرسور در حالت عادی با سروصدا همراه است که شرکت های سازنده برای جلوگیری از این موضوع آن را بر روی پایه های لرزه گیر قرار می دهند تا نوسانات آن متوقف شود.

شروغ فعالیت کمپرسور موتور در حالت عادی با لرزش و صدا همراه است اما زمانی که لرزه گیر ها به درست کمپرسور را مهار نکنند، میزان صدای تولید شده بیشتر می باشد. این مورد می تواند به دلایلی همچون خشکی لرزه گیر ها و یا شل شدن پیچ های نگهدارنده باشد.

نحوه برطرف کردن صدای ساید دوو

برای برطرف سازی علت های صدا دادن ساید دوو باید در گام اول عامل ایجاد صدا را شناسایی نمایید و در گام بعدی اقدام به برطرف سازی آن نمایید. همانطور که در متن مقاله اشاره گردیم علت صدا دادن ساید دوو در دو حالت طبیعی و غیر طبیعی قرار می گیرد که برای هریک از آنها راه حل هایی وجود دارد.

از جمله مواردی که برای برطرف کردن علت صدا دادن ساید دوو باید انجام شود به شرح زیر می باشد:

  • سفت کردن پیچ های کمپرسور
  • تراز کردن دستگاه در صورت متعادل نبودن آن
  • تخلیه گاز، شستن لوله‎ها و شارژ مجدد گاز
    در ابتدا گاز دستگاه را خالی کند و تمامی مدار گاز، شستشو شود. در صورت نیاز با تعویض روغن کمپرسور و شارژ مجدد گاز یخچال، مشکل حل می‌شود.
  • سرویس دوره ای فن موتور و روغن کاری آن
  • تعویض و یا تعمیر پروانه های فن
  • تمیز کردن و روغن کاری فن کندانسور
  • تعویض لرزه گیر های کمپرسور موتور در صورت خشک شدن و یا خراب شدن

برای برطرف سازی علت های غیر طبیعی صدا دادن ساید دوو باید از یک نیروی متخصص استفاده نمایید تا با بدقت و مهارت بالای خود، تمامی مشکلات پیش آمده را برطرف نماید. در نمایندگی تعمیرات ساید دوو شما می توانید از بروزترین ابزار ها جهت برطرف سازی نیاز خود استفاده نمایید که در خصوص هر اقدامی، یک گواهی مبنی بر ضمانت اقدامات صورت گرفته به شما داده می شود.

برای درخواست نیروی متخصص از نمایندگی تعمیرات یخچال ساید دوو می توانید با شماره های قرار داده شده در صفحه تماس حاصل نمایید و درخواست خود را مبنی بر ارسال تعمیرکار به محل را ثبت نمایید.

نحوه برطرف کردن صدای ساید دوو

سخن پایانی

علت صدا دادن ساید دوو می تواند منشا های متفاوتی داشته باشد که برخی از آنها هیچ جایی برای نگرانی ندارند اما برخی دیگر از آنها که در قالب علت های غیر طبیعی مطرح شده اند، در اولین فرصت باید برطرف گردند. موارد تخصصی به هیچ عنوان نباید توسط شخص بررسی شود و نیاز به حضور تعمیرکار دوو دارند.

اگر موارد غیر طبیعی صدا دادن ساید دوو را در دستگاه خود مشاهده می کنید با شماره های قرار داده شده در داخل سایت تماس حاصل نمایید تا متخصص تعمیرات ساید دوو را به محل مورد نظر شما ارسال گردد و در کوتاه ترین بازه زمانی تمامی مشکلات و موارد علت صدا دادن ساید دوو را برای شما برطر نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + هشت =