خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

بوی سوختگی ماشین لباسشویی

بوی سوختگی ماشین لباسشویی

فهرست مطالب

در گذشته های خیلی دور لباس ها را با دست در کنار جوی آب یا خانه های حوض دار می شستند تا این که به تدریج و با گذشت زمان، ماشین لباسشویی هایی روی کار آمدند و تا حدودی مشکل را بر طرف کردند. قابلیت آن ها تنها در این بود که به جای شستن لباس ها با دست با این وسیله این کار انجام می شد. این روند ادامه داشت تا این که تکنولوژی و فناوری پیشرفت کردند و کار خانه جات شروع به تولید ماشین لباس شویی هایی کردند که آپشن های بسیاری را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد. وسیله های برقی هر کدام به یک منظوری برای بر طرف کردن نیاز آدمی اهمیت لازم را دارند. بنابراین در این مقاله می خواهیم در مورد بوی سوختگی ماشین لباسشویی حرف بزنیم تا بدانید در این گونه مواقع عیب یابی چگونه است؟ و چه کار هایی را باید انجام بدهید!

بوی سوختگی ماشین لباسشویی

خیلی از کاربران از ما می پرسند که دلیل بوی بد و نامطبوعی که حالت نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی را دارد چیست؟ اصل چرا در برخی از مواقع این اشکال به وجود می آید که این وسیله برقی شروع به داغ شدن می کند؟ چه عائمی دست به دست هم می دهند تا سبب سوختن موتور و سیستم شوند؟ نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی دوو برای همه این سوال ها جواب های کاملا منطقی و درستی دارد.. پس با ما تا انتهای محتوا همراه باشید.

موتور ماشین لباسشویی و دلیل های عمده سوختگی آن

در ادامه شایع ترین دلایلی که میتواند موجب ایجاد بوی سوختگی ماشین لباسشویی شود را برای شما نام برده و توضیح داده ایم.

بوی سوختگی ماشین لباسشویی

1.موتور

شاید عمده ترین و اصولی ترین دلیلی که برای سوختن این سیستم می توان گفت همان موتور ماشین لباسشویی باشد اما همیشه این گونه نیست و نیاز به بررسی کردن دارد و این کار ها را بهتر است به دست افراد متخصص در این زمینه بسپارید.

2.پارگی تسمه

این دستگاه دو قطعه ابزار به نام پولی موتور و دیگ دارد که این دو بر اساس یک جزء دیگری از ماشین لباسشویی به یکدیگر متصل هستند. حال تصور کنید که این تسمه به مرور زمان پاره یا ساییده شود در این هنگام این بوی سوختگی نیز به مشام می رسد و مانع عملکرد مناسب آن می شوند.

3.خرابی موتور

در سه حالت ممکن است موتور ماشین خراب شود اولین حالت ممکن در صورتی می باشد که شما به صورت مکرر و دائم از آن استفاده نمایید. دومین حالت در صورتی است که لباس هایی که برای شستشو در دستگاه می گذارید، زیاد باشند و سومین حال در موقعی است که سیم پیچ آن آسیب ببیند. سفت بودن خود تسمه هم می تواند یکی دیگر از این گونه دلایل باشد.

4.سوختگی لاستیک المنت

لاستیک المنت یکی از ابزار های اصلی ماشین لباسشویی می باشد که در داخل دیگ قرار دارد. اگر در هر صورتی آسیبی به این المنت وارد شود، بوی سوختگی را حتما احساس خواهید کرد.

5.آسیب به المنت

برد یا تایمر از موارد تاثیر گذاری هستند و می توانند از جمله مواردی باشند که در بوی سوختگی اثر دارند. با خرابی و معیوب شدن برد، در مواقعی هم که آب داخل دیگ نیست همچون خشک کردن المنت در مدار قرار می گیرد. این امر سبب داغ شدن می شود و بوی نیم سوز شدن را تجربه می کنید.

آسیب به المنت

6.سوختن سیم کشی ها

همان طور که می دانید سیم کشی ها اگر دچار اتصالی بشوند، قطعات و ابزار های ماشین لباسشویی نیز از لحاظ جریان و روند الکتریکی مورد تاثیر قرار می گیرند و در نتیجه با سوختن روکش و عایق سیم ها رو به رو می شوید و ان هم یکی دیگر از دلایل سوختگی ماشین لباسشویی است.

7.سوختن برد

همان گونه که در بخش های پیشین اشاره شد، سوختن یا اتصالی برد یا تایمر سبب می شود تا این بوی سوختگی از ماشین لباسشویی بلند شود و شما باید سریها در این گونه مواقع اقدام نمایید.

از کار افتادن برد ماشین لباسشویی

8.آسیب به دو شاخه برق

در پاره ای از موارد این احتمال هم وجود دارد که اشکال در خرابی دو شاخه برق باشد طراحی در کشور ما متاسفانه این گونه است که اکثر پریز های برق را به صورت دو شاخه ای ایجاد می کنند و شما می توانید از مغازه ها تبدیل سه شاخه را خریداری کنید و برای افزایش طول عمر ماشین لباسشوییتان استفاده کنید. این کار حتما از اتصالی کردن و جلوگیری از بوی سوختگی تاثیر فراوان دارد.

9.خراب شدن کلاچ

با کلاچ چقدر آشنایی دارید؟ آیا ماشین شما از چنین ابزاری برخوردار است؟ کلاچ در یک عبارت کلی برای ماشین لباسشویی هایی می باشد که درب از بالا بوده و کارشان حرکت دادن سبد شستشو در حین فرآیند چرخش است. حال در صورتی که شما صدای دلخراش و هولناکی را از جانب سیستمتان شنیدید و در کنار آن بوی سوختگی را هم احساس کردید، بدانید که کلاچ شما خراب شده است.

سخن پایانی

در این مقاله آموزشی در مورد بوی سوختگی ماشین لباسشویی و تمام دلیل ها و علت هایی که سبب آن می شوند آشنا شدید. البته نا گفته نماند که دلایل بسیار دیگری هم اثر دارد در این زمینه که ما تنها به برخی از آن ها اشاره کردیم. بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر با نمایندگی دوو در تهران تماس بگیرید و توسط کارشناسان ما راهنمایی شوید .

در صورت بروز هر کدام از این معایب فورا به کارشناسان و متخصصان در این حیطه تماس بگیرید و موضوع را با آن ها در میان بگذارید و فورا مشکلتان را بر طرف کنید تا در بازه زمانی های دیگر به مشکلات و هزینه های گزاف تری بر نخورید. از این که ما را تا انتهای این مطالب مفید همراهی نمودید، صمیمانه سپاس گزاریم.